Odpověď na: Minibus a autobus z letiště Suvarnabhumi na Koh Chang

Karel Tržil
Host

Dovoluji si nesouhlasit s informací o minibusu z letiště Suvarnabhumi na Ko Chang. Použil jsem ho již několikrát a mohu říci, že cesta z letiště k ferry trvá většinou přibližně 5 hodin. Následně cca 1 hod na lodi a dalších minimálně půl hodiny do resortu (konkrétně Ao Phrao, Chok Dee). Kdyby někdo spoléhal na vaši informaci 5 hodin s ostrova až na letiště uletí mu s největší pravděpodobností letadlo.
Další nesrovnalost je ranní odjezd s ostrova v 7 hodin.
Konkrétně včera t.j. 3.12.2015 jsem svým známým potřeboval zajistit transfer minibusem na tuto hodinu na letiště. Bohužel zatím mě v každé agentuře, kde jsme se informovali řekli, že první minibus odjíždí z Lonely Beach v 8:30, takže v našem resortu bude cca 8:50. Dřívější nejede. Podle vaší informace by stačil ten, který zmiňuji, jelikož 9 + 5 = 14, ale jsem přesvědčen, že v tomto případě by moji přátelé letadlo v 18:20 dost možná nestihli.
Několikrát se nám stalo, že trajekt (Centerpoint), který je těmito minibusy převážně využíván, těsně odjel, nebo byl už plný, následné čekání na další a pak dvojí tankování a zastávka jedna až dvě délku cesty posunují na oněch 5 a více hodin od ferry.
Příklad nedávný. 26.11.2015
odjezd z letiště úplně přesně ve 14 hodin. Možná stojí uvést také to, že jsme k přepážce ve spodním patře přišli v cca 13:10 a jelikož jsme byli jen dva, tak nechtěli minibus vypravit, nakonec se sešlo 7 cestujících a tak minibus jel. Přijezd do resortu Chok Dee 21:40 hod ať počítám jak chci dostávám se spíš blíže k 8 než 5 hodinám! Pochválit přepravní společnost mohu za to, že mají zřejmě s ferry dohodu a loď na ně po zavolání čeká, a už se nám i stalo že byla vypravena mimořádná po skončení provozní doby.

Ale rozhodně bych nedoporučoval odjíždět na letiště bez časové reservy.