Odpověď na: Imigrační novinky při vstupu do Thajska

Libor
Host

Zdravím. Létám do Thajska posledních pět let vždy na cca. 3 měsíce v roce v období cca. říjen – listopad a leden-březen. Vždy 3x, můj pobyt nepřesáhne nikdy 90 dnů za půl roku. Vždy létám letadlem, nikdy jsem nebyl na pozemním přechodu. Hraju tam tenis a trochu cestuju, ale cestování jen velmi omezeně. Nikdy jsem v Thajsku neměl sebemenší problém s úřady. Ubytování mám vždy zajištěné, letenku zpáteční. Bohužel již vloni v říjnu jsem měl problém se vstupem, kdy se mne na letišti ptali, zda v Thajsku nepracuji, zda tam mám nějaký majetek, zda dokonce nemám thajskou manželku. A neustále mi bylo zdůrazňováno, že mám platit za vizum a kupovat si ho. Byl to dost nepříjemný zážitek. Nyní chci letět od druhé poloviny února do konce března, takže jsem požádal o vízum v Praze. Vše jsem doložil, včetně výpisu z účtu, zaplacené zpáteční letenky a opět problém. Pracovník, který normálně vyřizuje žádosti o víza o tomto údajně nemůže, protože mám příliš mnoho vstupů zadarmo. Takže moje žádost se předkládá konzulovi (v Praze je to žena), který není momentálně v ČR, a tak o tomto bude rozhodnuto asi za týden. Jako důvod – opět, že mám mnoho vstupů zdarma. Abych se přiznal, už mne to „nebaví“ a chci změnit destinaci, bohužel jsem vázán tím, že hraju tenis a co vím, tak v Kambodži zatím tenisové kurty nejsou. Pokud mi někdo poradíte, budu rád.
Libor