Thajsko pocasi Cervenec

Červenec (júl) – thajské počasí

Červenec je v mnoha ohledech jen pokračováním červnového počasí. Většina provincií zažívá stejné teploty a podobné dávky dešťových přeháněk. Jedinými vyjímkami jsou východní Koh Chang a jihozápadní pobřeží Andamanu, které v tuto dobu zažívají více srážek. Všude je spousta druhů ovoce, a mnohé z nich v zimních měsících spíše neochutnáte.

Bangkok a Střední Thajsko

Červenec do Bangkoku a středního Thajska přináší mírné zvýšení srážek a v podstatě stejné teploty, které se pohybují kolem 33°C. Lze doporučit návštěvu okolí města Kanchanaburi či dalších národních parků, které mají v tuto dobu dostatek vody a rozbujelou přírodu.

Východní Thajsko

Počasí na východě – obzvlášť na ostrově Koh Chang a okolních ostrovech, který je z hlediska turistiky nejzajímavější lokalitou, pokračuje v nasazeném trendu června. Tj. vydatné srážky téměř každý den, ale i mnoho vody ve vodopádech a krásná džungle. V žádném případě nelze říci, že slunce neuvidíte. Zcela jistě uvidíte a pokud bude tzv. pod mrakem i tak se na pláži či u bazénu opálíte. Teploty se pohybují kolem 30°C.

Severní Thajsko

Červenec je v severních provinciích Thajska jako je Chiang Mai více mokrý. Častější a velmi vydatné přeháňky sebou mohou přinést lokální krátké povodně. Zatímco okolní lesy budou skutečně v plné síle a svěžesti, trekové výpravy budou v tuto dobu náročnější. Zmoknete a pravděpodobně budete od bahna. Ale však to lze asi čekat, že? Vždyť se nacházíte v tropické džungli v rozpuku a plné života! Více deště bude v příhraničních provinciích severu. Teploty očekávejte kolem 32°C.

Thajsko pocasi Cervenec

Severovýchodní Thajsko – Isán

V Isánu je počasí července v podstatě červen přes kopírák. Mokré a teplé. Déšť zhruba obden a teploty kolem 33°C.

Jižní Thajsko – východní pobřeží

Také východní oblast jihu je v podstatě stejné v červenci jako v červnu. Stále je tu nejlepší počasí z celého Thajska.  Severnější část východního pobřeží jako města Prachuap Khiri Khan, Hua Hin a Phetburi budou výrazně „susší“ než oblíbená provincie Surat Thani a její ostrovy Koh Samui, Phangan a Tao. Nicméně i když pršet bude, pak bude stále dostatek slunce a hezkého počasí. Průměrné denní teploty kolem 32°C.

Jižní Thajsko – západní pobřeží

V červenci je západní pobřeží jižního Thajska s dostatkem srážek a rozbouřeným mořem. Některé provincie jsou na tom lépe než ostatní: např. Ranong na severu je skutečně bohatý na srážky, Phuket má srážek naopak méně, Trang ještě méně a Satun nejméně z pobřeží Andamanu. Nicméně stále očekávejte srážky v podstatě obden, resp. cca 20 dní z měsíce. Pršet však celý den velmi pravděpodobně nebude. Východní pobřeží jižního Thajska je v tuto dobu zcela jistě lepší volba. Teploty kolem 30°C.

Počasí v dalších měsících

 1. Leden – január
 2. Únor – február
 3. Březen – marec
 4. Duben – apríl
 5. Květen – máj
 6. Červen – jún
 7. Červenec – júl
 8. Srpen – august
 9. Září – september
 10. Říjen – október
 11. Listopad – november
 12. Prosinec – december

Připraveno ve spolupráci s Thajským meteorologickým úřadem – Thai Meteorological Department.