Recept na Roti - Thajské palačinky

Recept na Roti – Thajské palačinky

Recept na Roti – Thajské palačinky

Suroviny

☆ 2 hrnky mouky

☆ 1/2 hrnku vody (velmi studené)

☆ 1 vejce

☆ 1 polévková lžíce sladkého kondenzovaného mléka

☆ 1 polévková lžíce cukru

☆ 1/2 čajové lžičky soli

☆ 1 polévková lžíce másla, rozpustit

☆ trocha rostlinného oleje

Příprava

1. V misce smíchejte vodu (nejlépe vychlazenou z lednice), vejce, kondenzované mléko, cukr a sůl a dobře promíchejte. Odložte stranou.

 1. Do větší mísy nasypte mouku a uprostřed udělejte kráter. Do něj nalijte připravenou směs a dobře promíchejte. Pak přidejte rozpuštěné máslo. Směs hněťte dokud není mísa zcela čistá a nemáte hotovou hezkou kouli těsta. Pozor!!! Je potřeba těsto dělat ručně bez mixéru či hnětače, jinak nebude tak dobré.
 2. Těsto potřete rostlinným olejem a nechte po dobu 60-ti minut uležet.

 3. Pak ještě těsto zpracujte (ručně), aby v něm nebyly žádné bubliny a udělejte z něj kuličky zhruba o velikosti golfového míčku, které opět potřete rostlinným olejem.

 4. Pak již můžete postupovat jako jste to viděli na Thajské ulici 🙂 Kuličku rukou popř. válečkem rozplácněte a rozpracujte do tenkého čtverce.

 5. Tenké těsto potřete ještě olejem a dejte na rozpálenou plotnu, na které jste předtím dali lžíci másla. Navrch těsta ještě přidejte trochu másla a počkejte až z těsta vznikne ta známá palačinka Roti. Trvá to cca 1 – 2 minuty. Pro jemnější chuť na těsto na plotně můžete dát jedno vejce, které po těstě rozetřete.

 6. Na vzniklou palačinku pak přidejte ovoce nebo rozinky nebo jen kondenzované mléko, dochucení je pak již jen na vás.

Tento recept je originální Thajský recept, podle kterého palačinky Roti dělají samotní prodavači palačinek v Thajských ulicích.

Čtěte také:  Recept na Jam Nnua Jáng - Thajský salát s grilovaným hovězím masem

Autor Pavel Bergman

Webu Thajský Ráj věnuji téměř všechen svůj volný čas a pevně věřím, že pro vás bude užitečný. Pokud se vám Thajský Ráj líbí a přinesl vám užitek, můžete jeho provoz a mojí práci podpořit buď nákupem letenek, rezervací ubytování, rezervací vozu přes odkazy a vyhledávače na tomto webu, nebo se staňte mým patronem na patreon.com/thajskyraj. Vaše podpora je pro zachování provozu tohoto webu velmi důležitá! Děkuji! Pavel

12 komentáře

 1. Jirka Svátek

  Ahoj Dano,
  Radši bych si je dal v Bangkoku a čekal na převoz na Lipe… Jiří

 2. Kolko tych guliciek, teda ks vyjde palaciniek?

  • Z každé kuličky je jedna palačinka. Respektive není to palačinka v našem slova smyslu. Vytažené těsto do milimetr průhledné hmoty se pár sekund osmahne, otoči, osmahne, do středu se dají třeba banány nebo jiné ňamky, pak se rohy přeloží dovnitř, rychle se to otočí, ještě krátce osmahne a podává.

 3. Byl to jeden z našich nejoblíbenějších dezertů, nejlíp s banány. Je fantastické pozorovat mistry na ulici, jak z kuličky během několika sekund udělají skoro nepostřehnutelnými pohyby dlaní udělajípapírový čtverec, kam se hrabou pizzaři! Během sekundy těsto na pánvi s kostkou palmového másla nakyne, frc frc, banány, obrátit, pocákat čokoládou a kokosovým mlíčkem… ještě teď se mi sliny sbíhají.

 4. Jaká mouka se používá ? hladká? Nebo jiná? Není to náhodou rýžová? Dík

  • Je to hladká mouka. V Thajsku se totiž ani jiná nedá koupit. Musí to být obilná mouka, nikoliv rýžová. Jestli je to ale žitná nebo pšeničná to nevím, protože to nikde na mouce nepíšou. V Thajsku jsou obilné mouky totiž rozdělené podle účelu na tři základní druhy: 1) Pečivo, 2) palačinky, zákusky, dorty a 3) univerzální. Obaly jsou barevně odlišené zelená, modrá a oranžová.

   • Dík, už do na ně

    • Jsem zvědavá, jak se vám podaří tu placku zpapírovatět, mně se to trhá. Prostě nemám ten grif. Ale fakt je, že zatímco v bkk si s tím palačinkáři pohazovali a během sekundy měli krásný čtverec, v Krabi se to palačinkářce trhalo taky. Uh uh, ale kde sehnat ty fantastické banány a kokosové mlíčko?

     • Kokosove mleko jde bez problemu koupit v Tescu nebo v Hypernove resp. nyni jiz Albertu v oddeleni zahranicnich potravin. Banany si myslim, ze vam udelaji stejnou sluzbu ty z ceskych obchodu 🙂

     • Jeď do sapy, tam mají i mléko aroy-d 🙂

 5. Tohle sme Thajsku jedli pořád dokola 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *