Taxi meter bangkok

Taxi meter – zvýšení sazeb

S platností od 22.12.2014 dochází u thajských taxi ke zvýšení sazeb ve výši cca 8% a s tímto datem bude připraveno cca 85% ze všech registrovaných taxi vozů s již upraveným taxametrem a po kompletní kontrole technického stavu od Úradu pozemní dopravy (The Department of Land Transport).

Nástupní sazba – resp. první kilometr jízdy je za 35 THB, a sazby za km jsou následující:

1 – 10 km je sazba 5,50 THB / km
10 – 20 km je sazba 6,50 THB / km
20 – 40 km je sazba 7,50 THB / km
40 – 60 km je sazba 8 THB / km
60 – 80 km je sazba 9 THB / km
nad 80 km je sazba 10,50 THB / km

V případě dopravní zácpy nebo pomalé dopravy, kdy se vůz nemůže pohybovat rychleji než rychlostí 6 km / hodinu, je účtován příplatek ve výši 2 THB / minutu.

Pokud si taxi necháte zavolat přes call centrum – Taxi Call Centre – zaplatíte navíc příplatek 20 THB za zavolání taxi.

Z letiště Suvarnabhumi v Bangkoku, vám bude naúčtován ještě příplatek ve výši 50 THB.

Vede-li trasa taxi po placené silnici s mýtem, pak příslušné mýtné platí pasažér zvlášť. Někdy se vás tedy řidič taxi může zeptat, zda si přejete jet po rychlejší, ale mýtem zpoplatněné cestě a nebo zda si přejete mýto neplatit, ale jet pomalejší variantou trasy.

Když použijete Taxi Meter, pak vždy trvejte na zapnutí taxametru a nikdy neakceptujte nabízenou paušální částku, která je vždy několikanásobně vyšší než pokud by jste jeli se zapnutým taxametrem. Pokud řidič taxametr nezapne, pak jeďte jiným vozem.

I přesto, že by vás měl řidič taxi podle platného zákona odvézt kamkoliv si přejete, je poměrně časté, že vás řidič odmítne. V takovém případě si zastavte jiné taxi a s řidičem se nepouštějte do žádných konfrontací. Stejně tak pokud odmítne použít taxametr.

Čtěte také:  สักยันต์ - Sak Jan - Thajské ochranné tetování

Pokud by jste se setkali s nevhodným chováním řidiče, nahlašte tuto událost na linku 1584 a nahlašte registrační číslo taxi a registrační číslo řidiče. Registrační číslo najdete na žlutém kovovém štítku na dveřích a číslo řidiče na jeho průkazu řidiče, který má za oknem taxi (viz foto níže).

Více informací o taxi v Thajsku se dozvíte v článku Přeprava taxi a soukromými vozidly v Thajsku zde.

Autor Pavel Bergman

Webu Thajský Ráj věnuji téměř všechen svůj volný čas a pevně věřím, že pro vás bude užitečný. Pokud se vám Thajský Ráj líbí a přinesl vám užitek, můžete jeho provoz a mojí práci podpořit buď nákupem letenek, rezervací ubytování, rezervací vozu přes odkazy a vyhledávače na tomto webu, nebo se staňte mým patronem na patreon.com/thajskyraj. Vaše podpora je pro zachování provozu tohoto webu velmi důležitá! Děkuji! Pavel

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *