Cestovni pojisteni Thajsko

Cestovní pojištění do Schengenu pro Thajce akceptované státy Schengenu

Jak jsem již psal v předchozích příspěvcích, jednou z povinností Thajského občana k podání žádosti o vízum do Schengenu je platné cestovní zdravotní pojištění. Málokdo ovšem ví, že ne všechny pojišťovny jsou Velvyslanectvími akceptovány. Existuje totiž oficiální seznam schválených pojišťoven, které Velvyslanectví členských státu uznávají a pokud je předložen doklad z jiné než schválené pojišťovny, pak na takové pojištění není brán zřetel a žádost nemůže být podána, respektive může být podána, ale vízum bude zamítnuto z důvodů nesplnění poviností nutných pro udělení víza. Prokázání existence platného cestovního zdravotního pojištění na cesty do států Schengenu je pro získání víza povinné. Dále je třeba vědět, že pojistné plnění musí přesahovat částku 1,5 mil. thajských báhtů (30 tis. EUR), jinak opět nebude uznáno.

Žadatel může prokázat pojištění uzavřené se společností v Evropské unii nebo s některou ze schválených Thajských pojišťoven, které jsou uvedeny v seznamu níže.

Jméno pojišťovny Webové stránky
ACE INA Overseas Insurance Co. Ltd. www.ace-ina.com
Allianz C. P. General Insurance
Allianz Global Assistance (AGA) (dříve Mondial Assistance) www.allianz-assistance.co.th
ASSIST–CARD/World Discovery Travel Network Co. Ltd. www.assist-card.com
AXA Insurance Public Co.,Ltd. www.axa.co.th
Bangkok Insurance Public Company Ltd.
BUPA Health Insurance www.bupathailand.com
DHIPAYA Insurance www.dhipaya.co.th
Generali Insurance (Thailand) Co., Ltd. www.generalithailand.com
Chartis New Hampshire Insurance Company www.chartisinsurance.co.th
Chayo Phaya Insurance Co. www.cpyins.com
CHUBB Insurance Co. Ltd. www.chubb.com
Krungthai Panich Insurance Co., Ltd www.kpi.co.th
LMG Pacific Healthcare www.lmgpacifoc.com
MSIG Insurance (Thailand) Co., Ltd. www.msig-thai.com
Muang Thai Insurance Co., Ltd. www.muangthaiinsurance.com
Nam Seng Insurance Public Company Ltd.
Safety Insurance PCL (dříve IAG Insurance) www.safety.co.th, www.nzi.co.th
Thai Health Insurance Public Company Limited www.thaihealth.co.th
THAIVIVAT Insurance Public Company Ltd. www.thaivivat.co.th
The Deves Insurance Public Company Ltd.
The Navakij Insurance Public Company www.navakij.co.th
The Siam Commercial Samaggi Innsurance Public Company www.scsmg.go.th
The Southeast Insurance Co.,Ltd. www.segroup.co.th
Tokio Marine Sri Muang Insurance Co., Ltd. www.sirmuang.co.th
Čtěte také:  Aeroflot - let Praha - Bangkok - recenze

S některými z uvedených pojišťoven je možné uzavřít a zaplatit cestovní pojištění on-line jako například AXA Insurance Public Co.,Ltd. (pojistění na 25 dní cca 2.000 THB)nebo Chartis New Hampshire Insurance Company (pojištění na 25 dní cca 1.500 THB). Takže můžete případně toto pojištění pro svého Thajského partnera či partnerku uzavřít a zaplatit i vy a doklad jim poslat třeba emailem.

Tento seznam pojišťoven se vám může hodit i pro případ, že žijete v Thajsku a nebo chcete žít v Thajsku a budete mít zájem o uzavření soukromého zdravotního pojištění. Soukromé zdravotní pojištění bych vám rozhodně doporučoval, protože v Thajsku je veškeré zdravotnictví pro cizince placené a nikdy nevíte co se vám může stát a může se vám to pěkně prodražit. V této souvislosti je třeba však zmínit, že toto pojištění značně ovlivňují dosavadní zdravotní problémy a v mnoha případech jsou pak jakékoliv zdravotnické úkony, které nějak souvisí s těmito zdravotními problémy z krytí této pojistky vyloučené.

Poznámka: Seznam je aktuální v době zvěřejnění tohoto příspěvku

Autor Pavel Bergman

Webu Thajský Ráj věnuji téměř všechen svůj volný čas a pevně věřím, že pro vás bude užitečný. Pokud se vám Thajský Ráj líbí a přinesl vám užitek, můžete jeho provoz a mojí práci podpořit buď nákupem letenek, rezervací ubytování, rezervací vozu přes odkazy a vyhledávače na tomto webu, nebo se staňte mým patronem na patreon.com/thajskyraj. Vaše podpora je pro zachování provozu tohoto webu velmi důležitá! Děkuji! Pavel

2 komentáře

  1. Ondřej Bereš

    Dobrý den,objevil jsem vaše stránky o Thajsku a musím říst,že jsou fakt super.Navštívil jsem Thajsko 2x a velmi se mi tam líbí.No jako ostatní i já jsem podlehl kouzlu a kráse Thajek a našel jsem si mezi nimi tu svou.Jsem racionálne uvažujíci člověk a nevrhám se bezhlavě do seznamování.No oslovil jsem jednu z nich a myslím si ,že jsme se do sebe zahledeli.Je ve středním věku.Píšeme si každý den už asi 4 měsíce a chtěl bych ji ukázat Evropu.Musím napsat,že je velmi skromná,žádné peníze ze mne netahá,ani nic jiného nechce.Poslal jsem ji akurát 50 eur na vybavení si nového pasu a videl jsem jej přes mail.Chtě bych,jestli byste mi nějak nepomohl v tom ,co dál potřebuji pro to ,aby mohla za mnou přijet .Je to lepší vybavovat tu na Slovensku(kde žiji),nebo přímo v Thajsku?Názory v diskusích se často ruzní.Chtěl bych ji tu mít na 3 měsíce,zatím.Do Thajska bych chtěl jet znovu asi v říjnu a rád bych si ji přivezl už sebou.Děkuji za Vaši radu a eventualně pomoc.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *