Dovoz do Thajska

Dovoz do Thajska

Co všechno si smí a nesmí běžný turista dovézt do Thajska?

Dovoz do Thajska již není jako před deseti lety. Bývaly doby, kdy se 99% zavazadel nekontrolovalo, a když – tak Thajské celníky zajímal pouze nebezpečný kontraband, jako střelné zbraně, výbušniny či drogy. Dříve bylo tedy vše v pohodě, ale časy se mění. Dnes již není možné slepě spoléhat na osobní zkušenost, že nám dovoz zakázaných předmětů přeci vždycky v pohodě prošel. Obrovská svoboda je již minulostí a dnešní Thajsko bych si dovolil označit jako „velmi nevyzpytatelné“.

Státní zaměstnanci se nyní bojí o své místo, a proto se čím dál více setkáváme s příslušníky imigrační policie, kteří tvrdě vyžadují stoprocentní dodržování často nesmyslných Thajských zákonů, předpisů a omezení. Velkou změnou je také braní drobných úplatků. Většina příslušníků policie se již bojí vzít drobný úplatek – prostě mají strach z toho, že je někdo uvidí, natočí na mobil, nebo zachytí na dnes všudypřítomné kamery a dostanou padáka.

Do Thajska lze bezcelně dovážet věci pro osobní potřebu neobchodního charakteru v přiměřeném množství.

.

Dovoz do Thajska
Vtipný kufr

.

Zákaz dovozu

 • Drogy – Thajsko je destinací kam se drogy (marihuana, konopí, opium, kokain, morfin, heroin, amfetamin atd.) pašují hlavně ze sousedních států, většinou pozemní cestou. Přesto nespoléhejte na nějakou benevolenci. V Thajsku neplatí žádné „malé množství pro osobní potřebu“. Tresty za pašování, distribuci a výrobu drog jsou v Thajsku extrémně vysoké!
 • Vodní dýmky.
 • Elektronické cigarety a jejich náplně.
 • Divoká zvířata a rostliny ze seznamu IUCN. Jedná se o chráněné živočichy a rostliny uvedené na Červeném seznamu IUCN
 • Pornografie – DVD, filmy, časopisy atd.
 • Obscénní literatura, obrázky a objekty.
 • Sexuální pomůcky a hračky všeho druhu (ani pro osobní potřebu).
 • Zboží porušující autorská práva – pirátské kopie DVD, VCD, VDO, CD, hry a programy na počítače atd.
 • Zboží s padělanou ochrannou známkou.
 • Padělané peníze, mince, šeky a dluhopisy – falešné bankovky a šeky nemají rádi nikde na světě.
 • Falešná úřední razítka a královská pečetidla.
 • Zboží mající na sobě Thajskou národní vlajku.
 • Plemena bojových psů Pitbull Terrier a American Staffordshire Terrier
 • Výbušniny – brát si sebou do letadla výbušniny je dost problematické, takže doufám, že to nikoho nenapadne.
Čtěte také:  Thajská Imigrační politika

Pozor, za výbušninu Thajci považují i obyčejné petardy!

.

Co všechno si smí a nesmí běžný turista dovézt v do Thajska? Dovoz do Thajska již není jako před deseti lety. Bývaly doby, kdy se 99% zavazadel nekontrolovalo, a když - tak Thajské celníky zajímal pouze nebezpečný kontraband, jako střelné zbraně, výbušniny či drogy. Dříve bylo tedy vše v pohodě, ale časy se mění. Dnes již není možné slepě spoléhat na to, že nám dovoz zakázaných předmětů přeci vždycky v pohodě prošel. Obrovská svoboda je již minulostí a dnešní Thajsko bych označil jako "velmi nevyzpytatelné".
Celníci zabavili kufr plný cigaret

.

Omezený dovoz

 • Alkohol – maximálně jeden litr kořalky, likéru nebo vína.
 • Buddha menší sošky Buddhy jež nemají historickou hodnotu, lze bez problémů dovést. Za limit velikosti je obecně považováno 15 cm.
 • Cigarety a tabák – maximálně 200 cigaret, nebo 250g tabáku (doutníků), nebo kombinovaně tabákové výrobky do váhy 250g.

.

Dovoz do Thajska
Thajští celníci a 570 želviček Suvarnabhumi Airport Thajsko

.

Dovoz s povolením

Při dovozu tohoto zboží musíte mít předchozí schválení nebo povolení příslušných vládních úřadů.

 • Střelné zbraně, střelivo a vojenský materiál (povolení vydává Police Department)
 • Komunikační zařízení a příruční krátkovlnné vysílačky s přijímačem (Post and Telegraph Department)
 • Starožitnosti, umělecká díla  a náboženské předměty (Fine Arts Department)
 • Léky, potraviny a potravinové doplňky (Food and Drug Administration)
 • Rostliny a jejich části (Agriculture Technical Department)
 • Volně žijící zvířata, planě rostoucí rostliny, ryby a dalších vodní živočichové (Livestock Department, National Park, Wildlife and Plant Conservation Department, Department of Agriculture, nebo Department of Fishery)
 • Zvířata a rostliny zařazená pod CITES (Úmluva o mezinárodním obchodu s ohroženými druhy volně žijících živočichů a planě rostoucích rostlin)
 • Kosmetické výrobky (Public Health Ministry)
 • Domácí mazlíčci – v případě, že Vás doprovází Váš domácí mazlíček, projděte přes pasovou kontrolu, vyzvedněte si odbavená zavazadla a Vašeho miláčka. Běžte k východu označeném červeně Goods to Declare a předložte požadované dokumenty.

.

Dovoz do Thajska
Tohle je rozhodně více než 20.000 usd

.

Peníze

 • Cizí měna – cestující přivážející do Thajska cizí měny (bankovky i mince) v celkové hodnotě přesahující 20.000 usd musí uvedené peníze nahlásit celnímu úředníkovi.
 • Thajská měna ze zámoří (Thb) – cestující přivážející do Thajska Thajské Báty (bankovky i mince) v celkové hodnotě přesahující 50.000 Thb musí uvedené peníze nahlásit celnímu úředníkovi.
 • Thajská měna ze sousedících zemí (Thb) – cestující přivážející do Thajska Thajské Báty (bankovky i mince) ze sousedících zemí v celkové hodnotě přesahující 500.000 Thb musí uvedené peníze nahlásit celnímu úředníkovi. Za sousedící země se považuje Kambodža, Laos, Barma, Malajsie, Vietnam a Čínská provincie Yunnan.
Čtěte také:  Thajská Sedmdesátibátová Bankovka

Jestliže tedy přivážíte více peněz, měli by jste při vstupu do Thajska použít červeně označený východ Goods to Declare a zde požádat o formulář Foreign Currency Declaration Form.

Nezapomeňte, že na otázky celníka musíte odpovídat vždy pravdivě!

.

Dovoz do Thajska
Nothink to Declare – Goods to Declare

.

Tresty

Máte-li vše v pořádku a v celním limitu použijte zelený východ Nothink to Declare, v opačném případě jste povinni vše nahlásit celníkovi v červeném východu označeném Goods to Declare. 

Cestující, kteří budou přistiženi při pokusu o bezcelní odbavení zboží podléhajícího clu a zboží, jehož dovoz a vývoz je zakázán nebo omezen, zaplatí pokutu ve výši čtyřnásobku ceny tohoto zboží a cla, přičemž zboží jim bude následně zabaveno.

Při překročení dovozního limitu je požadována značná pokuta (např. při deseti krabičkách cigaret navíc může snadno překročit 10 000,- Kč) a dotčené zboží je zabaveno v plném rozsahu (tj. nikoli pouze to nad uvedeným limitem). Pokuta je splatná okamžitě a při jejím nezaplacení hrozí zadržení policií a případně až nepodmíněný trest odnětí svobody. Tato pokuta je vymáhána i v případě, kdy je osobní kvóta překročena v důsledku držení alkoholu či cigaret přepravovaných pro spotřebu ostatních, společně cestujících osob.

Dovoz do Thajska

24.11.2016 vstoupila v platnost „mírnější novela“ Thajského zákona o omamných látkách.

Nově je trestáno pašování drog „pouze“ odnětím svobody v délce 10 let až doživotí a pokutou 1.000.000 až 5.000.000 Thb (cca 700.000 – 3.500.000 Kč).

Praxe je taková, že léky (včetně injekcí) a kosmetiku pro vlastní potřebu plus nějakou tu drobnost nikdo neřeší. Vím že 99% turistů si ve svých zavazadlech doveze věci, které jsou uvedeny na seznamu tohoto článku, ale na to samozřejmě nelze spoléhat.

Neznalost Thajského zákona neomlouvá!

Tyto informace by Vás neměli vyděsit, nebo odradit od cestování, berte je jako upozornění na moc, kterou dal do rukou Thajských celníků zákon, a doporučení jak se při vstupu do Thajska nedostat do zbytečně napínavých situací.

 • Již Vám Thajští celníci něco zabavili?
 • Platili jste na Thajské hranici pokutu?
 • Podělte se prosím o Vaše negativní zkušenosti – rádi je anonymně zveřejníme.
Čtěte také:  Džing Džog aneb Gekon východní

Příjemný pobyt v Thajském Království Vám přeje wendi

Odkazy:

wendi - autor článku a průvodce Thajskem i Kambodžou
wendi – autor článku a průvodce Thajskem i Kambodžou

Autor wendi

Webům Thajsko - Kambodža a Thajský Ráj věnuji téměř všechen svůj volný čas. Věřím, že se pro Vás stane zajímavým zdrojem informací nejen o Thajsku a Kambodži, ale že dokáže pomoci i těm, kteří kráčí po Duchovní cestě. Pokud se vám moje práce líbí, můžete provoz webu podpořit přispěním jakékoliv finanční částky na bankovní účet č. 78-8767920247/0100. Finanční podpora je velmi důležitá nejen pro provoz webu, ale hlavně pro získávání nových informací. Děkuji w.

17 komentáře

 1. Dobrý den, předem Vám chci poděkovat za tento web a články, které píšete.
  Mám dotaz..Sice asi hloupej, ale lepší než si dělat problémy: ,,Komunikační zařízení a příruční krátkovlnné vysílačky s přijímačem“ to znamená, že i na mobil, který chci používat a občas něco vyfotit, tak si musím vyřídit povolení? Tzn. východ: Goods to Declare a žádat: Post and Telegraph Department?
  Děkuji

  • Dobrý den, na mobilní telefon se toto omezení netýká. Pokud máte u sebe jeden, dva, nebo tři mobilní telefony pro osobní potřebu (já například používám 2 v nichž mám stále aktivní 3 SIM karty Českou, Thajskou a Kambodžskou), pak normálně projděte zeleným východem. Nemusíte mít obavy. Přeji příjemný pobyt v Thajském Království. w.

 2. Dobrý den,
  děkuji za skvělý článek. Chtěl jsem se zeptat, nemáte zkušenost s dovozem jídla do Thajska? Chtěl bych vzít kamarádovi cca kilo uzeného a kilo sýrů – hlásit to někde, nebo ne?
  Předem díky a pokračujte ve skvělé práci 🙂

  • Vzdycky kdyz jsem letel z navstevy z CR zpatky do Thajska tak jsem sebou tahnul 40 kg jidla a nikdy jsem s tim zadny problem nemel. Takze nehlasit a delat jakoby nic 😉 Ale dat do hlavniho zavazadla, ne do prirucniho.

 3. Dobry den,manzel si minuly rok koupil cestou pri prestupu v duty free 3kartony cigaret.Na letisti v Bkk nas sebrali a chteli pokutu 20000batu…byli nekompromisni a zkazilo nam to celou dovolenou.Takze pozor!!!Take chteli videt po priletu ubytovaci vouchery…Uz to opravdu neni to,co to byvalo.A na malych ostrovech priserne draho….Konkretne Koh Ngai.

 4. Dobrý den, chtěla bych si přivést do thajska kávu /kapsule do kávovaru/ – máte někdo zkušenosti jestli je nějaké omezení?

 5. Dobrý den,

  Vím, že se v článku píše že je zakázáno dovážet Elektronické cigarety a jejich náplně, ale pořád nad tím přemýšlím. Nechci se vrace ke klasickým cigaretám. Letím v březnu Vídeň – Katar – Krabi. Nemá někdo zkušenost, jak moc se to kontroluje ? A jestli, když to dám do odbaveného zavazadla jestli to někdo pozná ?. Nemám klasickou e-cigaretu. vypadá spíš jak power banka – https://www.vaprio.cz/produkt-smok-nord-pod-sada-5111.html. Náplní taky nepotřebuji moc cca 3 lahvičky. Jak oni na rengenu poznají, že tam je eliquid a nejsou to třeba kapky do očí ? 🙂 Díky za odpověď

  • Michale, mohu vychazet z osobnich zkusenosti, nebot take kourim elektronickou cigaretu a dale podle ruznych zkusenosti dalsich lidi. Pokud si cigaretu a liquid zabalite do velkeho odbaveneho zavazadla, pak na 90% projdete bez problemu i kdyz stale existuje jista sance, ze by vas celnici chteli peclive zkontrolovat a udelali by vam osobni prohlidku. Ja jsem vozil cigaretu a liquid i v palubnim zavazadle a nikdy mi nikdo nic nerekl. Pokud by se to nakonec nekomu nelibilo, pak si osobne myslim, ze nejhorsi co by vas mohlo v realite potkat je, ze by vam cigaretu a napln zabavili a mozna by jste zaplatil nejakou pokutu a tim by to asi skoncilo. Co se tyce samotneho pouzivani, pak to je trosku jiny pribeh. V roce 2017 thajske urady dost pritvrdili a zvysili tresty za pouzivani elektronickych cigaret. Pritom je uplne jedno jaky typ elektronicke cigarety clovek pouziva, at uz je to bezna elektronicka cigareta, nebo iqos a nebo to co pouzivate vy. Vsechny tyto cigarety jsou zkratka postevene mimo zakon a za jejich pouzivani vam hrozi az 10 let vezeni a pokuty. Vymahani tohoto zakona se vsak velmi lissi nejen od mista, kde se clovek pohybuje, ale i na kazdem jednotlivem policajtovi, ktery by to pripadne resil. V tomto pripade nelze absolutne stanovit nejaky obecny postup. Mohou vas jen napomenout, mohou vam udelit pokutu, ale maji tez pravo vas okamzite zatknout, zavrit do vazby, kde by clovek cekal na radny soud, odsouzeni, vykon trestu a nasledne deportaci a zakaz vstupu do Thajska. A lze rici, ze vsechny tyto varianty se jiz v Thajsku stali, i kdyz spis se policajti zameruji na samotne Thajce nez na cizince, ke kterym jsou v teto veci vice schovivavy a mohou casto delat, ze to nevidi. Cili osobne bych vam doporucoval cigaretu spise pouzivat v soukromi, ve vasem pokoji, na mistech, kde vas nikdo zbytecne neuvidi atd. Pokud by jste sel do nejakeho baru, tak se muzete zeptat, zda je to problem ci nikoliv, a podle odpovedi se pak zachovat. Thajci vetsinou velmi dobre vi jaka je mistni situace. Pravda vsak je, ze elektronickou cigaretu prestalo pouzivat ze strachu jiz mnoho Thajcu, kteri ji dosud pouzivali. Momentalne vlada toto tema znovu zkouma a ma v planu zakon o elektronickych upravit, cigarety i naplne radne zdanit a jejich pouzivani nasledne nejak omezene povolit. Je to vsak stale v procesu a zdaleka nebylo rozhodnuto a ani naznaceno, jak by pripadna nova legislativa mohla vypadat. Je tedy nutne se chovat zodpovedne a spise zdrzenlive, jelikoz kdyz Thajci budou chtit, tak vas za pouzivani el. cigarety do vezeni dostanou. Snad jsem odpovedel k vasi spokojenosti a preji hodne stesti.

   • Dobry den,

    mate niekto skusenost s dovozom vacsieho mnozstva alkoholu,napr.20l vina?vino napr.na Kohsamui sa neda pit,alebo stoji 25eur flasa. Viem,ze sa pise,ze max 1L alkoholu,ale chcem vediet ci ma niekto skusenost,ze platil napr.obrovsku pokutu,alebo tak.Dakujem

 6. Dobry den,

  mate niekto skusenost s dovozom vacsieho mnozstva alkoholu,napr.20l vina?vino napr.na Kohsamui sa neda pit,alebo stoji 25eur flasa. Viem,ze sa pise,ze max 1L alkoholu,ale chcem vediet ci ma niekto skusenost,ze platil napr.obrovsku pokutu,alebo tak.Dakujem

 7. Dobrý den, takže si nemůžu z Thajska ani dovézt napodobeniny značek trička, kabelky, boty pro vlastní potřebu. Před X lety problém nebyl. Díky za odpověď

  • Tento clanek je o dovozu do Thajska, nikoliv o vyvozu z Thajska do CR. Jinak pokud vas pri vstupu do EU namatkove zkontroluji celnici a budete mit u sebe jakekoliv napodobeniny, pak vam budou zabaveny a pravdepodobne zaplatite nejakou pokutu ci s vami bude vedeno spravni rizeni za poruseni celniho zakona. Jedna vec je zakon a druha vec je jestli mate zrovna stesti a nikdo na to neprijde, ze je zakon porusovan. To je jako kdyby nekdo ridil pod vlivem alkoholu a mel zrovna stesti, ze ho nezastavila policie. I tak ten dotycny nemuze vsem tvrdit, ze rizeni pod vlivem alkoholu je v pohode, protoze ho zrovna u toho policie nepristihla, ale je to stale ilegalni a velky risk s pomerne zavaznymi nasledky pokud clovek zrovna to stejne stesti nema. Kazdy si musi zhodnotit sam.

 8. Angel Lorencová

  Dobrý den , potřebovala bych zjistit, zda není problém mít v krosně třeba při vycestování do Thajska 3 až 5 jehel . Děkuji za odpovědˇ.

  • Nevidím v tom problém, pokud ty jehly potřebujete ze zdravotních důvodů. Osobně si musím pravidelně píchat injekce a neustále sebou musím vozit jehly na podávání injekcí.

 9. Dobrý den, mám jen krátký dotaz, při dovozu alkoholu do Thajska se do limitu počítá i pivo v plechovce

 10. Ahoj, můžu si na cestu do Thajska pribalit 400 g uheráku?
  Díky za odpověď, zítra odlétáme

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *