Turisticke vizum do Thajska

Delší pobyt v Thajsku na turistické vízum

Obyvatelé České republiky a Slovenské republiky mohou na území Thajska pobývat po dobu 30-ti dní bez víza (při překročení pozemní hranice do Thajska je to jen 15 dní). Pro delší pobyt než 30 dní je nutné mít vízum – buď běžné turistické vízum a nebo účelové vízum tzv. „non-immigrant“, podle účelu dlouhodobého pobytu. Chcete-li v Thajsku pobývat 6 měsíců v roce a zbytek doma či chcete-li v Thajsku začít žít a nejste si jisti jaké „non-immigrant“ vízum si nakonec zajistíte, postačí vám pro tyto účely normální turistické vízum.

Na kterémkoliv Královském Velvyslanectví Thajského Království si požádejte o vícevstupé (Multiple Entry) turistické vízum. Obdržíte 2 či 3 vstupé vízum s platností 6 měsíců. K vyřízení víza budete potřebovat:

 • cestovní pas s minimální platností 6 měsíců od příjezdu do Thajska
 • kopii cestovního pasu
 • vyplněnou žádost o vízumke stažení zde
 • jednu pasovou fotografii
 • zpáteční letenku či rezervaci zpáteční letenky
 • doložení finančních prostředků ve výši minimálně 30.000 Kč za žadatele. Doložit můžete originálním výpisem z účtu za posledních 30 dní nebo vytištěným výpisem z elektronického bankovnictví.
 • poplatek za vízum – 700 Kč za 1 vstup – tzn. za dvouvstupé vízum 1.400 Kč atd.

Máte-li turistické vízum, pak při překročení thajských hranic obdržíte do pasu razítko s povolením pobytu na 60 dní. Těsně před uplynutím těchto 60-ti dní si můžete na thajské cizinecké policii (Immigration Office) požádat o prodloužení (extention) o dalších 30 dní, za poplatek 1.900 THB. Po uplynutí těchto dalších 30 dní již musíte Thajsko opustit. Stačí když uděláte tzv. Visa run, tj. zajedete si na některé z thajských hranic – s Kambodžou, s Laosem, s Barmou či s Malaysií – opustíte pěšky Thajsko, vstoupíte do sousední země, kterou ihned zase opustíte a vstoupíte zase do Thajska. Pozor, je důležité, aby jste do sousední země udělali řádný vstup i výstup, protože imigrační úředník v Thajsku razítka ze sousední země kontroluje. Nelze se po výstupu z Thajska hned otočit a jít zase zpět do Thajska, aniž by jste vstoupili a vystoupili do a ze sousední země. Pokud v pase razítka ze sousední země mít nebudete, pak vás do Thajska nepustí. Při vstupu do Thajska obdržíte opět razítko s povolením pobytu na 60 dní. Až těchto 60 dní uplyne, musíte opět nejpozději poslední den na Immigration Office, kde si pobyt opět prodloužíte o dalších 30 dní. K prodloužení o 30 dní budete potřebovat:

 • cestovní pas
 • kopii cestovního pasu – hlavní stránku s fotkou, stránku s vízem, stránku s razítkem vstupu a stránku s „departure card“
 • 1 pasovou fotografii
 • poplatek 1.900 THB
Čtěte také:  Bezvízový styk do Thajska omezen na dva vstupy za rok na pozemní hranici

Požádat o prodloužení – extention můžete na kterékoliv Immigration Office, které se nacházejí ve všech provinčních městech Thajska.

Pokud vám takto uplyne 6 měsíců a vy chcete i nadále zůstat v Thajsku, pak si musíte vyřídit nové turistické vícevstupé vízum. O turistické vízum nelze požádat v Thajsku, ale výhradně na ambasádách Thajského Království mimo uzemí Thajska. Vízum si můžete zajet vyřídit buď do Phnompenu v Kambodži, do Vientiane v Laosu, do Kuala Lumpur v Malaysii nebo do Yangonu v Barmě (resp. Myanmaru) a nebo také do Singapuru. Záleží na tom, kde se v Thajsku nacházíte a co je pro vás dopravně nejsnažší a nejrychlejší. Osobně bych doporučil si vízum vyřídit letecky do Kuala Lumpur v Malaysii. Jednak Kuala Lumpur stojí za návštěvu a můžete spojit příjemné s užitečným. Za druhé se dá do Kuala Lumpur letecky, a tudíž rychle, dostat již od 1.000 THB za jednu cestu, například s novou leteckou společností Thai Lion Air. A za třetí Královské Velvyslanectví Thajského Království v Kuala Lumpur je známé bezproblémovým přístupem k žadatelům a rychlostí ve vystavování víz.

Po hezkém výletě např. do Kuala Lumpur se tedy vrátíte do Thajska s novým vícevstupým vízem a opět budete moci v Thajsku být 60 + 30 dní, pak Visa run, a zase 60 + 30 dní. Pokud vás Visa runy každé 3 měsíce a vyřízení nového víza každých 6 měsíců přestanou bavit, je ten správný čas na rozhodnutí o typu účelového dlouhodobého „Non-immigrant“ víza a změnu turistického víza na některé z non-immigrant víz. Můžete si zažádat například o důchodcovské vízum Non-immigrant AO, nebo o rodinné vízum Non-immigrant O, nebo pokud v Thajsku chcete pracovat o pracovní vízum Non-immigrant B a nebo o studenstké vízum Non-immigrant ED, ale o tom zase v jiném článku.

AKTUALIZACE 30.11.2015

Dne 4.8.2015 schválil premiér Thajska novou vyhlášku Ministerstva sportu a cestovního ruchu, která je součástí imigračního zákona z roku 1979. Touto vyhláškou bylo zavedeno nové vícevstupní turistické vízum – tzv. Multiple Tourist Visa, které umožňuje neomezený počet vstupů na území Thajska během platnosti víza. Nové vícevstupní turistické vízum má platnost 6 měsíců a během těchto 6 ti měsíců může jeho držitel vstoupit na území Thajska bez omezení na dobu 60 dnů plus dalších 30 dní je možné prodloužit na imigračním úřadě. Cena vícevstupního turistického víza je 4.000 Kč. S touto vyhláškou byla zavedena nová pravidla a podmínky i pro vydávání jednovstupních turistických víz. Bohužel těmito novými podmínkami, jak pro jednovstupní tak i pro vícevstupní vízum, je od 13.11.2015 zcela znemožněno požádat o turistické vízum v okolních – sousedních státech Thajska a občané České republiky musí o obě tato víza požádat v ČR nebo v jiné zemi, pokud tam však mohou prokázat trvalý pobyt a zaměstnání. Proto informace o turistickém vízu v tomto článku přestaly být aktuální a je nutné si k tomuto článku přečíst i nový článek s názvem Turistické vízum do Thajska aneb velké změny, který naleznete zde.

Čtěte také:  Víza pro vaší thajskou lásku do EU a další důležité informace

Autor Pavel Bergman

Webu Thajský Ráj věnuji téměř všechen svůj volný čas a pevně věřím, že pro vás bude užitečný. Pokud se vám Thajský Ráj líbí a přinesl vám užitek, můžete jeho provoz a mojí práci podpořit buď nákupem letenek, rezervací ubytování, rezervací vozu přes odkazy a vyhledávače na tomto webu, nebo se staňte mým patronem na patreon.com/thajskyraj. Vaše podpora je pro zachování provozu tohoto webu velmi důležitá! Děkuji! Pavel

58 komentáře

 1. Proč musím mít těch 30.000 Kč na účtě ?

  • Protože to je podmínka Velvyslanectví Thajska. Musíte prokázat, že máte finance na pobyt v Thajsku. Například pokud Thajci chtějí jet do ČR, tak musí naší ambasádě prokázat, že mají na každý den pobytu v ČR 2.000 THB.

 2. Ahoj,
  když tedy chcem být v Thajsku 3 měsíce stačí nám 1vstupé vízum za 700Kč + 1.900THB ?
  Díky za všechny informace a celý blog.
  Martin

  • Diky Martine. Ano presne tak to je. P.

   • Ahoj,
    ještě dotaz – mám v plánu odskočit si na 10 dní na Sumatru. Budu mít nějaký problém s tímto vízem?
    Děkuji Martin

    • Pokud budes mit jen jedno vstupni vizum a odskocis si kamkoliv pryc z Thajska tak pak uz mit vizum platne nebudes a vstoupis do Thajska znovu jiz bez viza, kdy dostanes bud 30 dni pri prekroceni hranice na letisti a nebo 15 dni pri prekroceni hranice pozemni. Pokud ti tento pocet dni nebude pro druhy pobyt v Thajsku stacit, pak doporucuji v Praze pozadat o 2 ci 3 vstupni vizum a pri kazdem vstupu do Thajska tu muzes byt 60 + 30 dni. A nebo si na Sumatru odskoc na konci 60ti denniho pobytu a po navratu dostanes na letisti uz bez viza 30 dni. Nebudes si tak muset prodluzovat o 30 dni jako v prvnim pripade, kdyz jsi psal, ze by jsi byl v Thajsku rad 90 dni.

   • Po uplynutí 60dnů pobytu musím tedy nejpozději 60 den na Immigration Office. Jak dlouho před uplynutím 60 dnů pobytu můžu na Immigration Office pro prodloužení? Musím pro ně z Phanganu na Samui a poslední týden se mi nehodí. Můžu pro něj zajet 14 dní před koncem víza?

    Děkuji, Martin

    • Ano presne tak. Co se tyce druhe otazky, tak vetsina imigracnich uradu to prodluzuje max. 7 dni pred uplynutim. Osobne si myslim ze 14 dni pred uplynutim je moc dlouho a neprodlouzi to. Ale je to nejen urad od uradu, ale urednik od urednika. Na druhou stranu, bych to ani nedoporucoval, protoze se tak zcela zbytecne pripravite o 14 ci 7 dni. Protoze oni vam to prodlouzi o 30 dni od data kdy tam prijdete to zadost o prodlouzeni podat a ne od data, kdy vam konci tech 60 dni.

 3. Dobrý den Pavle,

  při plánovaném pobytu minimálně půl roku (Chiang Mai) tedy stačí vzít všechny potřebné dokumenty do Prahy na Thajskou ambasádu, vyřídit turistické multiple-entry visa a po vstupu do Thajska si pohlídat 60 dní, poté 30 prodloužení, provést visa run a poté tímto stylem opakovat po potřebnou dobu pobytu? Děkuji za potvrzení,

  Jan

  • Ano Jane, v podstate ano, omezeni doby pobytu, ktere budete mit je pocet vstupu (2-3 vstupy max.) a platnost viza, kterou myslim davaji thajske ambasady maximalne na 6 mesicu tj. posledni vstup do thajska lze provest nejpozdeji v 1 den pred vyprsenim platnosti viza. V praxi to znamena, ze pokud dostanete 3 vstupni vizum s platnosti na 6 mesicu a radne si pohlidate vsechny datumy tak budete moci v thajsku pobyvat 9 mesicu a pritom udelate 2 visa runy a 3 prodlouzeni po 60ti dnech. Az vam vyprsi turisticke vizum a vy budete chtit v thajsku byt dele, pak si zalette treba do Kuala Lumpur (letenky jiz od 1.000 THB za cestu) a na thajske ambasade v Kuala Lumpur si vyridte dalsi 3 vstupni vizum a pak tu muzete byt dalsich 9 mesicu a takto stale dokola. Takovy pripad uz by bylo ale lepsi resit jinym typem viza.

   • Dobrý den, děkuji za odpověď. Ještě jsem se chtěl dodatečně zeptat – v případě vyřizování víza a letenky, je nutné mít zpáteční letenku s přesným datumem i když zatím nevím kdy se budu vracet? Anebo stačí na ambasádu jednosměrná letenka?

    • V kazdem pripade musite dolozit zpatecni letenku. Ale nemusite predkladat primo letenku, staci rezervace letenky. Takze si muzete rezervovat zpatecni letenku, kterou predlozite k vizu a letenku si pak muzete koupit jakou budete potrebovat presne.

   • Jaroslav Heřmánek

    Ahoj Pavle. Žiji na Koh Sametu 5 měsíců v roce již šestý rok. Tedy mám dostatečnou zkušenost s Thai byrokracii. Thai velvyslanectví v Praze dá platnost více vstupného víza vždy jen na 3 měsíce.(90 dní ). Praxe na hranicích s Kambodžou je zaplať pánbů jiná než jak vysvětluje platnost víza velvyslanectví v Praze. Já udělám první pobyt 60 dní v Thai a pak opustím Thai do Kambodže a obratem se vrátím a dostanu dalších 60 dnů na hranicích do Thai. Posledních 30 dnů dostanu na imigračním v Rayongu. Termín my vždy dají od ukončení 60 dnů bez problémů. Zajímala by mě skutečně platnost 3 vstupného víza. V Praze se toho moc nedovím. Jarda

    • Ahoj Jardo, 3 vstupní vízum v Praze bohužel nedělají, pokud se něco nezměnilo. Jen 2 vstupní. 3 vstupní lze ale získat na velvyslanectví ve Vídni. Platnost je 6 měsíců.

 4. dobry den chceme projet asii na kole na hranicich kambodza thajsko dostanem jen na 15 dni bezvisovi vstup je to tak?? potrbovali by jsme tak 2 mesice co by jste nam doporucil ??? jak by to bylo nejednodussi ? a za jak dlouho vystavi viza na ty 2 mesice dekuji

  • Uplne jednoduse si vyridte na thajskem velvyslanectvi v Praze bezne turisticke vizum, treba s jednim vstupem za 700 Kc. Pri vstupu do Thajska z Kambodzi po pozemni hranici pak dostanete do pasu razitko a povolenim pobytu v Thajsku na 60 dni. Pokud by vam techto 60 dni nestacilo, muzete si je tesne pred uplynutim jeste prodlouzit na immigration office o dalsich 30 dni. Vizum vam v Praze vystavi behem cca 3 az 5ti dni. Bez problemu. Podminky a doklady pro vystaveni jsou stejne jako uvadim v tomto clanku pro vizum s vice vstupy.

 5. Ahoj, ty Visa run na 60 dní se dávají na kterých přechodech? Měl jsem za to že se dává 15 dní po zemi a 30 dní na letišti. Teď v dubnu jsem vycestoval do Kuala Lumpur a zpátky do Thajska jsem se vrátil letadlem a dostal jsem jen 30 dní.

  • Ahoj Davide, ty michas dohromady dve veci – turisticke vizum a bezvizovy styk. Tento clanek je o turistickem vizu o ktere si musis pozadat na Thajske ambasade a zaplatit za nej. Pak dostanes do pasu vizum a na nej pri vstupu na jakekoliv hranici 60 dni. Ty vsak mluvis o bezvizovem prekroceni hranice jen na pas bez viza. To pak dostanes jen 30 dni na letisti a 15 dni na pozemni hranici (pokud nemas pas nektere ze zemi G8). Kdyby jsis vyridil turisticke vizum v Kuala Lumpur a mel ho v pase, pak by jsi dostal v Thajsku 60 dni. P.

 6. Monika Židlická

  Nějak z toho nejsem moudrá…Jedeme na 45 dní do Thajska, uprostřed chceme vyjet na 14dnů do Laosu a pak se opět do Thajska vrátit.. Měla jsem za to, že si musíme koupit jednovstupní vízum v Praze, které nám však zruší po těch asi 2 týdnech při opuštění Thajska do Laosu. A po návratu už budeme mít povolených na thajském území jen 15 dní. Další možnost je ještě koupit víza vícevstupní…to se nám ale moc nechce.. Je to tak?? Monika

  • Moniko ve vasem pripade pak nepotrebujete zadne vizum. Rikate ze chcete prijet na 45 dni a vyjet do Laosu cca po 25 dnech. Tzn. vizum neni treba pokud budete trosku planovat. S Thajskem mame bezvizovy styk a lze v Thajsku pobyvat jen na pas po dobu 30 dni pokud prekrocite hranice na letisti a 15 dni pri prekroceni pozemni hranice. Cili vy kdyz priletite do Bangkoku z Cech dostanete do pasu 30 dni. Pak budete v Thajsku treba rekneme 29 dni a odjedete do Laosu na treba 4 dny no a pak se vratite do Thajska a dostanete opet bud 15 nebo 30 dni podle toho jak prekrocite hranici. A i tech 15 dni vam uplne staci na vas zbyvajici pobyt v Thajsku. Cili jsem toho nazoru je pro vas je vizum zbytecne. Vizum by jste museli mit jen v pripade, ze by jste chteli byt v Thajsku po celou dobu tech 45 dni aniz by jste jezdili do Laosu.

   • Přesně stejnou situaci jsme řešili před 3 lety, kdy jsme měli podobnou situaci a Thajsko jsme opustili na týden do Kambodže. Na náš dotaz na
    ambasádě nám bylo řečeno, že je to riziko a záleží na konkrétním úředníkovi, který nám může zavařit – že na letenkách máme podle datumů 31(!) dní a můžou po nás proto víza požadovat. Nemáme totiž prý jak prokázat, že ze země skutečně odjedeme – museli bychom mít do té Kambodži letenku a tím i něco hmatatelného v ruce (jeli jsme po zemi)… Čekala bych že logicky se to bude řešit při KONEČNÉM opuštění Thajska, kdy bude vše jasné. Tenkrát jsme nakonec víza kvůli tomu jedinému dnu nechali udělat, ale nebetyčně mě to naštvalo. Tak nevím jestli riskovat a pak narazit na pitomce a mít problémy 🙁 Zkusím ještě znovu tu ambasádu – tentokrát ale písemně. Monika

    • Ja ale Moniko vubec zadne riziko nikde nevidim. Proc by po vas nekdo chtel neco prokazovat? A jaky urednik? Imigracni? Tomu je srdecne jedno jestli mate v umyslu Thajsko opustit nebo nemate. On ma jistotu, ze v momente kdy budete chtit Thajsko opustit a ucinite tak pozdeji nez mate, ze zaplatite tucnou pokutu a pokud to bude o hodne pozdeji tak jeste razitko Nezadouci do pasu. Vubec zadneho urednika nezajima zda mate letenku zpet nebo nemate. Podle Thajskeho zakona muzete bez viza pobyvat v Thajsku po dobu max. 90 dni kumulovane behem 6 mesicu. A muzete vstupovat a vystupovat jak casto jen chcete. Pokud by jste byli v Thajsku 31 dni na bezvizovy styk, tak je to velmi jednoduche – za jeden den tzv. Overstay zaplatite 500 B pokutu a jedete domu bez problemu. Ve vasem pripade neni co resit. Nevim na jak dlouho chcete do Laosu jet, ale pokud si navstevu Laosu naplanujete po 25 a vice dnech v Thajsku tak zadna viza nepotrebujete. Jen si navstevu Laosu naplanujte tak aby vam to vyslo. Imigracni urednik v Thajsku NIKDY nekontroluje vasi zpatecni letenku nebo kdy mate v umyslu Thajsko opustit. On kontroluje jestli mate nebo nemate vizum podle cehoz vam da razitko do pasu a kontroluje zda nejste na blacklistu jmen ktere maji do Thajska zakaz a jinak vse ostatni je mu uplne jedno. Vasi povinnosti je hlidat si aby jste povolenou dobu pobytu neprekrocila, jinak se chovate protozakonne a pripadny overstay se resi pri vystupu ze zeme, proto je to urednikovi pri vstupu srdecne jedno.

     • Monika Židlická

      Děkuji moc za vaše odpovědi. Myslím si to samé…tu informaci nám ale opravdu podali na Thajské ambasádě v Praze. Laos máme naplánovaný přesně tak, abychom po návratu do Thajska po dvou týdnech odletěli. Monika

     • Neni zac. Ja tomu verim, ze vam to rekli, ale je to nesmysl. Praxe je naprosto jina, nez co vam rekli. A vy nejste ani povini opustit Thajsko letecky. Muzete z Thajska odjet treba do Malaysie po zemi a uz se do Thajska nevratit. Tak preji hodne zdaru! P.

 7. Monika Židlická

  Dobrý den Pavle, pro zajímavost dávám vědět, jak jsem pochodila…Z MZV mi odpověděli stejně jako vy – žádná víza a žádný problém. Odpověď z Thajské ambasády Vám přeposílám…. Víza kupovat s největší pravděpodobností nebudeme. Monika Židlická

  Dobrý den,

  držitelé českých pasů byli zařazeni do režimu tzv. Tourist Visa
  Exemption Scheme, na základě kterého mohou pobývat v Thajsku bez víza po
  dobu 30 dnů (vstoupí-li do Thajska letecky), resp. 15 dnů (vstoupí-li do
  Thajska pozemní či jinou než leteckou cestou).
  Po vstupu do Thajska po vám imigrační úřadník může chtít prokázat, že v
  Thajsku budete pouze po dobu bezvízového pobytu (30 či 15 dnů), což se
  obvykle a nejlépe prokazuje letenkou, že zemi v dané lhůtě opustíte.
  Zdá se, že na druhý vstup by to neměl být problém a při pozemním
  překročení hranice toto můžete prokázat zpáteční letenkou do Prahy. V
  případě prvního vstupu, pokud nijak nemůžete prokázat, že Thajsko
  opustíte během 30 dnů, bylo by vhodnější zažádat o vízum předem, abyste
  se vyhnuli případným komplikacím jak už při odbavení na letišti v Praze,
  tak i při samotném vstupu do Thajska.

  S pozdravem,

  Royal Thai Embassy
  Romaina Rollanda 3/481
  160 00 Prague 6 – Bubeneč
  tel: 220 570 055
  fax: 220 570 049

 8. Zdravim Pavle.
  Z tvojho clanku vyznieva ze nove dvojvstupove vizum je mozne zaobstarat v Kuala Lumpur. Napriek tomu vsade na nete ludia tvrdia, ze KL ambasada vystavuje vyhradne jednovstupove viza. Vies o tom nieco viac.
  Vopred dakujem za odpoved.
  Mario.

  • Ahoj Mario, jeste relativne v nedavne minulosti bylo mozne na thajskych ambasadach v Malaysii ziskat dvouvstupni vizum. Ja jsem o nej osobne v Malaysii nezadal, jelikoz mam rodinne rocni vizum, ale nekolik mych znamych i klientu dvouvstupni turisticke vizum jak v Kuala Lumpur tak i na Penangu dostali. Nicmene poslednich nekolik zadatelu o vicevstupe vizum, o kterych vim, v Malaysii pohorelo a dostalo jen jednovstupni vizum. A to jeste s tim, ze si tam o vizum budou moci pozadat celkem jen 3x a pokud to zkusi vickrat nez 3x, tak dostanou do pasu cervene zamitaci razitko, coz je pak na novy pas. Ambasada v kambodzskem Phnompenu je udajne dost problematicka a vydavaji tam jen jednovstupni vizum. Na ambasade v Manile na Filipinach cizincum vubec turisticke vizum nevydaji. Stale bez problemu je mozne k dnesnimu dni ziskat dvouvstupni vizum v hlavnim meste Laosu ve Vientiane. To jsou oficialni zpusoby. Pak jsou jeste neoficialni, drazsi, ale funkcni…..

 9. Zdravím Pavle,
  pročetl jsem všechny komentáře, ale stejnak bych se rád zeptal na tvůj názor. Odlétám na 42 dní do Asie a Malaysie, konkrétně Thajsko a následný přelet do Kuala Lumpur. Odlet z Thajska do Kuala Lumpur vychází přesně na 31. den pobytu a nevím zda si vízum vyřídit či ne. V některých diskuzích jsem narazil na komentáře, že bych mohl mít problém již při odletu z Prahy, pokud neprokážu délku pobytu max 30 dní. Řešením byla okamžitá koupě další letenky v požadované lhůtě pobytu, jinak by dotyčný neodletěl. Z toho bych měl největší obavy, protože nejsem si jistý jestli by se spokojili s letenkou, která potvrzuje odlet z Thajska, ale až den po lhůtě.

  Zdá se mi to zbytečné vyřizování, když pokuta za překročení vyjde sotva na polovinu plné ceny viza.

  Díky Marek

  • Ahoj Marku, uprimne pokud se jedna jen o jeden den, tak bych to vubec neresil. Pokuta za 1 den overstay je 500 THB. A casto to na letisti i lidem odpusti, pokud je to jeden den. Kamarad mel pred 2 mi mesici 3 dny overstay a imigracni se na nej jen usmala, mavla rukou a sel bez pokuty.

   Viza na letisti pri odletu kdysi kontrolovali, ale to bylo v dobe kdy jeste nebyl pro nas bezvizovy styk. Tedka uz jsem to ani nezazil ani o tom neslysel. A navic je to stejne bezpredmetne ted, protoze od 29.8.2014 je imigracni novinka, ze si muzes na bezvizovy styk svuj pobyt prodlouzit o dalsich 30 dni na imigracnim, tj. muzes tu byt oficialne bez viza az 60 dni. Takze takova kontrola pak naprosto postrada smysl. Navic muzes i rict, ze si chces ve druhe polovine pobytu udelat vylet autobusem treba do Kambodzi a tim si okamzite svuj pobyt prodlouzit. Cili takova kontrola je opravdu dost o nicem a neverim, ze ji nekdo uz dnes po tech zmenach provadi.

   Preju stastnou cestu a hezky pobyt v Thajsku.

 10. Ahoj, kdyz poletim do TH bez viza [jen na pas] a do doby 60 dnu [prodlouzene] opustim TH na hranici Laosu pro razitko, ktere ziskam od Laosu a opetovnem vracenim do TH po zemi, tak dostanu 15 dni? Takto tedy mam vycestovavat porad v cyklu az max. 6 mesicu? Dostanu tedy pokazde jen 15 dni? Pokud chci B nebo T VISA, tak musim mit 20,000 czk? Prosim pomoz mi: zoki55b@yahoo.com, Kob khun kub :).

  • Na pas můžeš přijet na dobu 30ti dní, pak si o dalších 30 dní prodloužit na imigračním a pak musíš opustit Thajsko. Pokud tak učiníš přes pozemní hranici a vrátíš se zase zpět, nemusí tě nově pustit ten samý den a pokud tě pustí, pak dostaneš jen 15 dní. Teoreticky to pak můžes zopakovat jen jednou. Protože tím dosáhneš limitu 90ti dní po dobu 6-ti měsíců a budeš muset na 3 měsíce Thajsko opustit. A pak to budeš moci zase zopakovat. Jenže imigrační úředníci si na lidi, kteří to takhle dělají pravidelně zasedli a pravděpodobně ti to po pár vstupech zatrhnou a už tě sem bez víza nepustí. Pokud tu chceš být 6 měsíců, pak bych ti rozhodně doporučoval si vyřídit v Praze 2-vstupní turistické vízum a co k němu potřebuješ píšu přesně v tomto článku. S turistickým vízem tu pak budeš moci být 60-dní v kuse, a dalších 30 dní dostaneš na imigračním, tj. na jeden vstup tu můžeš být 90 dní. Pak můžeš udělat visa run na hranice (třeba ten Laos), kde zase při vstupu dostaneš 60 dní a dalších 30 na imigračním. Pak musíš Thajsko opustit. Non-immigrant B vízum není tak snadné získat a musíš k jeho žádosti prokázat důvod tj. zaměstnání a žádost o pracovní povolení – work permit. Při vstupu po tobě mohou imigrační úředníci požadovat prokázat hotovost ve výši (nebo ekvivalent) 10.000 THB při vstupu bez víza a 20.000 THB při vstupu s vízem.

 11. Thajci se sklonili před strejdou Samem a Thajsko není už to co bývalo. Svoboda se okleštila, vízabuzerace přitáhla šrouby. Očekávám do roka braní otisků nebo jiné biometrické vejmysly. Osobně upřednostňuji Kambodžu, ikdyž v Thajsku většina věcí funguje lépe ale svoboda jaká je tady je k nezaplacení. Víza jsou na 3-6-9 nebo 12 měsíců a nikdo se na nic neptá, každá cestovka to zařídí bez jakéhokoliv vypisování papírů, na rok je to 280 dolarů, tečka. Filipíny jsou taky dost bezproblémové ale počasí tam není ideální.

 12. Dobrý den Pavle, zdravím z Roietu. Před několika dny jsem dělal onen Visa-run do Laoského Savannakethu. Nicméně, podstatná věc vám myslím v článku, resp. hned na jeho začátku, chybí: onen 30 denní bezvízový styk platí jen a pouze při vstupu na území Thajského království přes mezinárodní letiště v Bgangkoku. V případě překročení hranic pozemní cestou je max. délka pobytu pouhých 15 dní.

  • Zdravím Tomáši. Tento konkrétní článek se věnuje turistickému vízu a delšímu pobytu na turistické vízum. Bezvízoví styk je tedy zmíněn jen okrajově na úvod. Bezvízovému styku se věnuji v dalších článcích podrobněji včetně podrobného popisu kolik dní dostane cizinec při překročení hranice na letišti a při překročení pozemní hranice. Není pravda, že 30ti denní bezvízový styk platí jen a pouze při vstupu přes mezinárodní letiště v Bangkoku. 30ti denní bezvízový styk platí při vstupu přes kterékoliv mezinárodní letiště na území Thajska, tj. platí i na letištích v Chiang Mai, Koh Samui, Phuket atd. Podrobné informace o bezvízovém styku jsou například v článcích:

   – Víza do Thajska na https://www.thajskyraj.com/2013/04/04/viza-do-thajska/
   – Konec visa run pro lidi bez řádného víza na https://www.thajskyraj.com/forums/tema/konec-visa-run-lidi-radneho-viza/
   – Imigrační šílenství aneb konec cizinců v Thajsku na https://www.thajskyraj.com/2014/08/01/imigracni-silenstvi-aneb-konec-cizincu-thajsku/

   15 dní při překročení pozemní hranice také neplatí pro cizince s pasem některé ze zemí G7, jelikož ti také obdrží 30 dní i na pozemní hranici, což se však čechů a slováků s českým či slovenským pasem tedy netýká.

   Nicméně to tedy do článku do závorky znovu přidám.

 13. Dobrý den Pavle,

  rád bych poprosil o radu ohledně víz v Thajsku. Dnes jsem vstoupil na území Thajska přes hranice s Malajsií a dostal jsem víza na 14 dní do 8. srpna. Mám ale již zakoupenou letenku s odletem 9. srpna. Rád bych se Vás proto zeptal, jaká je nejlepší možnost pro vyřešení této situace?

  Děkuji za odpověď a přeji hezký den,
  Ladislav.

 14. Dobrý den
  Rád bych do Thajska s přítelkyní vycestoval na půl roku mohl by jste mi prosím napsat přesný postup jak mám postupovat s vízi ? i co se týče letenky jestli mám kupovat rovnou zpáteční za půl roku nebo jen jednosměrnou? aby mi neříkali proč mám letenku za půl roku když vízum je na 3 měsíce. Prosím o postup na těch 6 měsíců jak to mám udělat děkuju moc =)

  • Bohuzel nevim jaky presnejsi postup by jste potreboval. V tomto clanku je vse popsano celkem dost presne. Letenku doporucuji koupit jednosmernou, pokud nevite presne kdy se chcete vratit. Pro ucely viza nemusite predkladat letenku, ale staci rezervace letenky. Rezervaci letenky muzete mit na zpatecni letenku s navratem napriklad po 2 mesicich. Po vydani viza terminy jiz nikdo nekontroluje. Vse ostatni je uvedeno v clanku vcetne formulare zadosti o vizum. Pokud budete zadat do konce zari zadejte o 2 ci 3 vstupni vizum (v Praze dostanete jen 2 vstupy, ve Vidni 3 vstupy), pokud budete zadat az v polovine rijna a pozdeji, muzete jiz zadat o multiple vizum – zde jiz nebude omezeny pocet vstupu a muzete na vizum vstoupit behem 6ti mesicu kolikrat chcete. Vizum vsak bude vydavano az od rijna, jelikoz se jedna o novinku.

 15. Ahoj, chci se zeptat chci jet na 2 – 6 mesicu ale nechce se mi vyrizovat vizum. Kdyz 29. den odletim do Malaysie a vrtim se plyne novych 30 dni? diky

 16. Pardon, opetovne se vracet kazdych 30 dni

  • Muzes odletet i 30. den. Ale nedoporucuju to, protoze te muzou pustit poprve, podruhe, ale potreti uz ne. Tyto tzv. Visa runy uz od lonskeho leta delat bohuzel nejdou. Nehlede na to, ze na bezvizovy styk muzes v Thajsku pobyvat maximalne 90 dni behem 6-ti mesicu. Tzn. ze bez viza tu muzete mit max. 2×90 dni v jednom roce. Thajci zacali vice mene jejich 30 let stary zakon dodrzovat. Spousta veci co sla predtim jiz nejde. Doporucuji si precist clanek na https://www.thajskyraj.com/2014/08/01/imigracni-silenstvi-aneb-konec-cizincu-thajsku/ Sice opet polevili a neni to jiz tak horke jako je napsano v tom clanku, ale visa runy tak jak se delali predtim jsou minulosti.

 17. Diky, cetl jsem cely tvuj web, takze kdyz tam budu 2 mesice, tak 30.den staci si na den,dva udelat vylat jinam a pak se mi to zapocne znova? Diky promin jsem Blond

  • Ano, presne tak. Ja bych si ale byt tebou udelal to vizum. Protoze pak se ti tady zalibi a budes litovat, ze jsi to neudelal. Zas tak slozite to neni, a pokud to nechces obehavat osobne, tak ti to zaridi treba Student Agency za mirny poplatek a pas jim muzes poslat postou.

 18. Dobrý den,
  chtěl bych se prosím vás zeptat jak to přesněji funguje s turistickými vízy. Mám v Thajsku přítelkyni už rok a teď jsem tam byl 2 měsíce s ní na turistické vízum. Vrátil jsem se domů pořešit věci protože bych tam už chtěl zůstat. Mám v plánu tam založit svůj business ale ještě před tím než to udělám bych chtěl trochu pocestovat a v podstatě nic nedělat cca 1-3 měsíce 🙂 . Pokud tedy zažádám o nové turistické víza na ambasádě tak by neměl problém ne ? Pokud to chápu dobře tak maximální doba pobytu platí jen turisty bez víz. Omlouvám se, možná to vypadá jak blbá otázka ale trochu v tom tápu tak se potřebuji ujistit. Děkuji

  • Od rijna 2015 je mozne na Velvyslanectvi Thajskeho kralovstvi zadat o multiple turistecke vizum, ktere plati 6 mesicu a behem techto 6ti mesicu muzete na uzemi Thajska vstoupit bez omezeni poctu vstupu. Na toto vizum muzete v Thajsku pobyvat 60 + 30 dni (po prodlouzeni na imigracni policii), pak musite Thajsko opustit, opet vstoupit a zase tu muzete byt 60 + 30 dni. Pokud stihnete tesne pred vyprsenim viza jeste jednou vystoupit a vstoupit, pak tu muzete byt jeste dalsich 60 + 30 dni. Tzn. ze kdyz clovek bude dobre planovat, muzete tu byt temer 9 mesicu na toto jedno vizum, s tim, ze budete muset 2x Thajsko opustit, vzdy po 3 mesicich. Maximalni pobyt 90 dni behem 6ti mesicu plati jen na tzv. VISA EXEMPTION, coz je na vstup bez viza.

 19. Dobrý den, mám v plánu cestu na Sumatru na 3 týdny. Poletím zřejmě s přestupem v Bangkoku. Přemýšlel jsem, že bych se po třech týdnech na Sumatře vrátil do Bangkoku a zůstal v Thajsku ještě další měsíc. Chápu tedy správně, že v mém případě není potřeba nic moc zařizovat protože poprvé budu v Thajsku pouze pár dní a poté když se tam vrátím tak je všechno v pohodě, protože jsem mezitím zemi opustil a pokud zůstanu méně než 30 dní? Děkuji.

  • Ano chapete to naprosto spravne. Do Thajska musite prekrocit hranice na mezinarodnim letisti, aby jste obdrzel povoleni pobytu 30 dni. V pripade, ze vam 30 dni nebude stacit a budete chtit zustat dele, lze vas pobyt prodlouzit na kteremkoliv imigracnim urade o dalsich 30 dni za poplatek 1900 B.

 20. Zdravím Pavle. Přepočítal jsem se (dva měsíce s 31 dny)a rozdíl mezi vstupní a zpáteční letenkou je 61 dní. Existuje jiná možnost, než prodloužení za 1900 bth? Letenky nemohu přebukovat.

  • Bud prodlouzeni za 1.900 THB a nebo zaplaceni pokuty 500 B za den. V pripade toho jednoho dnu bych to nejak neresil. Pri odletu to zjisti imigracni urednik a bud vymeri pokutu a nebo vas necha jit bez pokuty.

 21. Ahoj Pavle. Chci se jen zeptat. Momentálně jsem na Novém Zélandě a poté se chystám do Thajska, kde plánuji být cca 2 měsíce a chtěla bych jedno nebo dvouvstupové vízum. Kde o něj mám požádat, když se nenacházím v ČR? Jde to i online? A opravdu musím doložit zpáteční letenku? Děkuji za zodpovězení dotazu…

  • Bohuzel od 13.11.2015 jiz musis pro turisticke vizum jen do Cech a nebo na Novem Zelande musis prokazat trvaly pobyt. On-line to rozhodne nejde, nikdy neslo a jak znam Thajce tak to ani nikdy nepujde. Nemusis dolozit zpatecni letenku, staci jen rezervace zpatecni letenky. Pokud tu chces byt dva mesice, pak muzes vyuzit bezvizoveho styku, kdy pri priletu obdrzis povoleni pobytu na 30 dni, a nasledne muzes na imigracnim urade prodlouzit o dalsich 30 dni za poplatek 1.900 B.

 22. Dobrý den Pavle
  Chtěla jsem vás poprosit o radu ohledně dlouhodobého pobytu v Thajsku. Chci příštím měsícem odjet do Thajska a být tam 6 měsíců, ale bohužel jsem zjistila, že to není jednoduché. Dostala jsem radu, že bych tam mohla jet na 2 měsíce a pak jen odjet do okolní země, kde bych si znovu požádala o vízum, ale když jsem tuto informaci googlovala, tak už toto není možné.
  Proto jsem se vás chtěla zeptat, jestli je nějaká reálná možnost 6 měsíční pobyt uskutečnit.

  • Dobrý den Nikol,
   v podstatě máte na výběr 2 celkem jednoduchá řešení:
   1. Požádejte si o Thajské vízum vícevstupní – Multiple Entry Tourist TR, které stojí 4.000 Kč a umožňuje Vám vstoupit neomezeně-krát během 6 měsíců od vydání do Thajska. Každý vstup umožňuje pobyt po dobu 60 dní. Detailní informace naleznete zde.
   http://www.thajsko-kambodza.cz/thajske-vizum-vicevstupni-multiple-entry-tourist-tr/
   2. Požádejte si o klasické Thajské vízum jednovstupní – Single Entry Tourist Visa TR, které stojí 800 kč a umožňuje jeden vstup do Thajska s následným pobytem 60 dní. Před uplynutím platnosti si toto vízum nechte prodloužit na nejbližším imigračním oddělení o dalších 30 dní za poplatek 1.900 Thb. Před uplynutím celkově 90ti dní musíte vycestovat, například do Kambodži a na Thajské ambasádě si požádejte o nové vízum a vše zopakujte znovu. Detailní informace naleznete zde:
   http://www.thajsko-kambodza.cz/thajska-viza-tourist-tr/
   Přeji příjemný pobyt v Thajském království. w.

  • DODATEK:
   Vaše informace o tom, že není možné požádat ve třetí zemi o Thajské vízum je v podstatě správná. Zákon to sice neumožňuje, ale pokud máte veškeré požadované dokumenty, tak Vám ho vystaví. Jestliže se nechcete dohadovat s Thajskými úředníky, můžete například v Phnom Penh využít servis, který Vám vše vyřídí za 80 usd. Neboli 40 usd vízum + 40 usd poplatek za servis včetně vyzvednutí dokladu na hotelu a dovoz hotového víza zpět.

 23. Zdravím a díky za tuhle stránku plnou informací 🙂 Mám dotaz. Je nutné při žádosti o vízum v Praze předložit zpáteční letenku nebo stačí jen letenka do Bangkoku? Chtěli bychom v Thajsku zůstat 90 dní, ale z několika webů jsem se dozvěděl, že vám klidně nemusí těch 30 dní prodloužení dát. Proto mi přijde riskantní si kupovat zpáteční letenky a nemít jistotu, že budeme moci do té doby zůstat…

  • Jakube, co se tyce viza, tak se nemusi predkladat letenka, ale staci rezervace. Kazdopadne to musi byt na zpatecni letenku. Jen jedna cesta k zadosti o vizum nestaci. Co se tyce prodlouzeni o 30 dni tak jsem jeste neslysel o pripadu, ze by to nekomu neprodlouzili, pokud k tomu nebyl nejaky zvlastni nebo zavazny duvod (napr. zneuzivani turistickeho viza k dlouhodobemu pobytu, problematicka osoba atd.). Proto si nemyslim, ze by jste se meli neceho bat. Stastnou cestu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *