Deti zebraci v Thajsku

Děti – žebráci a pouliční prodavači v Thajsku

Barmští emigranti žijící v chudobě v Thajsku poblíž hranice s Myanmarem (dříve Barma) jsou snadným cílem obchodníků s lidmy. Tyto chudé rodiny „pronajímají“ jejich děti, aby prodávali květiny v Bangkoku a dalších městech. Obchodníci s lidmi nabízí nebohým Barmským rodinám v bezvýchodné situaci kolem 5.000 THB „na dřevo“ plus slibují dalších 4.000 THB měsíčně za to, že dají své děti do rukou mafie, pro kterou děti pracují jako pouliční prodavači květin či jiného zboží a jako dětští žebráci. Naprostá většina dětí žebrajících v ulicích Thajských měst nejsou Thajské děti. Jsou to děti z Myanmaru a převážně z Kambodži. Barmské děti většinou prodávají květiny a Kambodžské děti žebrají peníze od motoristů, turistů a barů. Rodinám je slíbeno, že tento nechutný „pronájem“ bude trvat jen pár měsíců, po kterých jim jejich děti vrátí zase domů. Místo toho však drží jejich děti celé roky pod zámkem a na ulici pod přísným dohledem mafiánských „goril“.

Witanapat Rutanavaleepong, manažer projektu „Stop Child Begging“ nadace Mirror Foundation, říká: „Největší problém je v tom, že většina dětí nejsou Thajské děti. Thajsko má problém s dětskými žebráky, který je těžké vyřešit, neboť oficiální Thajská místa to nevnímají jako problém, který se týká Thajských dětí a jejich budoucnosti.” Dále řekl, že „Tyto děti jsou Thajskými úřady vnímány sice „jen“ jako dětští žebráci, nicméně z dívek i některých chlapců se časem stávají sexuální „pracovníci“ a chlapci se pak často stávají sami obchodníky s lidmi, protože nic jiného neznají.“ Odhaduje se, že po celém Thajsku a hlavně v turistických oblastech takto pracuje minimálně 1.000 dětských žebráků a pouličních prodavačů. A Witanapat říká, že pouze tři ze třiceti těchto dětí, které za měsíc potká, jsou Thajské děti. Mnoho těchto dětí je týráno, vězněno či mořeno hladem, pokud nevydělají pro své „pány“ dostatek peněz za den.

Čtěte také:  Jak se vyhnout podvodu s Jet Ski aneb pozor na půjčovny vodních skůtrů

Tvrdí se, že typická suma, kterou za dítě nakonec rodiny dostanou, je něco kolem 750 THB měsíčně. Na tomto obchodu s dětmi se čile podílí i pohraniční policie Myanmaru, Kambodži a Thajska, která za tučné úplatky umožňuje mafii tyto děti do Thajska nelegálně a bez dokladů dostat. Což činní celkové řešení problému velmi těžkým, neboť zachráněné děti jsou, téměř okamžitě, nahrazeny novými dětmi, právě nelegálně přivlečenými do země za asistence orgánů, které by tomu naopak měli pomoci zabránit.

Nesuďte Thajsko podle toho, co vidíte na ulici v turistických místech. Mafie není Thajsko a normální Thajští lidé. Prispějte svou troškou k zamezení nelegálního obchodu s dětmi v Thajsku. Nedávejte žádné peníze dětským žebrákům, ani od dětí na ulici nic nekupujte. Více i v následujícím videu.

Autor Pavel Bergman

Webu Thajský Ráj věnuji téměř všechen svůj volný čas a pevně věřím, že pro vás bude užitečný. Pokud se vám Thajský Ráj líbí a přinesl vám užitek, můžete jeho provoz a mojí práci podpořit buď nákupem letenek, rezervací ubytování, rezervací vozu přes odkazy a vyhledávače na tomto webu, nebo se staňte mým patronem na patreon.com/thajskyraj. Vaše podpora je pro zachování provozu tohoto webu velmi důležitá! Děkuji! Pavel

Jeden komentář

  1. To mi pripomenulo mnou dávno preložené video (dávno = nie je moc kvalitné) na podobnú tému :/ http://www.mojevideo.sk/video/1b0d3/thajsko_a_osud_chudobnych.html

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *