Imigracni urad Thajsko

Další imigrační novinky v Thajsku a fomuláře ke stažení

Od 29.8.2014 vstoupily v platnost imigrační novinky, které navazují na důslednější uplatňování a vymáhání imigračního zákona. Na rozdíl od zákona, který je platný již 35 let a jen nebyl v praxi moc praktikován, jsou tyto nové předpisy skutečně nové. Jedná se konkrétně o Nařízení Thajské Královské Policie č. 327/2557 (verze v thajštině) a č. 138/2557 (verze v thajštině).

 

1. Cizinci, kterým byl umožněn pobyt na bezvízový turistický styk po dobu 30-ti dní, dostanou jednorázové prodloužení pobytu ne delší než 30 dní.

Do této doby, pokud jste do Thajska přijeli bez víza na tzv. visa exemption, obdrželi jste při vstupu do pasu razítko s povolením pobytu po dobu 30-ti dní a poté jste buď museli Thajsko opustit a nebo požádat na imigrační policii o prodloužení, kde vám pobyt prodloužili na základě adekvátního důvodu jen o několik dní, ve většině případů maximálně o 7 dní. Toto se od 29.8.2014 změnilo a nyní můžete požádat o prodloužení až o dalších 30 dní za poplatek 1.900 THB. Na bezvízový styk tak můžete nyní pobývat v Thajsku až 60 dní. Na prodloužení však máte nárok jen jednou. Pokud chcete pobyt prodloužit, můžete tak učinit na kterémkoliv imigračním úřadu po předložení jedné pasové fotografie, kopie vašeho pasu (hlavní strana, strana s razítkem při vstupu a kopie vaší departure card) a poplatku. Na prodloužení vám nevzniká nárok automaticky a je zcela na vůli imigračního úředníka zda vám pobyt prodlouží a o kolik dní.

 

2. V případě, že je žádost o prodloužení dočasného pobytu zamítnuta z důvodu nekompletní způsobilosti a cizinec následně obdrží prodloužení jen o 7 dní pro opuštění země, pak nemá cizinec nárok na odvolání proti rozhodnutí neprodloužení pobytu.

Toto jinými slovy znamená, že pokud v případě žádosti o jakékoliv prodloužení pobytu dostatečně neprokážete důvody, nepředložíte všechny požadované doklady, nepřesvědčíte imigračního úředníka, aby vám prodloužení pobytu udělil a pobyt vám do pasu prodlouží jen na 7 dní, pak se nemůžete proti tomuto rozhodnutí již jakkoliv odvolat a do 7 dní musíte Thajsko opustit.

Čtěte také:  5 důvodů proč žít v Thajsku

 

3. Každé prodloužení pobytu za účelem studia na soukromé vzdělávací instituci, konkrétně ne-školský systém, bude uděleno na dobu ne delší než 90 dní, ale celková doba povoleného pobytu za tímto účelem kumulovaně nesmí být delší než jeden rok od prvního vstupu do země.

Toto v podstatě znamená, že v případě, že jste držitelem Non-immigrant ED víza za účelem studia na soukromé instituci, která není zařazena do školního systému, pak musíte každých 90 dní žádat nové prodloužení pobytu na dalších 90 dní. Celková doba pobytu na toto vízum pak může být maximálně 1 rok od prvního vstupu do země. Je tedy i pravděpodobné, že samotné vízum, které na základě studia takové soukromé instituce dostanete od Velvyslanectví či Konzulátu Thajského Království bude mít platnost jen 3 měsíce. Toto nové nařízení se evidentně netýká studia na státních školách. Pokud studujete Thajštinu, pak je pravděpodobné, že vás imigrační úředník bude zkoušet z Thajštiny, aby zjistil, zda opravdu studujete.

 

4. Za účelem plnění povinností ve veřejných charitativních organizacích a nadacích, v nestátních organizacích, v asociacích, v zahraničních obchodních komorách a v případě chybějícího certifikátu od příslušného státního úřadu, každé povolení pobytu bude uděleno po dobu ne delší než 90 dní, ale celková doba povoleného pobytu za tímto účelem kumulovaně nesmí být delší než jeden rok od prvního vstupu do země.

V tomto případě je postup stejný jako v bodě tři jen důvod pobytu a prodloužení pobytu je jiný.

V souvislosti s tématem imigračních předpisů, víz, prodlužování pobytu, hlášení pobytu cizince a všech imigračních povinností cizinců na území Thajského království, níže uvádím seznam důležitých formulářů, které jsou zároveň i ke stažení ve formátu .doc.

Čtěte také:  Daně a sociální pojištění v Thajsku

Další informace a kontakt na imigrační úřad v Bangkoku naleznete zde.

NewRegulation_en

Autor Pavel Bergman

Webu Thajský Ráj věnuji téměř všechen svůj volný čas a pevně věřím, že pro vás bude užitečný. Pokud se vám Thajský Ráj líbí a přinesl vám užitek, můžete jeho provoz a mojí práci podpořit buď nákupem letenek, rezervací ubytování, rezervací vozu přes odkazy a vyhledávače na tomto webu, nebo se staňte mým patronem na patreon.com/thajskyraj. Vaše podpora je pro zachování provozu tohoto webu velmi důležitá! Děkuji! Pavel

6 komentáře

 1. Marek Dvořák přes Facebook

  Takze pro běžného turistu vse v cajku.

 2. George Deo Feibr přes Facebook

  Dnes som absolvoval Emigracne. Mal som visa on arival a ziadost som daval na +30 dni a vyslo to 😉 funguje to. Drzim palec kto pojde vybavovat.

 3. Diky za info. Jen upresnim, ze jste prijel na bezvizovy styk, aby to nekoho nezmatlo. Visa on arrival je trosku neco jineho a nas se netykaji.

 4. George Deo Feibr přes Facebook

  V decembri pojdem skusit predlzit zas normalne tourist viza tak dam vediet ako to dopadlo. 🙂

 5. Ahoj Pavle, Díky za skvělé stránky!
  Hledám a ptám se na prodloužení 30-ti denního pobytu v Thajsku o dalších 30 dní, ale na facebook diskusi o Thajsku se všichni přou, že to není prodloužení bez platného víza možné. Jsou informace na tvých stránkách aktuální? Máš s prodloužením bezvízového „visa exemption“ zkušenost, nebo znáš někoho, komu to prošlo?
  Jsme už skoro 5 měsíců v Indii a 13.3. máme letět na 2 měsíce do Thajska.
  Předem díky za odpověď.

  • Ahoj Marku, to vis Facebook je plny „spickovych expertu“ 😀 Vsechny informace na mem webu tykajici se vizovych zalezitosti atd. jsou samozrejme aktualni a pobyt si muzes prodlouzit i na visa exemption o dalsich 30 dni. Drive to neslo a prodluzovat sli jen pobyty na platne vstupni vizum, ale od srpna 2014 udelali zmenu a prodluzovat lze i pobyt na visa exemption tedy pobyt na vyjimku z vizove povinnosti – prijezd jen s pasem. Znam mnoho lidi, kteri si svuj pobyt na visa exemption o 30 dni prodluzovali a neni s tim jediny problem. Stastny let a hezky pobyt v Thajsku. P.S.: a pozor na Facebookove experty 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *