Odpověď na: ATV Salakphet Adventure – nová atrakce na Koh Changu

Petr Šulc
Host

Děkuji za reakci. Samozřejmě to záleží na úhlu pohledu. Ty dvě jmenované skupiny jsou obě v extrému. Mají možnost jet jinam- Těch přelidněných letovisek narvaných obchody, krejčírnami atd. je dostatek a přibývají, netřeba se obávat, že by milovníci fastfoodů a podobných věcí neměli kam se vydat. Pro ty druhé je to trochu složitější avšak romantická místa se ještě vyskytují. Já extrémy nemám rád (možná mne ovlivňuje trochu ,,buddhismus střední stezky“ nebo jen to jen zbytek zdravého selského rozumu po předcích) a proto považuji Ko Chang v současném stavu za velmi dobrý – již má infrastrukturu a může potěšit mnohem víc lidí než dříve a přitom se to tam pořád ještě reguluje a tak je to zdravý kompromis, což se o nejproslulejších thajských letoviscích zejména dole u Andamaského moře říci nedá – ta jsou pro mne dnes mojí ,,bývalou pokaženou láskou:. Ko Čángu fandím, proto to rozhořčení v komentáři. Thajsko bude mít v budoucnosti problém, že ti opravdu nároční, kteří rozumí tomu co je opravdu krásné, budou jezdit jinam -hlavně na nekonečné pláže a krásné a zatím vůbec nezkažené ostrovy Andamanu do Mjanmy (Myanmaru). Sem se potáhne jen levnější klientela, jistě víte co tím myslím a jaké to má důsladky. Ostatně to je přesně to co se stalo prvnímu kdysi skvostnému letovisku – Pataji.