wendi a Ajan Noo Kanpai 3.12.2014
wendi a Ajan Noo Kanpai 3.12.2014

Sak Yan – Thajské ochranné tetování III.

Ajarn Noo Kanpai 2014

V minulém článku jsem popsal čtyři nejznámější místa v Thajsku, která jsou vyhlášená mistrem provozujícím tradiční Thajské magické tetování. Článek jsem zakončil popisem Ajan Noo Kanpai a dnes přidám i osobní příběh.

 • Překvapilo by Vás, jak mnoho Thajců i Thajek má tetování Sak Jan.
 • Všichni Thajci znají mistra Ajarn Noo Kanpai
 • Osobně jsem ještě nepoznal nikoho, kdo by měl tetování přímo od mistra Ajan Noo Kanpai.

Vnitřně jsem cítil, že první tetování chci od něj. Dne 3.12.2014 jsem se v Bangkoku probudil v 07:07 – sedm je moje šťastné číslo. Cítil jsem, že nastala ta pravá chvíle – skočil jsem do taxíku a za necelou hodinu jsem byl na místě. Vše je jak má být, domek na klidném místě, celé patro tvoří svatyně s velkým oltářem.

.

Ajarn Noo Kanpai proslavila před deseti lety Holywoodská hvězda Angelina Jolie
Ajarn Noo Kanpai proslavila před deseti lety Holywoodská hvězda Angelina Jolie

.

Ajarn Noo Kanpai

Adžán Nů Kanpaj

– působí velmi klidným, vyrovnaným dojmem. On jenom tetuje, světí a nebo jen posvětí výtvory svých žáků. O peníze se nestará, na to má okolo sebe lidi. Peníze ani nepřebírá, vše si musíte dohodnout s “managmentem” – peníze dáte do obálky a ta zmizí někde v přízemí. Mistr pouze tetuje a světí.

.

Ajarn Noo Kanpai
Ajarn Noo Kanpai

.

Pokud chcete tetování od nejznámějšího mistra Sak Jan na světě a nejste Thajec, pak si připravte cca 1.000 USD (v ceně je i certifikát dokazující pravost tetování). Z vlastní zkušenosti vám mohu potvrdit, že pokud umíte trochu thajsky a vysvětlíte jim, že nechcete suvenýr, ale něco co vás posune blíže k Nirváně, pak se dá cena usmlouvat asi na třetinu (cca 300 USD). Lacinější varianta je, že některý z jeho – mimochodem velmi dobrých učedníků vám zhotoví krásné tetování a mistr ho pouze posvětí. Doporučuji Ajan Nid za 200 – 300 USD.

Čtěte také:  Kambodžské ostrovy jsou Thajsko před 20 lety!

Toto místo je v Thajsku nejznámější hned ze dvou důvodů: tetováním Sak Jan “pět řad” a také neviditelným tetováním. Já jsem zvolil stejně jako Angelina Jolie 5 řad a černý inkoust. Tradičně se tato jantra umisťuje na záda “zezadu na srdce”. Já ji chtěl na levé rameno, a až na potřetí to Ajarn Noo Kanpai pochopil, že to prostě tak cítím a vyhověl mi. Při posvěcování (rituál Wai Khru – uctění mistra) jsem se dostal do bodu, ve kterém jsem málem ztratil vědomí, ale ustál jsem to.

.

Ajan Nid – žák Ajan Noo Kanpai
Ajan Nid – žák Ajan Noo Kanpai

.

Osobní názor:

Ať si říká kdo chce co chce – Ajarn Noo Kanpai je opravdový profesionál. Pracuje rychle, kvalitně a sterilně. Mezi řadami dával přestávky a i tak to netrvalo ani 30 minut, tetování je rovné a velmi úhledné. Kdybych býval věděl jak moc bude také “funkční”, tak bych ani nesmlouval o ceně.

Dnes již také vím, proč se dává “na srdce” a ne na rameno. Jantra totiž ihned po posvěcení “začíná žít”. Okamžitě vytvoří energetické (ochranné) pole o průměru cca 20 cm, které roste a postupně prostupuje skrz tělesnou tkáň. Pole se zvětšuje velmi pomalu, až se zvětší natolik, že prostoupí celé tělo (za 6-8 týdnů), pak se uzavře a v ten moment vše začne fungovat na 100%.

Pokud si toto tetování necháte umístit tradičně – zezadu na srdce, pak posvěcením vytvořené pole naráz “obejme” srdce a pak se teprve rozšiřuje do těla. Pokud jste chytrák jako já, pak můžete občas při pomalém prostupování pole zažívat na srdci velmi nepříjemné pocity – jako já.

.

Ajan Nid tatoo
Ajan Nid tatoo

.

Nyní jsem velmi spokojený a nejradši bych se nechal tetovat každý týden, ale vzhledem k tomu jak velké energetické změny se tím vytvoří, doporučuji trpělivost a přidávat tak jedno, maximálně dvě tetování za rok.

Čtěte také:  Sak Jan - Thajské ochranné tetování II

Tak jak vám Sak Jan může zlepšit celkovou energetiku, tak vám i příliš mnoho polí najednou může způsobit problémy. Čím jste duchovně vyspělejší a citlivější na energie, tím buďte opatrnější při výběru a trpělivější při přidávání. Obecně doporučuji si vlastní pocity při výběru nechat potvrdit někým, komu funguje kyvadlo nebo virgule, tak jako jsem to udělal já.

.

wendi – Sak Jan – Ajarn Noo Kanpai

.

Závěr

Zde bych chtěl vysvětlit, o co tady vlastně jde. Kdo jste četl články สักยันต์ – Sak Jan – Thajské ochranné tetování I. a ยันต์ – Jan – Thajské magické obrázky, pak víte, jaký je rozdíl mezi mantrou a jantrou. Nyní bych chtěl objasnit jak to funguje. Tady v JV Asii se velmi intenzivní opakování krátkých manter moc nepraktikuje, zato v tibetském buddhismu ano.

Cílem intenzivního opakování manter není jen jejich momentální účinek. Pokud odříkáváte mantru několik hodin denně, pak po několika měsících začne mantra “být odříkávána” – mantru najednou začne automaticky odříkávat podvědomí. A jelikož podvědomí nikdy nespí, pak je mantra odříkávána bez přestávky až do konce života, tudíž její (např. ochranná) funkce je aktivní až do smrti a možná i déle.

Sak Jan je geniální zkratka, kde nemusíte stovky nebo tisíce hodin pracně vytvářet v podvědomí energetickou strukturu (jantru), ale necháte si ji nesmazatelně nakreslit na kůži od mistra tzv. “na počkání”. Z čehož plyne, že by jste si měli předem vše velmi dobře rozmyslet.

.

Ajarn Noo Kanpai
Ajarn Noo Kanpai

.

Základní představy

1. Vzhled a účel jantry
2. Umístění
3. Mistra, který ji vyhotoví a posvětí

Pro vytvoření je ideální svatý člověk, zdravý, bez smítka nečistoty na charakteru. Takoví tady na této planetě bohužel momentálně nejsou, takže buďte opatrní při výběru tatéra. Určitě nedoporučuji způsob, který je v Thajsku a Kambodže stále více populární. Nechat si zhotovit jantru strojkem v tetovacím salonu a pak posvětit v klášteře od mnicha.

Čtěte také:  Jak se dostat z Thajska do Sihanoukville

Proč by měl být Tetovací mistr v ideálním případě “svatým mužem”? Protože zde funguje stejný princip jako v léčitelství. Čím svatější je léčitel, tím čistší je jeho léčba. V opačném případě přenáší léčitel svoje neduhy na pacienta (nebo naopak), v tomto případě tatér na tetovaného.

.

https://www.youtube.com/watch?v=JMav8QFk8Dk

.

https://www.facebook.com/Naga9OfficialPage/videos/693245294151138/

.

Pokud máte jiné zkušenosti, zajímavé příběhy nebo chcete poradit či zajistit konzultaci a tetování – neváhejte a kontaktujte mne.

.

Odkazy:

.

wendi - autor článku
wendi – autor článku

.

Autor wendi

Webům Thajsko - Kambodža a Thajský Ráj věnuji téměř všechen svůj volný čas. Věřím, že se pro Vás stane zajímavým zdrojem informací nejen o Thajsku a Kambodži, ale že dokáže pomoci i těm, kteří kráčí po Duchovní cestě. Pokud se vám moje práce líbí, můžete provoz webu podpořit přispěním jakékoliv finanční částky na bankovní účet č. 78-8767920247/0100. Finanční podpora je velmi důležitá nejen pro provoz webu, ale hlavně pro získávání nových informací. Děkuji w.

2 komentáře

 1. Ahoj Wendi,

  díky za opět dobrý článek. Mohl by si, prosím, nějak detailněji popsat onen posvěcovací rituál? A také případně napsat kontakt na mistra Ajarn? Příští měsíc letím do Thailand a rád bych navštívil jeho studio. Děkuji.
  Martin

  • Ahoj Martine, rituály jsou různé. Vždy se posvěcuje mantrou, která odpovídá tetování. Případné další ceremonie, obřady, obětiny a spojené rituály určuje mistr.
   Máš na mysli mistra Ajarn Noo Kanpai? Jestli ano, tak chvilku vydrž, v dalším pokračování se o něm dočteš aktuální informace.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *