Dzing dzog

Džing Džog aneb Gekon východní


Doslova všudy přítomná je thajská ještěrka Džing Džog – จิ้งจก. Česky se jí říká Gekon východní. Ještěrka mající přísavky, která vleze naprosto všude a nikde se před ní člověk neschová. Živí se hmyzem a pro člověka nepředstavuje naprosto žádné nebezpečí. Je velmi plachá, ale i přesto vám bude v Thajsku dělat všude společnost.

Pověrčiví thajci o ní říkají, že když na člověka spadne ze stěny nebo stropu, že to znamená štěstí. Také říkají, že když má rozdvojený ocas na dva i více ocasů, že to znamená obrovské štěstí a většinou si tyto ještěrky pak lidé nechají jako talisman pro štěstí. Tuto ještěrku také většina thajců nechává sníst své děti, jelikož věří, že dětem přinese sílu a také ochranu proti zlým duchům a nemocem.

 Dzing dzog gekon

Pokud tedy budete v Thajsku poprvé, z ještěrky Džing Džog nemusíte mít žádné obavy a nemějte hotelům za zlé, pokud by se vám objevila v pokoji i třeba luxusního hotelu. Neexistuje způsob jak jí v tom totiž zabránit.

Čtěte také:  Jak se dostat na ostrov Koh Chang

Autor Pavel Bergman

Webu Thajský Ráj věnuji téměř všechen svůj volný čas a pevně věřím, že pro vás bude užitečný. Pokud se vám Thajský Ráj líbí a přinesl vám užitek, můžete jeho provoz a mojí práci podpořit buď nákupem letenek, rezervací ubytování, rezervací vozu přes odkazy a vyhledávače na tomto webu, nebo se staňte mým patronem na patreon.com/thajskyraj. Vaše podpora je pro zachování provozu tohoto webu velmi důležitá! Děkuji! Pavel

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *