diskuzni forum o thajsku

Diskuzní fórum Thajský Ráj – víc než jen diskuzní fórum o Thajsku

Tento specializovaný web o Thajsku – Thajský Ráj, který obsahuje o Thajsku a životě v Thajsku informace, které nikde jinde nenajdete, již dnes pravidelně navštěvuje 30.000 unikátních návštěvníků měsíčně, kteří za měsíc web navštíví více než 90.000krát a během návštěv si Thajský Ráj a jeho obsah zobrazí více než 500.000krát. To považuji za velký úspěch Thajského Ráje, za který jsem samozřejmě velice rád, moc si ho vážím a všem svým čtenářům a fanouškům za tuto věrnost a zájem velice děkuji.

Z této návštěvnosti automaticky plyne fakt, že moje emailová schránka je doslova zahlcena zprávami s různými individuálními dotazy ohledně Thajska a života zde. Bohužel již není v mých technických a časových možnostech na všechny dotazy individuálně odpovědět a to ani při té nejlepší vůli. Hledal jsem řešení, jak nejlépe tuto situaci vyřešit, aby všichni měli možnost dostat či najít odpověď na jejich dotaz, a jelikož se mnoho dotazů stále opakuje, došel jsem k závěru, že nejlepším řešením bude diskuzní fórum, kam umístím odpovědi na jednotlivé dotazy – témata, kde si je pak budou moci přečíst všichni, kteří na dané téma mají otázky. Mnoho odpovědí na dotazy, různé tipy a krátké zprávy a doporučení uvádím také na své Facebook stránce Thajský Ráj – Blog o životě v Thajsku, nicméně ne všichni lidé používají Facebook a tak se k těmto informacím má možnost dostat jen omezená skupina lidí, kteří jsou na Facebooku aktivní. I proto jsem se tedy rozhodl pro spuštění diskuzního fóra, které obsahuje a bude obsahovat i mnoho informací, které jsem v minulosti i v současnosti umístil jen na Facebook.

forum o thajskuPředstavuji vám tedy tímto nové Diskuzní fórum Thajský Ráj, které naleznete na odkazu www.thajskyraj.com/forums/. Fórum je roztříděno do celkem 50-ti tématických fór, z nichž každé může obsahovat prakticky neomezené množství různých témat či dotazů, které se týkají zastřešujícího fóra. Kromě místně zaměřených fór jako např. Bangkok fórum, Koh Chang Fórum, Pattaya FórumKoh Samui Fórum atd. zde najdete i tématická fóra jako např. Nemovitosti v Thajsku, Letenky do Thajska, Očkování, Buddhismus, Doprava v Thajsku, Fauna a flóra v Thajsku, Thajské jídlo a kuchyně, Thajská hudba, Thajský jazyk a výuka thajštiny, Víza a imigrační záležitosti, Restaurace, bary, noční život a zábava atd. Dále je k dispozici fórum Vše ostatní a nezařazené o Thajsku, které zahrnuje témata, která se nedají zařadit pod žádné ze specializovaných fór. Seznam jednotlivých zveřejněných témat si můžete také zobrazit přímo na odkazu www.thajskyraj.com/temata/. Do diskuzního fóra přidávám pravidelně a postupně nové příspěvky – témata, která obsahují krátké informace, doporučení a tipy, které jsou moc krátké na to, aby jim byl věnovaný celý článek na hlavním blogu. Proto doporučuji nesledovat jen hlavní blog, ale i témata v diskuzním fóru, která také stále přibývají.

Čtěte také:  Hadi v Thajsku a Kambodži I.

Zřízením diskuzního fóra však celý web Thajský Ráj získal ještě mnohem více, než jen obyčejné diskuzní fórum. Celý web se tak totiž stal specializovanou sociální sítí milovníků Thajska. Každý kdo si vytvoří svůj účet na webu Thajský Ráj se tak stane součástí rozrůstající se komunity lidí, kteří mají rádi Thajsko. Každý uživatel získá svůj profil a vlastní Timeline neboli „zeď“, kam může přidávat různé příspěvky třeba z dovolené v Thajsku :-), tak jak je tomu například na Facebooku. Na této zdi se zobrazují i aktivity uživatele na webu Thajský Ráj tj. jeho komentáře k článkům na blogu, příspěvky ve fóru či odpovědi na ně atd. Uživatelé se mohou navzájem přidávat do přátel, posílat si soukromé zprávy, vytvářet veřejné či uzavřené skupiny, přídávat fotografie atd. Součástí této „thajské sociální sítě“ je i možnost přihlášení k pravidelnému odběru celého Diskuzního Fóra či jeho části, což je funkce, která vám dle vašeho přání – nastavení bude automaticky zasílat výběr témat a dotazů diskuzního fóra. Pokud tedy máte rádi Thajsko a chcete Thajskem žít i mimo něj, pak zde máte velmi dobrou příležitost.

Thajska socialni sitTěm, kteří mají ohledně Thajska jakýkoliv dotaz pak doporučuji, aby tento dotaz uvedli jako nové téma pod některé ze zastřešujících tématických fór a já se na takový dotaz budu snažit odpověděť přednostně s tím, že odpověď pak uvidí i další čtenáři, kteří třeba hledají odpověď na tu samou otázku. Další výhodou takto položeného dotazu je i fakt, že mojí odpověď ještě mohou doplnit i další uživatelé webu Thajský Ráj, kteří tak mohou celé téma jen obohatit. Kvalitu informací budu pečlivě kontrolovat, neboť mi velmi záleží, aby byl celý web Thajský Ráj kvalitním zdrojem objektivních informací o Thajsku. Na českém i slovenském internetu je o Thajsku až příliš mnoho nekvalitních webů a zavádějících informací a cílem snažení webu Thajský Ráj je tyto škody a nesmysly o Thajsku uvést na pravou míru.

Čtěte také:  Hadi v Thajsku a Kambodži II. První Pomoc

Ten, kdo by mi chtěl poslat soukromou zprávu tak může učinit po přihlášení, pomocí vnitřního systému zpráv webu Thajský Ráj na mojí adresu: @thajsky-raj-pavel

Všem čtenářům srdečně děkuji za přízeň a doufám, že se vám bude Thajský Ráj i nadále líbit a sloužit jako užitečný pomocník při vašem pobytu v Thajsku. A také doufám, že se návštěvnost webu Thajský Ráj bude nadále zvyšovat a že si sem cestu najdou i ti, kteří ho dosud neobjevili.

Autor Pavel Bergman

Webu Thajský Ráj věnuji téměř všechen svůj volný čas a pevně věřím, že pro vás bude užitečný. Pokud se vám Thajský Ráj líbí a přinesl vám užitek, můžete jeho provoz a mojí práci podpořit buď nákupem letenek, rezervací ubytování, rezervací vozu přes odkazy a vyhledávače na tomto webu, nebo se staňte mým patronem na patreon.com/thajskyraj. Vaše podpora je pro zachování provozu tohoto webu velmi důležitá! Děkuji! Pavel

8 komentáře

 1. Pavle je to prostě jen důkaz toho že odvádíš skvělou práci. Ostatně sám sem byl svědkem toho jak pracuješ do brzkých ranních hodin a jen díky informacím které přinášíš jsem pochopil některé další věci kolem života v Thajsku. Tohle žádná cestovka neposkytne a dokonce ani nikdo kdo žije v Thajsku nebo navštěvuje tuhle zem pravidelně, není ochoten se podělit o své zkušenosti.
  Je to jakoby si říkali : „nabij si hubu sám a pak si to zapamatuješ“.
  Já osobně jsem Ti za mnohé poznatky vděčný.
  Takže ať se daří dál,
  zdraví Václav.

 2. Alena CHytilová

  Dobrý den.
  Chtěla bych se zeptat jestli se dá vydržet počasí v Thajsku vBankhoku v dubnu od 12.4 do 26.4.Cestovka neměla dřívější termín.Vím že je to období největších teplot.Bojím se i vysoké vlhkosti.
  Děkuji CHytilová Alena

  • Proc by se nedalo pocasi vydrzet? Nevim tedy co jedete delat do Bangkoku, ale 14 byt v Bangkoku na dovolenou to je trosku moc ne? Ja nevim jestli je rozumne jezdit do smradlaveho betonoveho velkomesta na dovolenou. No, proti gustu zadny disputat ze. V Thajsku je pocasi v porovnani se stredni Evropou relativne stale bez nejakych velkych vykyvu. Da se rici, ze celorocne je tu v prumeru teplota kolem 30 stupnu. Nejvetsi vykyvy teplot jsou na severovychode a severu Thajska pri hranici s Laosem. Tam dosahuji v prosinci teploty v noci i pod 20 stupnu a naopak treba v Kvetnu i vice nez 40 stupnu. Stredni Thajsko, kam patri i Bangkok je v podstate temer bez techto vykyvu. Cili v Dubnu se budou teploty v Bangkoku opet pohybovat kolem nejakych 30 – 35 stupnu. A pocitove je takovych 35 stupnu horsich v Cechach nez v Thajsku. Co se tyce vlhkosti, pak je tu samozrejme vlhkost o dost vyssi nez v lete v CR nicmene to neni takove jako napriklad v Indii, kde ma clovek pocit, ze vstoupil do pradelny. Osobne si myslim, ze nemate duvod mit z pocasi v Thajsku strach nikdy behem celeho roku.

 3. Dobrý den Pavle. Chystáme se s kámoši koncem ledna oslavit narozeniny v Pattayi. Dal by jsi nám nějaký tip na pěkný gogo bary kde můžeme popíjet a přitom koukat na nahé slečny jak tancují?
  Díky Petr

 4. Ahoj, moje nova pritelkyne Thaika chce za mnou prijet – potrebuje vizum do schengen, to je jasne i cena je dana, jake poplatky k tomu jeste prijdou? policie, zdravotni a co jeste – na kolik to prijde?
  Dekuji za odpoved

  • 300 Kc za kolky za pozvani na cizinecke policii, poslani zvaciho dopisu do Thajska pres EMS cca 1.000 Kc, poplatek za vizum cca 1500 Kc, pasove fotky cca 100 Kc, zdravotni cestovni pojisteni na celou dobu pobytu – na 90 dni je to cca 2.500 Kc (napr. Axa 3.650 THB), zpatecni letenka to zalezi, ale rekneme ze se da poridit neco kolem 15.000 Kc, no a pak nejake cestovni naklady pritelkyne z domova na ambasadu do Bangkoku a to 2x protoze tam bude muset 2x – jednou podat zadost a podruhe vyzvednout pas s vizem. Jine dalsi naklady uz mne nenapadaji.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *