Thajská Imigrační politika

Thajská imigrační politika se mění a mění, bohužel – většinou k horšímu. Po shlédnutí tohoto videa jsem dospěl k rozhodnutí napsat tento článek, ve kterém se zamýšlím nad probíhajícími změnami v Thajsku, které se bezprostředně týkají nás, cizinců.

Hodný turista

Thajsko je většinou popisováno jako země, která je velmi bezpečná a vstřícná k zahraničním návštěvníkům. Imigrační politika poslední doby, tomu vlastně i nasvědčuje.

S platností od roku 2011 je možné pro občany České republiky přicestovat do Thajska za turistickým účelem bez víza na tzv. visa exemption = výjimka z vízové povinnosti. V takovém případě obdrží občan ČR od imigračního úřadu při vstupu do země jednorázové vstupní razítko s povolením pobytu i bez vstupního víza.

Povolená doba pobytu je tímto razítkem omezena na 30 dní při překročení hranice na mezinárodním letišti. Při překročení pozemní hranice s Kambodžou, Laosem, Myanmarem nebo Malajsií je od 1.1.2017 doba omezena také na 30 dní. Od 1.1.2017 je na pozemních přechodech rovněž omezen počet vstupů na pouhé 2 ročně.

.

Thajská Imigrační politika
vizum razitko na 30 dní

.

Toto je jednoznačně vstřícný krok k turistům, kteří sem přiletí na 2-3 týdny, ubytují se v luxusním hotelu, utratí zde pokud možno co největší množství peněz, nakoupí místní produkty a zase spořádaně odletí.

Pokud se hodný turista rozhodne, že chce delší pobyt, pak má 2 možnosti – buď si prodlouží pobyt o 30 dní (tzv. Extension of stay), nebo si musí v Praze zažádat o turistické vízum.

Videoklip mající české titulky

https://youtu.be/6BqXs9XSvE0

.

Zlý turista

Nemálo lidí podlehlo kouzlu Thajska a chtějí zde strávit delší období, třeba zimu, nebo i několik let. Takovíto lidé jsou většinou nenároční a nedisponují tučným kontem. Thajská imigrační politika posledních let, nasvědčuje tomu, že o takovéto cizince zde nikdo nestojí.

13.11.2015 došlo k drastickému zpřísnění podmínek za kterých je cizincům vydáváno turistické vízum. Nově lze o vízum požádat pouze v domovské zemi (pro nás v Praze) a musíme doložit mnoho nových dokumentů. Máme sice kontakt na zajištění jedno-vstupního turistického víza prostřednictvím jedné specializované agentury v Phnom Penh za „speciální příplatek“, ale na to se nelze z dlouhodobého hlediska spoléhat.

Čtěte také:  Non-immigrant O víza do Thajska pro dlouhodobý pobyt

Jestliže tedy chcete strávit zimu v Thajsku, pak Vám nezbývá, než se obrnit trpělivostí, posbírat nemalé množství dokumentů a několikrát navštívit Ambasádu. Lidé, kteří mají středně vysoký zdroj příjmů (např.vydělávají peníze přes internet), a chtějí se v Thajsku usadit na několik let mají smůlu.

Video sice nabádá k dodržování Thajských imigračních předpisů, ale zároveň Thajsko nenabízí vízum, které by nám umožňovalo zde legálně pobývat delší dobu. Výjimku tvoří víza pro bohaté důchodce nad 50 let a také program Thailand Elite pro multimilionáře.

.

Thajská Imigrační politika
thai overstay

.

Zamyšlení

Uvedené video je opravdu k vidění na webu, konkrétně na domovské stránce Imigračního oddělení Samut Prakan. Nyní malé zamyšlení nad tímto veledílem, aneb co tím chtěl Thajský Imigrační úřad sdělit farangům:

 • Chtějí být IN a jedná se o parodii na problematiku překročení povolené délky pobytu ve stylu South Park? V tom případě mi tam chybí tlustej Cartman a mrtvej Kenny.
 • Opravdu je v očích Turistické policie každý cizinec, který zde chce žít delší dobu ,,Zlým hochem,, který zde bude pouze krás a podvádět?
 • Podle nového Imigračního předpisu se turistovi může stát, že ač přesáhne povolenou délku pobytu pouze o jediný den, a nějaký policista nebo úředník to zjistí dříve, než se stihne nahlásit, pak může být uvězněn, soudně stíhán a dostat zákaz vstupu na 5 let?
 • Značné zpřísnění týkající se dlouhodobějšího pobytu je jasným znamením, že o delší pobyt cizinců již Thajsko nestojí?
 • Dá se předpokládat v blízké budoucnosti další, ještě přísnější postoj vůči cizincům dlouhodobě  žijícím v Thajsku?
 • Mne osobně to neuráží, ale jak by asi reagovala Thajská vláda, kdybychom takové video vyrobili v ČR a Thajce kteří překročí povolenou délku pobytu v EU bychom líčili jako zloděje a podvodníky?
 • Jaký názor máte Vy na toto video a Thajskou Imigrační politiku?
Čtěte také:  Kobylky a Sarančata – Smažení brouci V.

.

Thajská Imigrační politika
overstay Thailand

.

Odkazy:

 • Dovoz do Thajska
 • wendi – autor článku
wendi - autor článku a průvodce Thajskem i Kambodžou
wendi – autor článku a průvodce Thajskem i Kambodžou

Autor wendi

Webům Thajsko - Kambodža a Thajský Ráj věnuji téměř všechen svůj volný čas. Věřím, že se pro Vás stane zajímavým zdrojem informací nejen o Thajsku a Kambodži, ale že dokáže pomoci i těm, kteří kráčí po Duchovní cestě. Pokud se vám moje práce líbí, můžete provoz webu podpořit přispěním jakékoliv finanční částky na bankovní účet č. 78-8767920247/0100. Finanční podpora je velmi důležitá nejen pro provoz webu, ale hlavně pro získávání nových informací. Děkuji w.

11 komentáře

 1. Martin Brett

  Asi mě budete považovat za degena, nicméně já chápu jejich imigrační politiku a neprotestuju proti ní. Pochopil jsem, že si chrání svůj domov, svojí zemi, svoje duchy. Prostě sebe.

  • Nepovažujeme Vás za degena. Tento článek chce poukázat na zásadní změny v imigrační politice Thajska. Thajsko už prostě nestojí o turisty, kteří zde chtějí žít dlouhodobě. Prostě jim nedají potřebné vízum na které by zde mohl cizinec legálně pobývat devět a více měsíců (nepřetržitě pouze 3). Nemyslím si, že by se museli takhle zuřivě bránit lidem, jež zde chtějí utrácet svoje peníze. Například sousední Kambodža Vám dá na počkání roční vízum aniž by po Vás požadovala jakékoliv důvody či informace – a žádný masivní příval takovýchto turistů zde není.

 2. Dobrý deň,po prečítaní článku som trocha zneistel,takže poprosím o radu.Do Thajska lietame na zimu už viacej rokov na 2×2 mesiace.Tentokrát berieme aj vnuka,tak ideme len na 1 mesiac,takže bez víz a nerád by som riskoval nejaký problém na imigračnom lebo nie som si istý spôsobom rátania tých 30 dní.Prilietame 15.11. o 10,40 a odlietame 15.12 o 03,40 tak sme buď 15.12. od polnoci v Thajsku-hoci len na letisku-31-vý deň ale pri tom plných 30 dní pobytu uplynie až o 10,40 po našom odlete.Rád by som vedel či máš nejaké skúsenosti s tým ako rátajú počet dní keď je to takto na hrane.
  Ďakujem Vlado

  • Dobrý den, při vstupu do Thajska 15.11. by jste měl obdržet razítko s datumem 15.12. (jelikož November má 30 dní). Takže nemáte problém. Kdyby se tak nestalo (o čemž pochybuji) a dali Vám jen 29 dní neboli do 14.12. tak mi napište ( i tak to není velký problém).
   Přeji příjemný pobyt v Thajském království w.

 3. Wendi ,

  co je s Pavlem Bergmanem ?

 4. Zřejmě nejste správně informováni, ale jedno vstupní visa se dají udělat kdekoli, ne pouze v místě trvalého bydliště. Zdroj Thai Visa!!! Ostatní vísa pouze třeba pro občany ČR pouze v Praze. Podáváte tu neověřené informace. Tohle vám potvrdí i na thajské ambasádě v Praze.

  • Dobrý den, nejprve Vám musím dát za pravdu. Články na internetu na toto téma jsou rozporuplné. Proto jsme se obrátili na Thajskou ambasádu v Praze s žádostí o jasné stanovisko a jasné vysvětlení. Na základě odpovědi Thajské ambasády v Praze se domníváme, že pravdu má náš článek a ne Thai Visa.
   Zde přikládám soubor který nám zaslala ambasáda, v němž jasně definuje podmínky pro získání single entry viza pro letošní rok:
   „Copy of longterm or permanent residence in the Czech Republic (in case of foreigners)“.
   Zde je odkaz na soubor: http://www.thajsko-kambodza.cz/wp-content/uploads/2017/07/single-entry-viza-po%C5%BEadavky.pdf
   Jestliže disponujete nějakou aktuálnější informací pocházející z Thajské ambasády, pak ji samozřejmě uvítáme.
   Přeji krásný den w.

 5. Zajímalo by mne kolik dostanu dni pobytu v thajsku když pojedu autobusem z malaisie?15nebo 30?díky milan

  • Ahoj Milane, s platností od roku 2017 je při překročení pozemní hranice s Kambodžou, Laosem, Myanmarem nebo Malajsií je povolená délka pobytu upravena na 30 dní. Avšak zároveň je od roku 2017 upraven počet vstupů. Aktuálně lze tedy vstoupit do Thajska pozemním přechodem „na razítko“ pouze dvakrát za kalendářní rok.Přeji příjemný pobyt v Thajském království w.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *