Odpověď na: Cesta z BKK na Koh Samui

#62470
Zdeněk
Host

Dobrý den. Lety z mezinárodního letiště na Samui jsou skutečně drahé. Můžete letět z vnitrostátního Don Muang (společnosti Air Asia, Nok Air). Vyjde to levněji. Letět můžete do Surathani nebo do Nakhon si Thammarat). Letenka se dá koupit včetně přepravy z letiště k trajektu v Don Saku a včetně plavby na ostrov. Problémem však může být zpožděné přistání v BKK na mezinárodním a zmeškání navazujícího letu z Don Muang.
Jinak přepravit mezi letišti v BKK se můžete zdarma pomocí Shuttle Bus – musíte mít platnou letenku na další let (cesta mezi letišti trvá asi 1 hodinu – dle hustoty provozu). Zkusili jsme oba popsané způsoby a nakonec používáme jiný.
My na Samui jezdíme pravidelně 2 ročně z BKK autobusem. Jednosměrná jízdenka stojí 850 – 1.100 Bht. V ceně bývá i přeprava trajektem na ostrov. Autobusy jsou pohodlné (s utrpením v letadle se to nedá srovnat), jede se přes noc s přestávkou na občerstvení. Vyjíždí se okolo 19 hodiny buď ze Sai Tai Mai (jižní terminál) nebo Mo Chit (severní terminál). Ráno okolo 6 hodiny jste v Don Saku a na ostrov plavba trvá asi 1,5 hodiny. Přistanete v Nathonu nebo níže v Lipa Noi. Do místa pobytu na ostrově se dostanete z přístavu pomocí taxi nebo mototaxi.
Zdeněk