jak nadavat thajsky

E-kniha „Jak nadávat Thajsky“ | Pavel Bergman

Když jsem se začal učit thajsky, měl jsem za to, že rozumím všemu, co jsem potřeboval. Když mluvili thajci se mnou, docela to šlo, ale problém byl tehdy, když mluvili se svými kamarády mezi sebou, to jsem nerozuměl ani slovo. Jednoduchá slova jako „já” nebo „ty” nebyla taková, jaká jsem se je učil z knih. A bylo to proto, že thajci mluví vulgárně a nadávají, a to tak, že velmi!

Thajci to neradi přiznávají, ale když mluví v Thajsku kamarádi či spříznění lidé mezi sebou, tak mluví vulgárně v podstatě pořád. Pokud se někoho z thajců zeptáte, jak se thajsky nadává a mluví vulgárně, 99% z nich vám to neřekne. Budou vám říkat věci jako „to se nesluší mluvit vulgárně” nebo „to bys neměl mluvit sprostě a někomu nadávat” atd. Jenže v tu samou chvíli se pravděpodobně otočí na svého kámoše a thajsky řeknou „Ty vole, tenhle zadělanej farang se chce kurva naučit nadávat, se asi posral nebo co!” Další případy kdy nebylo thajcům rozumět byly, když se na mně někdo, třeba v restauraci, usmíval a skrz zuby cedil nějaká nesrozumitelná slova. No samozřejmě jsem v tu chvíli byl s úsměvem označován za cosi nehezkého, nebo poslán někam a bůh ví kvůli čemu.

Tak jak se tedy vlastně máte naučit, co si thajci mezi sebou říkají a jak se thajsky nadává? Můžete být v klidu, tuto bolestnou práci jsem si dal za vás a předkládám vám knihu „Jak nadávat Thajsky„, kde ta nejšťavnatější a nejpoužívanější slova najdete. Naleznete zde i u některých slov příklad věty, jak se v reálných situacích používá, aby jste také rozuměli, když vás někdo někam pošle.

Než se však z této knihy začnete učit, musím vám dát jedno velké VAROVÁNÍ! To co se v té knize naučíte, je tam proto, aby jste vy rozumněli, co si thajci říkají mezi sebou, a nebo, aby jste rozuměli v situacích, kdy vám někdo nadává, a nebo k vám mluví sprostě. Kniha nebyla vytvořena k tomu, aby jste pak nadávali thajcům a nebo s nimi mluvili vulgárně. Vulgární mluvu totiž mezi sebou akceptují, ví kdy jí mohou použít atd. Sprostý slovník a nadávky však od cizince thajci nikdy nepřijmou a pokud by jste takovou mluvu použili, pak se připravte, že to téměř jistě vzbudí explozi nervů a pravděpodobně dostanete nějakou lahví okamžitě po hlavě. Lidé v Thajsku jsou dobře známí tím, že dokáží zůstat dlouho klidní, ale to proto, že to v sobě dokáží v tu chvíli udržet. Nicméně pokud jim začnete nadávat a mluvit sprostě, pak v nich nahromaděná frustrace vybuchne jak sopka. Proto tedy prosím, pokud si tuto knihu pořídíte, aby jste s naučenými slovy a frázemi zacházeli velice opatrně a spíše je použili pro vaše vlastní porozumnění, co vám kdo říká.

Čtěte také:  Thajská abeceda během jednoho dne

V knize naleznete více než 60 nejpoužívanějších vulgarismů a nadávek. Každé slovo je napsané vždy nejdříve thajsky, jak se správně píše a potom přepsané do české výslovnosti, která se k přepisu thajštiny hodí mnohem lépe než angličtina. Poté český překlad, popis významu a u některých slov i příklad použití v české výslovnosti. Upozorňuji, že text v knize obsahuje pochopitelně vulgární české výrazy, které jsou překladem z thajštiny. Bez nich by kniha jaksi postrádala smysl.

Knihu „Jak nadávat Thajsky“ si můžete pořídit zde.

Autor Pavel Bergman

Webu Thajský Ráj věnuji téměř všechen svůj volný čas a pevně věřím, že pro vás bude užitečný. Pokud se vám Thajský Ráj líbí a přinesl vám užitek, můžete jeho provoz a mojí práci podpořit buď nákupem letenek, rezervací ubytování, rezervací vozu přes odkazy a vyhledávače na tomto webu, nebo se staňte mým patronem na patreon.com/thajskyraj. Vaše podpora je pro zachování provozu tohoto webu velmi důležitá! Děkuji! Pavel

3 komentáře

 1. Dobry den Pavle
  vcera jsem vam psal email
  muzete me prosim dat vedet jestli jste ho četl

  diky Tony Praha

 2. Dobrý den, Pavle,

  s nadšením jsem si prošel vaše stránky. Věřím, že z nich budu hodně čerpat i v budoucnu. Nikde jsem zatím nenarazil na problematiku svatby a následné legalizace pobytu atd. V Phuketu mám přítelkyni, která v květnu za mnou přicestuje na krátkou dovolenou do Čech a já bych se chtěl za ní přestěhovat o 2-3 měsíce později. Přemýšlím, jak to nejlépe zprocesovat co se týká víz nebo legalizace pobytu. Zamýšlím, že bych si ji vzal i za manželku. Máte s tím prosím nějakou zkušenost? Předem děkuji za Vaši odpověď.

  Marek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *