Online prace na internetu

Práce online, které můžete dělat z Thajska

I přesto, že Thajsko patří mezi levné země, pokud nemáte našetřené velké peníze a nebo nedisponujete slušným stálým příjmem mimo Thajsko, budete muset začít v Thajsku pracovat. Získat však práci v Thajsku je těžší než by to mohlo na první pohled vypadat. Pro cizince je zde velmi omezená nabídka pracovních příležitostí, spousta omezení, mnoho těžkých podmínek pro případné zaměstnavatele a také musíte mít pracovní povolení, které získat také není úplně nejjednodušší. Nicméně je zde jedna reálná možnost jak si zajistit dobrý a stabilní příjem.

Níže je seznam různých způsobů jak si vydělat peníze mimo Thajsko, aniž by člověk musel pracovat v nudné kanceláři uprostřed Bangkoku a nebo jako učitel angličtiny na nějaké provinční škole. Výhoda je, že pro tato „zaměstnání“ nebudete potřebovat žádné pracovní povolení. V Thajsku žije desetitisíce lidí, kteří mají příjmy mimo Thajsko a práce online na internetu je jedna z vůbec nejčastějších. Pojďme se tedy podívat jaké možnosti pracovat on-line z Thajska, jsou k dispozici.

Grafický designér

Pokud máte zkušenosti s grafickým designem, pak máte neomezené možnosti si na internetu vydělat víc než dost peněz na velmi pohodlný životní styl v Thajsku. Můžete vytvářet loga na 99designs, dělat menší zakázky na Elance, a pokud máte vytvořenu již nějakou základnu lidí, kteří potřebují grafický design, pak si budete v Thajsku žít jako král a ještě hodně ušetříte na horší časy.

Prodej na Ebay

Prodávat cokoliv na Ebay je další z dobrých možností jak vydělat zajímavé peníze a přitom nemusíte opustit Thajsko. Jeden můj zdejší přítel z Kanady to dělá již více než rok a přišel si již na velmi slušné peníze. On sám říká, že si tím vydělá víc, než když pracoval na dobře placeném místě v Kanadě.  Obnáší to však být často na „nákupních“ cestách po Thajsku a hledat a nakupovat zboží pro následný prodej na Ebay, což není zrovna nic pro mně. Nicméně jsem si jistý, že když by jste Robovi z Kanady, dali padesát tisíc, tak vám je během jednoho měsíce na Ebay z Thajska zdvojnásobí.  A když to dokáže on, dokážete to i vy!  Pokud by jste chtěli vědět více o tom jak prodávat na Ebay a tipy co prodávat z Thajska, pak klikněte zde.

Čtěte také:  Situace v Thajsku po smrti Krále Bhumibhola

Programátor v Thajsku

Pokud jste dobrý programátor a nebo máte velmi úzkou programátorskou specializaci, pak v Thajsku vyděláte dost.  Jasně, že budete muset vytvořit za to hodně kódu, ale pokud vás to navíc baví, pak je to jeden z dobrých způsobů jak žít v Thajsku. Platí se dobře a i na eLance můžete získat zakázky, které vám zaplatí víc než 1.000 báhtů za hodinu.

Bloger v Thajsku

Pokud si myslíte, že přijedete do Thajska a uděláte z fleku velký blog, který vám vydělá tunu peněz, pak vás asi zklamu. Vaše šance jsou minimální. Blogování se zdá jednoduché, ale pouze lidé, kteří tím žijí a svůj blog snídají, obědvají a večeří 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, jsou úspěšní. I přesto to trvá docela dlouho takový blog vybudovat. Nicméně pravdou je, že mnoho úspěšných blogerů v Thajsku žije.

Psaní z Thajska

Nemusíte být zrovna Halina Pawlovská, aby jste si psaním vydělali v Thajsku peníze. A nemusíte v tomto případě ani psát o Thajsku.  V dnešní době je mnoho příležitostí k publikování svých vlastních eknih a nebo psaní na zakázku třeba na eLance. Peníze si můžete vydělat i psaním o čemkoliv na squidoo, i když s tím můžete strávit poměrně dost času. Více o eLance a práci na eLance se dozvíte zde.

Obchodování na burze

Nedávno mi jeden chlapík říkal, že jediná možnost jak dnes vydělat peníze na burze je vlastnit svůj soukromý fond. Touto cestou můžete vydělat na bankovních provizích nehledě na to, jestli jste dobrý či špatný obchodník. Nicméně v Thajsku žijí malí Warren Buffetové, kteří vydělávají pěkné peníze a někteří dokonce obchodují na Thajské burze.

Hra Pokeru

Vydělávat peníze na hře pokeru v Thajsku je v podstatě nelegální a jediný, Thajským státem schválený hazard je Thajská loterie. Nicméně nikdo vám zřejmě neprokáže, že hrajete poker online a pokud přitom používáte VPN, pak vás nemá nikdo šanci dohledat. Nicméně hra pokeru je umění se kterým se člověk musí buď narodit a nebo ho musí velmi těžce nastudovat.  Nicméně znám pár „maníků“, kteří si tím vydělávají víc než 20.000 USD měsíčně a někteří i víc. No, ale já poker hrát neumít, takže nic pro mně 🙂

Čtěte také:  5 důvodů proč žít v Thajsku

Internet Marketing

Internet Marketing  je dle mého názoru asi nejideálnější způsob jak si z Thajska vydělat spoustu peněz. A je to branže, která pro mně rozhodně funguje dobře. Znám cizince, kteří zde žijí a vydělávají posledních několik let 100.000 báhtů i více za měsíc, aniž by tím museli trávit nějak hodně času. Peníze prostě přicházejí sami. A oni si tak mohou užívat Thajského ráje do sytosti, protože mají spoustu času. Někdo říká, že v tom musíte být hodně dobří, aby jste si vydělali opravdu velké peníze, ale já s tím nesouhlasím. Každopádně nemusíte být kdoví jak dobří, pokud máte dobré nástroje a zdroj dobrých informací. S internet marketingem můžete odejít do „důchodu“ v Thajsku, již klidně v pětadvaceti. No, já jsem teda o něco starší 🙂 Od té doby, co jsem se začal věnovat internet marketingu, pokládám si otázku, proč mám vůbec ještě resort a spoustu starostí s ním spojených. Protože bych se toho klidně mohl ušetřit. Pokud vás internet marketing zajímá, pak se čtěte Thajský Ráj, protože se tomuto tématu budu dále věnovat. A je jedno, jestli jste zkušený affiliate marketer, nebo úplný začátečník.

Příležitostí jak vydělat peníze online je mnoho, vy si jen musíte najít to, co vyhovuje vám…..

Autor Pavel Bergman

Webu Thajský Ráj věnuji téměř všechen svůj volný čas a pevně věřím, že pro vás bude užitečný. Pokud se vám Thajský Ráj líbí a přinesl vám užitek, můžete jeho provoz a mojí práci podpořit buď nákupem letenek, rezervací ubytování, rezervací vozu přes odkazy a vyhledávače na tomto webu, nebo se staňte mým patronem na patreon.com/thajskyraj. Vaše podpora je pro zachování provozu tohoto webu velmi důležitá! Děkuji! Pavel

7 komentáře

 1. Dobry den, plánuji se přestěhovat do Thajska, mám tam anglického přítele, ale neustale řeším jakou cinnost tam vykonavat, velice me zaujal vas navrh internet marketingu, byl byste tak hodny prosim a poskytl mi k tomu více informaci na alien13@seznam.cz, jak to dělat, jak zacit a co to vlastně přesně je? Předem vám moc děkuji Jana Š.

 2. A čemu se v emarketingu věnujete? Je to dost široký pojem.. Jen affiliate?

  Já také pracuji online a dokonce i v podobné oblasti, ale zatím jen na českém písečku.

  Píšu o tom blog na: http://www.pracenaceste.cz

  • Koukám zpětně na svůj koment a zjistila jsem, že jsem zapomněla napsat, že při té práci současně dlouhodobě cestuji, což je vlastně ta nejpodstatnější informace. Proto mě článek zaujal a ráda bych znala i odpověď na svoji otázku 🙂

   Právě zdravím z Thajska… ko chang mám mimochodem také v plánu cca za dva týdny 🙂

   • Byli jsme teď tři týdny v Čechách a vůbec jsem neměl čas, tak se omlouvám, že odpovídám až teď. Pokud tedy budeš na Koh Changu, tak se určite ozvi a stav se u nás 🙂

  • Díky za komentář Šárko, na tvůj blog se rád podívám. Kromě toho, že jsem provozoval eshop, se věnuji hlavně affiliate a mám na svých webech ještě AdWords. K tomu jsem začal ještě dělat affiliate, který má MLM strukturu a měsíční příjmy, ale to zatím jen testuji. Můžeš se podívat na http://www.perfectlife.ws/nc. Teď ještě pracuji na e-knize. Během doby jsme zjistil, že Český trh je strašně malý na slušný výdělek, takže se orientuji převážně na anglicky mluvící země – USA, Kanada, GB, Nový Zéland a Austrálie.

 3. tak s tím internet marketingem naprosto souhlasím 🙂 jinak hezký blog – hltám ho už druhý den 🙂 thajsko plánuju příští rok a taky možná na dlouho

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *