Odpověď na: Problem s ED visa

#19466
Thajsky Raj Pavel
Host

Dobry den,

moc se omlouvám, ale byl jsem dlouho nemocný mimo provoz a váš dotaz zrovna přišel v té době. Teď teprve jsem se k němu dostal. Vzhledem k tomu, že jste to musel řešit před víc jak měsícem, našel jste nějaké řešení o které by jste se mohl podělit?

Jinak Extension se dělá výhradně na imigračním úřadě ve vnitrozemí a mimo území Thajska na ambasádě se dělá jen vízum. Extension je možnost jak si prodloužit pobyt v Thajsku bez nutného výjezdu mimo Thajsko. Pokud máte již extension, tak vždy před odjezdem z Thajska (na dovolenou atd.) je potřeba si na imigračním vyzvednout re-entry permit, aby vás zase pustili zpět.

Moc nerozumím tomu, proč jste neměl při extension sebou pas, protože když chcete extension do pasu, tak ho musíte sebou přinést na imigrační, to je základ. Jinak ale škola extension nedělá. To dělá jen imigrační úřad a škola vás musí vybavit jen dokumenty, které požadují na imigračním úřadě. Podle mého názoru jste mohl jít jen na imigrační úřad s doklady od školy a udělat si extension na 90, 180 nebo 270 dní, podle typu školy a délky kurzu. Ale určitě jste to již musel vyřešit. Prosím podělte se s ostatními. Děkuji a ještě jednou se omlouvám.