Odpověď na: Založení firmy apod

#62809
Pavel Bergman
Správce

Ano, v Thajsku existuje obdoba našeho živnostenského listu, nicméně ten je zaslíben pouze Thajcům. Cizinci mají smůlu a nemají nárok. Do roku 2010 byla práce fotografa v Thajsku pro cizince zakázaná, od roku 2010 již na seznamu zakázaných profesí není. Pokud se v Thajsku chcete živit focením, pak máte několik možností:

1. nechat se zaměstnat jako fotografka a získat pracovní povolení – dle mého názoru nesehnatelná pozice, jelikož thajských fotografů je víc než dost, vždy budou mít přednost, budou levnější, nemusí mít pracovní povolení a na případné volné pozice, které na cizince zbydou se tu stojí kilometrové fronty, protože fotografem je tu dle jejich tvrzení pomalu každý druhý cizinec.

2. založit si firmu na fotografické služby – firma musí mít 3 společníky, z nichž minimálně jeden musí být Thajec s podílem minimálně 51%, pak musíte mít pracovní povolení, 2 miliony registrovaného kapitálu, 4 thajské zaměstnance, za které budete platit sociální pojištění, vy si budete muset platit minimální mzdu 50.000 THB měsíčně a z toho odvislé daně z příjmu a sociální pojištění

3. fotit pro zahraniční klientelu nebo pro nějakou zahraniční databanku fotografií jako freelancer a nikde to ale moc neříkat a neukazovat se, zkrátka udržovat nízký profil = na hraně

4. fotit a pro thajskou klientelu pracovat načerno – nedoporučuji, neboť z toho kouká velmi pravděpodobně vězění, pokuta, deportace, zákaz vstupu na území Thajska a další nepříjemnosti.

Bohužel žádné lepší zprávy pro vás nemám 🙁

Ale kdyby jste to chtěla zkusit v Kambodže, tak tam jejich živnostenský list vydávají i cizincům a celkově jsou tam k cizincům mnohem přívětivější než v Thajsku….

www.thajskyraj.com | Blog o životě v Thajsku