Brouci v 7-eleven

Brouci v 7-eleven – Smažení brouci VII.

Nová doba – Smažení brouci v 7-eleven

Zajisté mi dáte za pravdu, že při každé návštěvě Thajska nalezneme v obchodech nějakou novinku. Platí to zejména o standardním sortimentu známých prodejen řetězců 7-eleven a Family Mart. Tyto obchody jsou doslova na každém rohu a doporučuji je navštívit.

.

7-Eleven

.

Letos se v regálech poblíž bramborových lupínků objevila novinka v podobě smaženého hmyzu. Jedná se o výrobek Thajské firmy HISO sídlící poblíž Bangkoku. Továrna klade maximální důraz na hygienické podmínky a zpracovává hmyz dodaný pouze z organických farem. Hmyz je na farmě rychle zmrazen a dopraven do továrny, zde je rozmrazen, zkontrolován, tepelně upraven, vysušen a vakuově zabalen.

.

Brouci v 7-eleven
Moderní prostředí továrny Hiso

.

Barevné pytlíky musíte v 7-eleven (nebo Family Martu) trochu hledat, obvykle nebývají umístěny hned u vchodu, nebo u kasy, nýbrž u bramborových chipsů. Momentálně jsou v sortimentu Smažení cvrčci a Hedvábní červi. Hmyz je nabízen ve čtyřech příchutích: Original, Cheese, BBQ a Nori Seaweed. Využil jsem hned první příležitost k nákupu a s Pavlem Bergmanem jsme se pustili do ochutnávky.

Zde je naše subjektivního hodnocení:

  • Devítigramové balení se zdá být extrémně malinké, ale pro jednoho člověka je to akorát, a na plnohodnotné ochutnání to s přehledem vystačí i pro 5 osob.
  • Vakuově balený hmyz je poněkud suchý, zato obsahuje minimum tuku (oleje).
  • Rozdíl oproti čerstvému hmyzu je asi takový, jako když si dáte čerstvě usmažené hranolky a nebo vakuově balené bramborové chipsy.
  • První cvrček byl trochu zklamáním, doporučuji sníst hned dalšího a dalšího. Pokud cvrčkům během prvních tří až pěti kousků přijdete na chuť, pak již nemůžete přestat, dokud je všechny nesníte.
  • Smažené cvrčky Original a BBQ rozhodně doporučujeme jako exotický suvenýr.

HMYZÍ TOP LIST

1.místo

Cvrčci BBQ

Brouci v 7-eleven
Smažení cvrčci BBQ Thajsko

Grilovací příchuť. Správně silně kořeněná chuť zřejmě nikoho nezklame. Klidně je lze zaměnit za běžně konzumované BBQ bramborové chipsy. K pivu, u televize nebo jen tak pro zábavu jsou ideální a určitě si je koupím znovu.

Čtěte také:  Rado I. Ředitel, který skončil v bezejmenném hrobě

Nevhodné pro osoby mající alergii na soju a pšeničnou mouku.

2.místo

Cvrčci Original

Brouci v 7-eleven
Smažení cvrčci – originál Thajsko

Jsou ochuceni tradičním způsobem, neboli sojovou omáčkou a pepřem. Zatímco pepř je v podstatě neznatelný, sojová omáčka dodává cvrčkům klasickou slanou chuť. Cvrčci Original jsou v Thajsku nejvíce oblíbeným produktem firmy Hiso, a jako dárek pro nás středoevropany je jistě opět koupím.

Nevhodné pro osoby mající alergii na soju.

3.Cvrčci Cheese

Sýroví cvrčci se stali trochu zklamáním. Ani já, ani Pavel jsme onu prezentovanou chuť sýra nezaznamenali. Domníváme se, že tento produkt můžete klidně vynechat.

Nevhodné pro osoby mající alergii na mléko.

4.Hedvábní červi BBQ

Brouci v 7-eleven
Smažení hedvábní červi BBQ Thajsko

Grilovací příchuť je samozřejmě totožná jako u cvrčků. Bohužel dle našeho subjektivního hodnocení jsme hedvábné červy nezařadili na náš jídelníček. Čerstvě usmažení jsou uvnitř velmi měkcí, dokonce asi jako arašídové máslo. Tito vakuově balení jsou úplně vysušení a namísto výrazné chuti, mohou nabídnout pouze to, co očekáváte při první ochutnávce smaženého červa. Chuť není nijak odpudivá, ale nejedná se ani o nějakou delikatesu. Hedvábné červy mám rád, ale tyto vysušené si již nekoupím.

Nevhodné pro osoby mající alergii na soju a pšeničnou mouku.

5.Hedvábní červi Original

Brouci v 7-eleven
Smažení hedvábní červi Thajsko

Jsou ještě o něco méně chutní, než v provedení BBQ. Stejně jako u cvrčků je zde neznatelný pepř, zato jsou díky sojové omáčce nezvykle silně osolení.

Nevhodné pro osoby mající alergii na soju.

6.Hedvábní červi Cheese

Brouci v 7-eleven
Smažení hedvábní červi Cheese Thajsko

U sýrových larev Bource morušového jsme opět nenašli ono prezentované ochucení sýrem – nebrat.

Nevhodné pro osoby mající alergii na mléko.

Nori Seaweed jsem dosud nesehnal, do TOP listu je doplním později.

.

Brouci v 7-eleven
Smažený hmyz v nabídce prodejen 7-eleven

.

Poslední šancí ke koupi je mezinárodní letiště Suvarnabhumi v Bangkoku. Prodejna 7-eleven nacházející se v suterénu (naproti vchodu do stanice BTS) nabízí balení o velikosti 9 gramů za 19 Thb. Prodejna Family Mart ve třetím patře nabízí balení 15 gramů za 29 Thb. Pro zajímavost, totožné patnáctigramové balení se ve Francii prodává za pouhých 6,50 Euro (250 Thb) + poštovné.

Čtěte také:  Pitná voda v Thajsku

.

Brouci v 7-eleven
Smažený hmyz Francie

.

.

Následující odkazy detailně popisují Smažený hmyz:

Odkazy:

wendi - autor článku a průvodce Thajskem i Kambodžou
wendi – autor článku a průvodce Thajskem i Kambodžou

Autor wendi

Webům Thajsko - Kambodža a Thajský Ráj věnuji téměř všechen svůj volný čas. Věřím, že se pro Vás stane zajímavým zdrojem informací nejen o Thajsku a Kambodži, ale že dokáže pomoci i těm, kteří kráčí po Duchovní cestě. Pokud se vám moje práce líbí, můžete provoz webu podpořit přispěním jakékoliv finanční částky na bankovní účet č. 78-8767920247/0100. Finanční podpora je velmi důležitá nejen pro provoz webu, ale hlavně pro získávání nových informací. Děkuji w.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *