ATV Salakphet Adventure – nová atrakce na Koh Changu

Označeno štítky: ,

 • Toto téma obsahuje celkem 10 odpovědi. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Kateřina a poslední změna proběhla před 7 roky a 8 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 10 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #3498 Odpovědět
   Pavel Bergman
   Správce

   Koh Chang má novou atrakci, která tu docela chyběla – ATV Salakphet Adventure. Jako milovník 4-kolek tuto iniciativu jen vítám. ATV Salakphet Adventure otevřel na ostrově Koh Chang pan Yo Nara, a to v Salak Phet Bay na východní straně ostrova. Firma nabízí dvě jízdy denně – první od 8:30 do 11:30 a druhou odpolední od 13:30 do 16:30 h. S ATV Salakphet uvidíte ze sedla čtyřkolky vodopády, mangrovníky, kaučukovníky, maják a bohatou faunu a flóru. V nabídce jsou 3 různě dlouhé trasy s průvodcem:

    

   • Trip A – 60 minut – cesta džunglí na Wai Chaek Beach a k majáku a zpět. Cena: 1 osoba / 1 ATV = 1.800 THB, 2 osoby / 1 ATV = 2.700 THB.
   • Trip B – 90 minut – cesta džunglí na Wai Chaek beach, k majáku a Ao Fai Mai a zpět. Cena: 1 osoba / 1 ATV = 2.500 THB, 2 osoby / 1 ATV = 3.750 THB.
   • Trip C – 3 hodiny – cesta džunglí na horu Wai Chaek a zpět se zastávkami na Wai Chaek beach, u majáku, v Baan Salakphet, u vodopádu Kiriphet a dalších místech. Cena: 1 osoba / 1 ATV = 4.000 THB, 2 osoby / 1 ATV = 6.000 THB.

    

   Kromě těchto tří tras jsou v nabídce ještě pobyty s vyjížďkami na čtyřkolkách a treky do džungle.

   Více informací na https://www.thajskyraj.com/atvkohchang.

   www.thajskyraj.com | Blog o životě v Thajsku

  • #3522 Odpovědět
   Petr Šulc
   Host

   Pamatuji Ko Čáng (Ko Chang) v dobách, kdy to byla jen přírodní rezervace s minimem turistů. Smířil jsem se s regulovanou výstavbou letovisek, protože víc lidí mělo možnost krásnou tropickou přírodu tohoto ostrova vychutnat, dokud ještě byla. Ale s ,,vícekolkami“ a vodními skútry to končí, s tím se smířit nedá. Hrůza. Další zničené thajské letovisko. Všichni kdo mají rádi krásné moře a přírodu budou brzy jezdit do Vietnamu a do Barmy.

  • #3523 Odpovědět
   Pavel Bergman
   Správce

   Vodní skůtry a všechny vodní atrakce jsou na Koh Changu stále zakázané a dokud tu bude současný starosta, tak to tak i zůstane. ATV adventure má na provoz čtyřkolek licenci od správy národního parku a musí dodržovat dohodnuté trasy a pravidla. Je otázka, zda se majiteli podaří nevychované turisty zvládnout a jak dlouho to bude provozovat. Investice a provoz takového podniku není nic levného a na Koh Changu jsou turisti v podstatě 4 měsíce v roce. Zbytek roku je tu téměř ostrov duchů a je prakticky nemožné se tu uživit.

   Jinak to vypadá, že Koh Chang se momentálně nedokáže moc lidem zavděčit, neboť jsem zaznamenal dvě velké a početné skupiny návštěvníků, které nejsou se stavem Koh Changu spokojeni a ani jedna z nich už na Koh Chang více jezdit nechce. Jedna skupina říká, že na Koh Chang už víckrát nepojede, protože už to není ten ostrov co byl. Že už je tu silnice, Tesco, resorty, turisti a proto už to za nic nestojí. Druhá skupina říká, že na Koh Chang už víckrát nepojede protože je to díra, kde nic není. Že tu není ani pořádná silnice, resorty za nic nestojí, není tu vůbec žádná zábava, není tu co k vidění, není kde nakoupit, restaurace také za nic nestojí a že tu je jen jedno podělané Tesco.

   Koh Chang se tedy momentálně nachází ve zvláštním stavu, kdy je zatracován všemi – pro jedny je už moc moderní a pro druhé je sto let za opicema……

   www.thajskyraj.com | Blog o životě v Thajsku

  • #3539 Odpovědět
   Petr Šulc
   Host

   Děkuji za reakci. Samozřejmě to záleží na úhlu pohledu. Ty dvě jmenované skupiny jsou obě v extrému. Mají možnost jet jinam- Těch přelidněných letovisek narvaných obchody, krejčírnami atd. je dostatek a přibývají, netřeba se obávat, že by milovníci fastfoodů a podobných věcí neměli kam se vydat. Pro ty druhé je to trochu složitější avšak romantická místa se ještě vyskytují. Já extrémy nemám rád (možná mne ovlivňuje trochu ,,buddhismus střední stezky“ nebo jen to jen zbytek zdravého selského rozumu po předcích) a proto považuji Ko Chang v současném stavu za velmi dobrý – již má infrastrukturu a může potěšit mnohem víc lidí než dříve a přitom se to tam pořád ještě reguluje a tak je to zdravý kompromis, což se o nejproslulejších thajských letoviscích zejména dole u Andamaského moře říci nedá – ta jsou pro mne dnes mojí ,,bývalou pokaženou láskou:. Ko Čángu fandím, proto to rozhořčení v komentáři. Thajsko bude mít v budoucnosti problém, že ti opravdu nároční, kteří rozumí tomu co je opravdu krásné, budou jezdit jinam -hlavně na nekonečné pláže a krásné a zatím vůbec nezkažené ostrovy Andamanu do Mjanmy (Myanmaru). Sem se potáhne jen levnější klientela, jistě víte co tím myslím a jaké to má důsladky. Ostatně to je přesně to co se stalo prvnímu kdysi skvostnému letovisku – Pataji.

  • #32134 Odpovědět
   TomKony
   Účastník

   Dobrý den.
   Dá se půjčit na ostrově skútr a procestovat celý ostrov?
   A jaké je vůbec počasí na Koh Chang na přelomu listopad-prosinec
   Díky

  • #32146 Odpovědět
   Pavel Bergman
   Správce

   Ano, na ostrově je mnoho půjčoven motorek a skůtrů – doslova jsou na každém rohu. Cena za půjčení se pohybuje kolem 200 – 250 THB za den. Většina půjčoven chce do zástavy pas, který vám vrátí po vrácení motorky zpět. Při převzetí motorky doporučuji si motorku velmi důkladně prohlédnout a v případě, že je na motorce nějaké poškození, pořiďte si foto motorky a nechte si udělat záznam o poškození do smlouvy. Vyhnete se tak případným nepříjemnostem a nedorozumněním při vrácení motorky zpět.

   Na ostrově Koh Chang je celoročně kolem 30-ti stupňů, od půlky října do dubna neprší vůbec, od května do půlky října jsou běžné dešťové přeháňky. V prosinci je v noci chladněji, většinou tak kolem 20ti stupňů.

   www.thajskyraj.com | Blog o životě v Thajsku

  • #32225 Odpovědět
   TomKony
   Účastník

   Ještě by mě zajímalo, zda se dá bezpečně nocovat na ostrově Ko Kut. Četl jsem, že se na ostrově vyskytuje malárie a že nocovat rozhodně nedoporučují.
   Díky

  • #32235 Odpovědět
   Alice
   Host

   Hezký den Pavle, vidím, že jste přítomen 😀 V neděli 26.10. odlétám se svojí rodinou do Thajska, v úterý 28.10. bychom měli dorazit na Koch Chang. Chtěla jsem Vám poděkovat za Vaše stránky a informace na nich. I díky Vám, jsme se rozhodli navštívit Koch Chang, třeba se někde potkáme.:D
   Alice

  • #32491 Odpovědět
   Pavel Bergman
   Správce

   @TomKony: Tak to je jeden z nejvetsich nesmyslu, co jsem v posledni dobe slysel. Na ostrove Koh Kood muzete bez problemu a bez obav nocovat, je tam mnoho resortu a doporuceni na ubytovani najdete na https://www.thajskyraj.com/forums/tema/ubytovani-koh-koodu/

   www.thajskyraj.com | Blog o životě v Thajsku

  • #32493 Odpovědět
   Pavel Bergman
   Správce

   @Alice: diky Alice a uzijte si Koh Chang!!!! 🙂 Ja tam ted bohuzel nejsem, presunul jsem se do Chanthaburi, kde mi to pro staly zivot vyhovuje momentalne vice 😉

   www.thajskyraj.com | Blog o životě v Thajsku

  • #32885 Odpovědět
   Kateřina
   Host

   Dobrý den, uvazujeme o ubytovani na Koh chang, a chtela jsem se zeptat zda se da nejak dostat z Koh chang na koh kood? dekuji

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 10 vlákna odpovědí
Odpověď na: ATV Salakphet Adventure – nová atrakce na Koh Changu

You can use BBCodes to format your content.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Osobní informace: