Odpověď na: Ze Surat Thani na Samui

#28292
Pavel Bergman
Správce

Úplně nejlepší je si koupit letenku s Air Asia až na Samui. Veškerá doprava z letiště v Surat Thani až na Samui je pak v režii Air Asia a celkově to vyjde i levněji, protože to Air Asia dotuje. Stejný případ je i Nok Air. To je co se týká letiště.

Pokud by jste byli přímo ve městě Surat Thani a chtěli se dostat na Samui, pak se vyhněte trajektu firmy Songserm Ferry, kterou prodává většina cestovních agentů a kanceláří. Raději zvolte trajekt firmy Seatran a nejen, že pojedete pohodlněji, ale také rychleji (cesta trvá z Donsak pier cca 90 minut) a levněji. Ze Surat Thani má firma Seatran autobusový servis do Donsak pier. Jejich moderní autobusový terminál se nachází na Talad Mai 19 / Talad Mai Road, kde si můžete zakoupit jízdenku jak na autobus tak i na trajekt. Cesta autobusem Seatran do Donsaku trvá cca 60 minut. Celková cena autobusové jízdenky + jízdenky na trajekt je 240 THB za osobu. Proti tomu cestovní kanceláře a agenti v Surat Thani běžně prodávají přepravu do Donsaku plus pomalejší a horší trajekt Songserm za dvojnásobek ceny.

Seatran Ferry jezdi i z letiště a to v 8:30, 11:30, 12:00, 12:30, 14:30 a 16:00 hodin, jízdenka až na Samui stojí 400 THB.

www.thajskyraj.com | Blog o životě v Thajsku