Nicol se ptá, proč Wendi stále ještě sedí!

Nicol od posledního výslechu u soudu každý druhý den navštěvuje Wendiho ve vězení a to i přesto, že to má 30 km, které nemá sama jak překonat. Na trase nejezdí žádný autobus a na taxi nemá peníze. A tak jí na motorce do vězení za Wendim vozí dobrotivý soused, který jim občas pomáhá. Nicol žije v naprosté chudobě, kterou si v ČR neumí nikdo ani představit. A jediné co může Nicol Wendimu přinést na přilepšenou, jsou kokosové ořechy či melouny ze zahrady. Zatím Nicol nikdy nepřijela s prázdnou a vždycky si to přihasí s obrovskými kokosy, které jsou pomalu větší než ona sama. Wendiho se pak celou návštěvu drží přes drátěné pletivo za ruku a nikdy nechce odejít. Ptá se, proč je Wendi zavřený ve vězení? Nicol nechápe, proč je stále ještě zavřený a není jediná. Nechápeme to již v tuto chvíli nikdo. A co by nám na to nyní řekli ti, co celý případ vykonstruovali, a kteří Wendiho do vězení dostali? Jakým argumentem by nás umlátili? Nebo nám snad ještě chtějí dnes namluvit, že Wendi sedí oprávněně, a že to je normální, aby chudák zneužívaná oběť jezdila navštěvovat svého tríznitele a vozila mu 30 km bez koruny v kapse něco na přilepšenou?

Wendi stále sedí ve vězení, nemá žádné další zprávy a nikdo neví co bude dál. Kambodžská strana ho ve vyšetřovací vazbě může bez problémů držet ještě dalších 14 měsíců. Kambodžskou stranu může donutit k rychlému jednání již jen pouze nátlak české diplomacie, jeho právníků a peněz či v ideálním případě kombinace všech 3 faktorů.

Ač se to zdá neuvěřitelné, najdou se mezi Čechy i tací, kteří si myslí, že není kam spěchat. Že je vše v pohodě. Že Wendimu ve vězení nic nechybí, a že by měl trpělivě čekat. Že mu ještě nakonec kambodžská vláda bude muset vyplatit tučné odškodnění za každý den neoprávněného pobytu ve vazbě. Ano, na odškodnění má opravdu nárok každý, kdo je obětí justičního omylu. Odškodnění je kambodžským zákonem stanoveno na 500 Rielů za každý den. Za měsíc to tedy dělá nějakých 15.000 Rielů, což je přibližně 80 Kč. Pokud by došlo k propuštění nyní, může se Wendi těšit na to, že mu soud za neoprávněný pobyt ve vězení vyplatí odškodnění ve výši cca krásných 300 Kč. Za pobyt, který stál Wendiho sponzory již téměř 400.000 Kč!

Autor Pavel Bergman

Webu Thajský Ráj věnuji téměř všechen svůj volný čas a pevně věřím, že pro vás bude užitečný. Pokud se vám Thajský Ráj líbí a přinesl vám užitek, můžete jeho provoz a mojí práci podpořit buď nákupem letenek, rezervací ubytování, rezervací vozu přes odkazy a vyhledávače na tomto webu, nebo se staňte mým patronem na patreon.com/thajskyraj. Vaše podpora je pro zachování provozu tohoto webu velmi důležitá! Děkuji! Pavel

6 komentáře

  1. Jaro Kovaricek

    Nevím co se přihodilo a přivedlo Wendiho do této situace. Měl by se obrátit na kambodžského krále, který mluví perfektně česky, neb studoval a maturoval v Praze. Nevím ovšem jak těžké je se k jeho sluchu dostat.

    • To bohuzel neni mozne, nebot kambodzsky kral je v podstate sam v jakemsi domacim vezeni a je rad ze ho kambodzsky diktator Hun Sen necha zit. Zkouseli jsme jiz naprosto vsechno a verte, ze i ke kralovske rodine se nam podarilo dostat, nicmene bez vysledku.

  2. Vím, že pobyt a snaha dostat Wendiho ven je dost nákladný, a každý finanční příspěvek od lidí se počítá. Předpokládám, že přenos peněz zprostředkovává pan Pavel. Není tak možné, dát z toho Nicol týdně 5-10dolarů, když žije v zmiňované brutální chudobě. Neznám tamní prostředí, tak se možná ptám hloupě a rozhodně to nemyslím zle, případ pana Wendiho je hrozný a škoda, že se do toho nezapojí někdo z vlády, i kdyby to nepomohlo.

    • Bohuzel Nicol nemuzeme koupit ani bagetu, jelikoz by to soud bral jako uplatek a tim automaticky priznani k cinu a snahu ovlivnit druhou stranu. Tohle jsou ty dusledky prace neziskove organizace, jejiz cinnost Nikol uvrhla opet tam, kde byla 🙁 Je to cele k placi.

  3. Dobrý den, jsou již nějaké novinky? Děkuji

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *