Advertisements

Džing Džog aneb Gekon východní

Blog Thajský RájFórumFauna a flóra v ThajskuDžing Džog aneb Gekon východní

Označeno štítky: , ,

Zvolené téma obsahuje celkem 0 odpovědi. Do diskuze (1 diskutujícího) se naposledy zapojil uživatel  Pavel Bergman a poslední změna proběhla před 5 roky, 8 měsíci.

 • Autor
  Příspěvky
 • #3343 odpověď

  Pavel Bergman
  Správce

  Všudy přítomná thajská ještěrka Džing Džog – จิ้งจก. Česky se jí říká Gekon východní. Ještěrka mající přísavky, která vleze naprosto všude a nikde se před ní člověk neschová. Živí se hmyzem a pro člověka nepředstavuje naprosto žádné nebezpečí. Je velmi plachá, ale i přesto vám bude v Thajsku dělat všude společnost.

   

  Pověrčivý thajci o ní říkají, že když na člověka spadne ze stěny nebo stropu, že to znamená štěstí. Také říkají, že když ma rozdvojený ocas na dva i více ocasů, že to znamená obrovské štěstí a většinou si tyto ještěrky pak lidé nechají jako talisman pro štěstí. Tuto ještěrku také většina thajců nechává sníst své děti, jelikož věří, že dětem přinese sílu a také ochranu proti zlým duchům a nemocem.

   

  Pokud tedy budete v Thajsku poprvé, z ještěrky Džing Džog nemusíte mít žádné obavy a nemějte hotelům za zlé, pokud by se vám objevila v pokoji i třeba luxusního hotelu. Neexistuje způsob jak jí v tom totiž zabránit.

  www.thajskyraj.com | Blog o životě v Thajsku

Odpověď na: Džing Džog aneb Gekon východní

You can use BBCodes to format your content.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Osobní informace:
Přejít k navigační liště