Odpověď na: Ubytování v Thajsku

#13104
Pavel Bergman
Správce

Se zvířatama je to do Thajska i zpět do Evropy absolutně bez problémů a vůbec žádné karantény nejsou. To je nesmysl. Pes či kočka musí mít mezinárodní očkovací průkaz (pas) se všemi platnými očkováními, potom čip a před odjezdem musí zvíře podstoupit prohlídku u zvěrolékaře, který pak vystavení potvrzení, že je pes či kočka v dobrém zdravotním stavu. Doklad se vystavuje v angličtině. Na zvíře musíš mít přepravku. Pokud se jedná o malou či střední velikost, pak může většinou cestovat v přepravce s vámi na palubě letadla, velká plemena cestují ve speciálním prostoru pro zvířata v podpalubí letadla, kde je však klimatizace. Je to však na letecké společnosti, jaká má pravidla. Zvěrolékaři doporučují pár dní před odletem podávat utlumující léky, aby zvíře nebylo z letu ve stresu. Den před odletem poslední jídlo a pak už jen vodu. Pokud letecká společnost trvá na přepravě ve speciálním prostoru v letadle, přepravku se zvířetem odevzdáte ihned po odbavení a letištní personál se postará o přesun a naložení psa do letadla a jeho cestu až do cíle. V cílové destinaci si psa zase vyzvednete u přepážky v hale, kde se vydávají zavazadla. Do Thajska není potřeba žádná karanténa. Prostě vezmete psa, projdete kontrolou a jste v Thajsku. Pro návart do Čech budete opět potřebovat potvrzení od thajského zvěrolékaře, že je zvíře v pořádku a zdravé. Toto potvrzení vystavit pár dní před odletem.

Některé letecké společnosti účtují letenku podle váhy zvířete, některé zase podle velikosti. Není to ale úplně levná záležitost pokud jde o velkého psa.

Všechny tyto informace vím bezpečně a zaručeně přesně, jelikož máme psy a kočky a zrovna nedávno tu byl u nás jeden němec s velkým Labradorem a velmi dopodrobna jsme to rozebírali.

Co se týče bojových plemen, tak nevím o žádném embargu, zákazu či omezení v Thajsku. Thajsko je velmi přátelská země co se týče psů a koček a v podstatě jsou tu psi a kočky naprosto všude a volně.

www.thajskyraj.com | Blog o životě v Thajsku