René Kroc

René Kroc

Sedím v Kambodži a píšu smutný článek o smutném konci veselého, inteligentního a zajímavého kamaráda, který měl mnohem větší potenciál, než aby dopadl takhle. Neznal jsem ho dlouho, ale přesto na něj nikdy nezapomenu.

René Kroc

René podnikal od roku 1997  v Ústeckém kraji, měl velkoobchod s potravinami, nápoji a tabákovými výrobky. V roce 2011 zanevřel (ze známých důvodů) na podnikání v Česku, spálil za sebou všechny mosty, odevzdal občanský průkaz na městském úřadě a plný nadšení odešel žít svůj sen do Thajska.

René Kroc
Bon Bon Guesthouse Pattaya

Našetřené peníze investoval do koupě a renovace třípatrového, dvanáctipokojového Guesthouse Bon Bon (gesthaus Bonbon) v centru thajského letoviska Pattaya. První rok vypadalo vše jako život, o němž většina lidí jen sní. Nekonečná zábava, modré moře, tropické podnebí… V kapse mu cinkaly zlaťáky a všude okolo bary plné krásných Thajek, prostě senzace.

Ráj na zemi a René se svým BonBonem uprostřed

V této euforii založil v červenci 2011 webové stránky a blog  Thajsko-Pattaya převážně nevážně“kde začal většinou velmi vtipnou formou popisovat své zážitky. Vše vypadalo skvěle…

René Kroc

Přibližně po roce přišlo určité vystřízlivění. Každý, kdo se dlouhodobě usadil v Thajsku, ví moc dobře, o čem mluvím. Do takových nepříjemných stavů  se zde po delším pobytu dostane každý. Někteří cizinci se rozhodnou Thajsko navždy opustit, někteří krizi překonají a žijí celkem spokojeně dále a některé to jednou pro vždy změní. René byl zřejmě bohužel v té třetí skupině. V prosinci 2012 napsal svůj poslední článek a dále již nic nepublikoval.

Osobně jsem Reného poznal teprve nedávno, seznámil mne s ním Ing. Brožík na společném setkání s Pavlem Bergmanem v Bon Bon v Pattaya (květen 2015). René vždycky o Bergmanovi mluvil, že to je takový „Mirek Dušín v Thajsku“ (Rychlé šípy). Vždy jsme byli vítáni a vždy s námi rád poseděl u kávy a povyprávěl různé vtipné příběhy. Stejně tak jako většina cizinců, kteří se usadili v turistických centrech, tak se i René nikdy nenaučil Thajsky, zato ale mluvil velmi dobře anglicky, francouzsky, rusky a německy.

O to větší bylo mé překvapení, když jsem se dozvěděl, že René měl srdeční příhodu, jejímž následkům 4. července 2016 odpoledne v thajské nemocnici podlehl. Jeho život tak předčasně skončil ve věku nedožitých 49 let.

Na poslední cestu Reného vyprovodilo dne 9.7.2016 v buddhistickém chrámu Wat Nong O (วัดหนองอ้อ) v Pattaya Klang, několik kamarádů a jeho žena Sá.

René Kroc
Today I send my heart to heaven forever – But he will be in my heart forever

Nakonec se připojím k rozloučení, které mu napsal „Mirek Dušín“ alias Pavel Bergman:

4.7.2016 v 20:08
Dovoluji si touto cestou sdělit smutnou zprávu, všem kdo ho znali. René Kroc, majitel penzionu Bon Bon Guesthouse, Pattaya, dnes, kolem 16:00 hodiny thajského času, zemřel v nemocnici v Pattaya na následky srdeční příhody.
Je mi to moc líto chlape, ještě jsi nemusel tak pospíchat, i když je to tady na tom světě mnohdy nežitelný.
Tak doufám, že se tam máš dobře, a že se zase v příštím životě potkáme brachu!!!

René Kroc

Pokud je Vám více než 18 let, pak bych Vás chtěl pozvat na jeho veselý blog Thajsko-Pattaya převážně nevážně“kde můžete okusit Reného výborný smysl pro humor. Jestliže je Vám méně než 18 přečtěte si alespoň článek o potopě.

René Kroc

Odkazy:

wendi - autor článku a průvodce Thajskem i Kambodžou
wendi – autor článku a průvodce Thajskem i Kambodžou

Autor wendi

Webům Thajsko - Kambodža a Thajský Ráj věnuji téměř všechen svůj volný čas. Věřím, že se pro Vás stane zajímavým zdrojem informací nejen o Thajsku a Kambodži, ale že dokáže pomoci i těm, kteří kráčí po Duchovní cestě. Pokud se vám moje práce líbí, můžete provoz webu podpořit přispěním jakékoliv finanční částky na bankovní účet č. 78-8767920247/0100. Finanční podpora je velmi důležitá nejen pro provoz webu, ale hlavně pro získávání nových informací. Děkuji w.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *