Zivot v Thajsku

9 chyb Nováčků v Thajsku

Každý kdo se rozhodl žít v Thajsku, včetně mně, udělal ve svém novém Thajském životě mnoho chyb. Některé z nich stály peníze, jiné zase hrdost. Musím však i tak říci, že jsem za své chyby rád, neboť mi pomohli se učit rychleji a rychleji pronikat do místního stylu života, který je v mnohém naprosto odlišný od způsobu, na který jsme zvyklý. A tak mi pomohli vyhnout se do budoucna možná i větším ztrátám čehokoliv. Do Thajska každý týden přijíždí mnoho cizinců rozhodnutých se zde dlouhodobě usadit a mnoho z nich, pravděpodobně i většina, má z předchozích návštěv naprosto neoprávněný pocit, že o Thajsku vědí všechno a že jsou prostě specialisti na Thajsko a život zde. Bohužel už první týdny je většinou bolestivě vyvedou z omylu, pokud si to ovšem jsou ochotni připustit. Pravděpodobně nejčastnější chyby jsou spojené s ženami a penězi. Podívejme se tedy na to jakých nejčastějších chyb se Nováčci v Thajsku dopouštějí.

Chyba č. 1: Vzít si dívku hned k sobě domů

Je jasné, že když zde začnete žít, máte našetřené určité peníze a nechcete je všechny utratit během prvního týdne. Takže se může zdát, že vzít si holku k sobě domů je nejjednodušší a nejlevnější varianta. Bohužel nemusí tomu tak být a v mnoha případech tomu tak není. A zvláště, když „hodinové“ hotely lze pořídit už za 140 báhtů za hodinu. Příliš mnoho Nováčků si vzalo holku na pobavení k sobě domů a ráno se probudili bez peněz, notebooku a dalších cenností. Další problém s tím spojený je ten, že taková holka pak ví, kde bydlíte a to jí umožní kdykoliv zabouchat na vaše dveře a to i ve chvíli, kdy se vám to nejméně hodí a vy jste v posteli třeba s její kamarádkou 🙂 A holky tady, obzvlášť tohoto druhu umí být pěkné bestie. Nejlepší pravidlo zní: pokud si chci s jednou holkou užít méně než 3x, pak nemusí hned vědět kde bydlím.

Chyba č. 2: Nevyžadovat slevu

To, že chcete po někom v Thajsku za zboží a nebo služby slevu, tu není bráno negativně a lacině. Fakticky pokud nebudete trvat na slevě a zaplatíte hned první požadovanou cenu, pak si vás Thajci dají k snídani hned první týden. Ptejte se jednoduše na slevy a akční nabídky, protože jen to, že jste Farang, neznamená, že musíte platit víc. Nepleťte si to však se smlouváním jak na tureckém bazaru, všeho s mírou. Výhodou je pokud znáte někoho místního a můžete mu důvěřovat. Takový přítel vám pak může pomoci hodně ušetřit. Často pošlu nejdřív svojí ženu, aby zjistila cenu a pak to teprve jdeme spolu koupit 🙂

Čtěte také:  Kapříci v Mekongu

Chyba č. 3: Utratit všechny peníze a zůstat na mizině

Bohužel už dávno nejsou osmdesátá léta, kdy bylo v Thajsku všechno za korunu. A i když si stále můžete dát teplé hlavní jídlo za 40 báhtů, není pravděpodobné, že Nováček bude žít stejně jako běžní Thajci od prvního dne. Ocitnout se v Thajsku velice rychle na mizině je celkem jednoduché, protože lákadel je spousta. A i když je v Thajsku levně, o to spíš není problém utratit za jeden den i 10.000 báhtů.

Chyba č. 4: Půjčit někomu peníze

Thajska pujckaJako Farang a ještě k tomu Nováček budete k sobě přitahovat nekonečné zástupy lidí, kteří si od vás budou chtít půjčit peníze. Nemusí to být ani velké částky. Tu 1.000 Báhtů, tamhle 5.000 Báhtů. Jednak Thajci si o nás bílých myslí, že disponujeme nekonečným zdrojem velkých peněz a taky proto, že vzít si úvěr v Thajsku od banky je něco jako sci-fi. Zdá se, že Thajské banky vědí dobře, proč peníze tak lehce nikomu nepůjčují. Buďte si totiž na 100% jisti, že pokud někomu v Thajsku peníze půjčíte, pak už je nikdy neuvidíte a můžete si půjčku odepsat jako dárek příteli. Je tisíce případů, kdy Nováček udělal tu chybu a půjčil jinému Farangovi či Thajcovi desetitisíce Báhtů, jen aby zjistil, že už ty peníze nikdy zpět neuvidí.

Chyba č. 5: Vzít si zaparkované taxi a jízda bez taxametru

Taxi nebo Tuk Tuky, které jen tak stojí zaparkované vás budou stát  dvakrát tolik, než ty co se pohybují a zastavíte je. A to proto, že tam čekají přesně na vás 🙂 To platí hlavně v Bangkoku a Chiang Mai. Další velká chyba Nováčků je ptát se řidiče Taxi na cenu a jezdit bez taxametru. To pak zaplatíte obvykle 5-ti či dokonce desetinásobek normální ceny. Naopak řidiče Tuk Tuku se na cenu musíte zeptat předem bezpodmínečně. Jinak zaplatíte to samé co za taxi bez taxametru.

Chyba č. 6: Podnikání v Thajsku – většinou to zbrklé

Cítíte optimismus a energii, kterou doma v Čechách necítíte a vypadá to, že obchodní možnosti jak vydělat peníze jsou neomezené. Jenže pozor….většina Thajských obyvatel vydělává méně než 10.000 Báhtů měsíčně. Kolik z toho myslíte, že si mohou dovolit utratit na životně nedůležité věci? Chcete prodávat turistům? Pak budete potřebovat Thajského partnera a to je přesně ten moment, kdy je pravděpodobné, že přijdete o všechno. Takže co se týče podnikání v Thajsku buďte velmi opatrní, trpělivý, a hlavně nikomu nevěřte! A dobrý právník se v takovém případě více než vyplatí!

Čtěte také:  Thajské masáže II. Kurzy a masáže školy Wat Pho

Chyba č. 7: Nesprávní kamarádi

Jeden z faktů, které si Nováček musí bezpodmínečně uvědomit je ten, že Thajsko je plné kriminálníků, podvodníků, odpadlíků a hajzlů, kteří podvedli kdekoho v jejich vlastní zemi a pak se rozhodli přestěhovat do Thajska, kde je nikdo nezná a neví co jsou opravdu zač. Pokud se v Thajsku rozhodnete žít, pak si buďte jisti, že potkáte tuny takových lidí. A problém důvěřivých Nováčků v Thajsku je ten, že mnoho z nich se začne s těmito odpadlíky kamarádit a ti využijí situace ve svůj prospěch, protože Nováčci nikoho jiného v tu chvíli neznají. Jsou nekonečné počty případů, kdy Nováčci s jejich pochybnými kamarády vyvádějí neskutečné hovadiny, které pak končí vězením nebo pobytem v nemocnici (v tom lepším případě). Pro vaší vlastní bezpečnost v Thajsku nikomu nevěřte. Většina Thajců a Farangů, které k sobě v prvních týdnech života tady nalákáte, jsou chroničtí lháři, kteří vám „vrazí kudlu do zad“ při první příležitosti. Mít nepřátele také není dobré, takže je potřeba být ve střehu a chovat se zdvořile, přátelsky, ale opatrně a velmi trpělivě, pokud možno bez emocí.

Chyba č. 8: Život v Thajské vesnici

Thajska vesnicePotvrdilo se, že Nováčci jsou velmi zvědavý jak vypadá život na Thajské vesnici. Velmi pravděpodobně potkají dívku, která je chce vzít do své vesnice, odkud pochází. A to je ta největší chyba z mnoha důvodů. Především Thajská vesnice je prostě jedna velká „díra“, kde není vůbec nic. Přijedete do místa na konci světa, kde si vás budou podávat z domu do domu jako cvičenou opici a přitom se budete seznamovat s rodinou, s rodinou rodiny a s jejich další rodinou a pokud budete mít štěstí, představí vám i párek vodních bůvolů. Nikdo neumí jiný jazyk než Thajsky, což neumíte zase vy a tak budete naprosto zavislý na vaší průvodkyni, navíc v díře, kde není ani obyčejná hospoda. Je to ta poslední věc, kteru by jste chtěli dělat, to mi tedy věřte. A velmi pravděpodobně se za nějaký čas přistihnete, že platíte za všechno pro rodinu té průvodkyně, což v reálu bude minimálně polovina celé vesnice. Nepleťte si Thajskou vesnici s vesnicí z filmu „Na samotě u lesa“, tam byla aspoň hospoda a romantický český les, kam se dalo zajít na houby. Nic takového v té Thajské variantě nenajdete. Držte se od vesnice zkrátka dál za každou cenu. V některých Thajských vesnicích jsou k vidění podivné postavy ubožáků, kteří se touto radou neřídili a zůstali tam uvězněni, bez možnosti jakékoliv smysluplné činnosti, kterou by se zabavili. A tak při bližším seznámení s takovým Farangem zjistíte, že se z něj stal postupem času alkoholik, kterému nezbylo nic lepšího, než chlastat od rána do večera, aby si zdejší pobyt alespoň trošku zpříjemnil. Věřte, že Thajsko je plné skvělých míst, které jsou na místní život lepší, než chudá vesnice na severovýchodě Thajska.

Čtěte také:  Thajský Král Rám X. - Vajiralongkorn přijal výzvu parlamentu

Chyba č. 9: Moc rychlý vážný vztah s Thajkou

Thajske holkyČlověk nemusí být žádný „Lumen“, aby neviděl jeden z hlavních důvodů, proč se mnoho chlapů vrací každý rok do Thajska.  Místní dívky jsou krásné, roztomilé, přátelské, opálené, exotické, starostlivé, pečující, je s nimi zábava a převážně nejsou namyšlené nány. Thajsko má samozřejmě mnoho dalších důvodů, proč tu pobývat, jako jídlo, počasí, relativní svoboda – člověk se tu mnohdy cítí svobodněji než doma, ceny, moře, příroda, životní tempo atd., nicméně pro velkou část návštěvníků mužské populace je to hlavně o místních dívkách.  Často i když se jedná o prostitutku, tak si prostě chlap nemůže pomoct a tu malou roztomilou potvůrku si prostě zamiluje.  Jenomže v tom je právě ten problém. Barové holky jsou prolhané finanční černé díry a jsou obtěžkáni bonusem navíc v podobě jejich velké rodiny a dětí, čemuž Nováčkové nemohou rozumět. A vedle barových děvčat i normální hodná Thajka se může proměnit v noční můru. Pokud prostě v Thajsku ohledně dívek nejste trpělivý a jdete do všeho po hlavě a moc rychle, pak se připravte na to, že to může, a pravděpodobně i skončí, velkým průšvihem. Tohle je Thajsko, a jsou tu milióny úžasných holek, tak proč spěchat a hned brát tu první?!  Takže pokud vás poblázní nějaká barová holka, dejte si radši teplou, studenou a do klece. Budete to mít rozhodně lepší.

Autor Pavel Bergman

Webu Thajský Ráj věnuji téměř všechen svůj volný čas a pevně věřím, že pro vás bude užitečný. Pokud se vám Thajský Ráj líbí a přinesl vám užitek, můžete jeho provoz a mojí práci podpořit buď nákupem letenek, rezervací ubytování, rezervací vozu přes odkazy a vyhledávače na tomto webu, nebo se staňte mým patronem na patreon.com/thajskyraj. Vaše podpora je pro zachování provozu tohoto webu velmi důležitá! Děkuji! Pavel

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *