Imigrační novinky při vstupu do Thajska

 • Toto téma obsahuje celkem 47 odpovědi. Do diskuze (4 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Eva a poslední změna proběhla před 4 roky a 6 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 37 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #18775 Odpovědět
   Pavel Bergman
   Správce

   Vedení imigračního úřadu v Thajsku oznámilo, že s platností od 13.8.2014 bude uplatňovat a vymáhat imigrační zákon a předpisy v plném rozsahu. Do teď to bylo tak, že jste na pasové kontrole imigračnímu úředníkovi předložili jen cestovní pas s vyplněnou “Arrival a Departure Card”, úředník si zkontroloval pas, zkontroloval vízum, udělal fotku, podle druhu víza dal do pasu razítko s datumem kdy musí cizinec opustit zemi a vyřízeno, cizinec mohl vstoupit. Imigrační úřad však nyní tvrdí, že tato jednoduchá procedura je minulostí a od 13.8.2014 to bude na všech hraničních přechodech do Thajska včetně mezinárodních letišť úplně jinak.

    

   Naprosto zásadní jsou dvě fakta:

    

   1. To, že cizinec od thajského velvyslanectví nebo konzulátu do svého pasu dostal thajské vízum ještě neznamená, že bude do Thajska imigračním úředníkem vpuštěn. Udělení víza cizinci nedává garanci vstupu do země.

   2. Zda bude cizinec do Thajska vpuštěn a na jak dlouho je plně v kompetenci každého imigračního úředníka a nikdo jeho rozhodnutí nemůže změnit. Každý úředník může mít jiný názor a výklad zákona.

    

   Vedení imigračního úřadu v Bangkoku nařídilo všem svým úředníkům od 13.8.2014 požadovat po všech cizincích při vstupu do země tyto doklady:

    

   • hotovost v EUR, USD či THB odpovídající 10.000 THB (cca 320 USD nebo 230 EUR) za osobu či dvojnásobek za rodinu v případě, že nemáte víza a využíváte bezvízový vstup do země tzv. Visa excemption
   • hotovost v EUR, USD či THB odpovídající 20.000 THB (cca 640 USD nebo 460 EUR) za osobu či dvojnásobek za rodinu v případě, že máte turistická či Non-immigrant víza.
   • potvrzení zajištění ubytování v Thajsku po celou dobu pobytu. To může být například doklad o rezervaci ubytování, voucher na ubytování či zájezd, nájemní smlouva, nebo potvrzení od někoho kdo vám ubytování poskytne (rodina, přátelé atd.).
   • letenku (buď zpáteční či do jiné země) či jízdenku ze země jako doklad, že Thajsko po uplynutí povoleného pobytu opustíte.
   • itenerář vašeho pobytu v Thajsku (zatím jen doporučeno)

    

   Doporučuji tedy všem, kteří si organizují cestu do Thajska ve vlastní režii, zajistit si ubytování předem a to na odkazech https://www.thajskyraj.com/thaihotel nebo https://www.thajskyraj.com/hotelbooking.

    

   Alternativně mohou být finance prokázány aktuálním výtiskem zůstatku na vaší platební kartě v thajském bankomatu. Tam je však problém ten, že ne všechny bankomaty a ne vždy vám zůstatek vytisknou.

   Více informací naleznete v článku https://www.thajskyraj.com/2014/08/01/imigracni-silenstvi-aneb-konec-cizincu-thajsku/

   www.thajskyraj.com | Blog o životě v Thajsku

  • #18808 Odpovědět
   abozenka
   Host

   Ahoj všem,potřebovala bych poradit,letíme do Bangkoku,kde se zdržíme tři týdny a pak jedeme do Kambodže,kde strávíme 14 dní.Odtud se vracíme na 10 dnů do Thajska a pak domů.Prosím o radu,četla jsem vaše informace ohledně Thajska.Jak to udělat s vízem do Thajska,když letenku s odletem ze země máme až po 6 týdnech?Vízum do Kambodže budeme mít a potvrzení o ubytování také.Anglicky umíme jen málo(odchovaní základka-ruština).Děkuji a přeji hezký den.

  • #19509 Odpovědět
   Pavel Bergman
   Správce

   Za podmínek jak to bylo doposud, bych vám řekl, že vůbec víza nepotřebujete a můžete klidně využít bezvízový styk. Být v Thajsku 3 týdny, pak jet do Kambodže na 2 tydny, a pak zase na bezvízovy styk na 10 dni do Thajska. Takto to fungovalo bez problemu cela leta. Pokud by jste prekracovali zpet do Thajska pozemni hranici, pak by jste dostali do pasu 15 dni povoleneho pobytu a to by vam stacilo. Jenze ted jsou tu nahlasene tyto zmeny a vubec nikdo nevi, jak to bude skutecne fungovat v praxi. Thajci casto neco reknou, ze neco nejak bude, a pak je to v praxi jinak. Vsichni by jsme chteli verit tomu, ze od tohoto prisneho zameru upusti a bude to zase tak jak to bylo doposud. A pak by jste viza nepotrebovali a navic budete v Kambodze 2 tydny, coz je dost dlouha doba na to, aby urednikum bylo jasne ze jste turiste. Nepojedete hned zpet a nemeli by jste byt podezreli. Veci se do vaseho prijezdu mohou jeste nekolikrat zmenit. Ja bych si troufnul dnes odhadnout, ze viza potrebovat nebudete.

   Nicmene pokud to bude opravdu tak, jak to nahlasili a vytrvaji v tom az do vaseho prijezdu, pak bych vam radeji doporucoval si alespon jednovstupe vizum na ten prvni vstup udelat. Aby jste nemeli problemy s tou zpatecni letenkou, ze je az za 6 tydnu. Vizum stoji 700 Kc za jeden vstup.

   Doporucuji vam sledovat Thajsky Raj na tomto webu i na facebooku, kde se urcite tomuto tematu budeme dale venovat a aktualizovat.

   www.thajskyraj.com | Blog o životě v Thajsku

  • #19973 Odpovědět
   abozenka
   Host

   Děkuji a určitě Vás budu i nadále sledovat.

  • #30051 Odpovědět
   Petra
   Host

   jaká je prosím nyní situace s vízem? Odlétáme 27.10. do Bangkoku. Děkuji

  • #34459 Odpovědět
   abozenka
   Host

   Ahoj,
   chtěla bych se zeptat,jaká je dnes situace v Thajsku s vízem.Děkuji

  • #38716 Odpovědět
   Pavel Bergman
   Správce

   Aktualizace vstupu do Thajska a imigrační úředníci:

   Podle posledních zpráv, které mám se zdá, že imigrační úředníci se vrátili do starých kolejí. Většina lidí se do Thajska dostane bez problémů a imigrační úředníci chtějí vidět většinou jen pas, tak jak to bylo dříve. Po velkém poprasku je tedy opět ticho po pěšině, což se dalo i čekat. Po většině lidí se kterými jsem hovořil, nechtěl nikdo předložit ani peníze, itenerář, ubytování či zpáteční letenku. Nicméně to neznamená, že se to nemůže někomu stát. Pokud by se vám tedy stalo, že po vás bude chtít úředník předložit peníze, potvrzení o ubytování, či zpáteční letenku, pak zachovejte klid a pokud máte tak předložte a pokud nemáte, tak se zkuste nějak slušně domluvit. Rozčilování vám samozřejmě nepomůže, protože imigrační úředník postupuje podle platného zákona. Jako češi a slováci máme trochu výhodu v tom, že patříme mezi národy, se kterými nemají thajci problémy. Zaměřují se na „problémové“ národy, jako jsou rusové například. Těm vstup do thajska imigrační úředníci teď občas pěkně znepříjemní. A je pravda, že i když turistům spíše problémy zase nedělají, tak když se jim někdo nezdá, tak postupují mnohem tvrději a nekompromisněji, než tomu bylo předtím.

   Trošku jiná je situace u lidí, kteří do Thajska nepřijeli jako turisté, ale za jiným účelem – studium, práce, rodina atd. na non-immigrant vízum. Tam jsou úředníci dnes opravdu přísnější a někoho pustí bez problémů jen po předložení pasu a někdo je podroben celkem nepříjemnému výslechu a kdo je tu na studijní víza, tak ho třeba i zkouší z thajštiny, telefonují do školy apod. Po někom chtějí vidět peníze atd.

   Dále také přitvrdili všeobecně imigrační úředníci na vnitrozemských imigračních úřadech a například některým lidem odmítli prodloužit pobyt na non-imigrant víza, aniž by to zdůvodnili. Stalo se již tedy mnoha lidem, kteří tu skutečně třeba poctivě studují, mají zaplacenou školu, kam opravdu dochází, že jim pobyt na non-immigrant ED vízum odmítli prodloužit. A to je pak velmi těžká situace.

   Takže turisté se nějak zvášť obávat vstupu do Thajska nemusí a ti ostatní počítejte s tím, že na vás imigrační úředníci mohou být mnohem přísnější, než to bylo třeba minulý rok s tím, že se může i stát, že vám pak ve vnitrozemí odmítnou pobyt prodloužit. Je třeba s tím počítat a mít raději připravenou nějakou variantu pro případ, že by k tomu došlo.

   www.thajskyraj.com | Blog o životě v Thajsku

  • #43064 Odpovědět
   Ferdinand
   Host

   Zdravím, chtěl bych se zeptat. Chystáme se koupit letenku PRG-BKK tam 1.3., zpět 5.7., Budeme pořizovat turistická víza na 60 dní a chceme Thajsko po 2. měsíci opustit a jet asi do Malajsie nebo Singapuru. Tj.

   březen – Thajsko
   duben – Thajsko
   květen – opuštění Thajska
   červen – Thajsko
   začátek července návrat do CZ

   Jak byste doporučoval postupovat? Koupit letenky z Thajska ještě před cestou, aby bylo čím se prokázat u imigračního?
   Jak to bude při opuštění Thajska po 2 měsících s vízy?
   Děkuji mockrát za odpověď

  • #43131 Odpovědět
   Pavel Bergman
   Správce

   Na Velvyslanectvi Thajska si vyridte 2 vstupni turisticke vizum, bude vas stat asi 1.500 Kc (za kazdy vstup se uctuje 750 Kc). Letenky zpet bude urcite vyhodnejsi / levnejsi koupit najednou, tj. jako zpatecni letenku. Protoze kdyz budete kupovat jen jednosmerne letenky, pak se vam to zbytecne prodrazi. Proste normalne si koupit zpatecni letenku odlet Brezen do Thajska a navrat Cervenec z Thajska. Doporucuji https://www.thajskyraj.com/levneletenky nebo https://www.thajskyraj.com/letenka. V pripade, ze by jste svuj plan terminu navratu nejak zmenili od puvodni letenky, pak se nic moc ani nedeje, vetsinou se da termin zmenit za poplatek nejakcyh 120 EUR – zalezi na letecke spolecnosti. I v takovem pripade by vas to vyslo i s poplatkem za zmenu terminu navratu levneji nez, kdyz by jste si kupovali dve jednosmerne letenky. Co se tyce toho viza, tak budete mit 2 vstupni turisticke vizum. V breznu vstoupite do Thajska, do pasu dostanete razitko na 60 dni, pak Thajsko opustite do Malaysie, kam zadne vizum nepotrebujete po dobu 90 dni, po navratu z Malaysie vstoupite na vas druhy vstup na stejnem vizu a zase dostanete 60 dni. Pokud by jste chteli zustat dele, pak neni problem prodlouzit na kteremkoliv imigracnim uradu kdekoliv po celem Thajsku o dalsich 30 dni za poplatek 1.900 THB. 2 vstupni turisticke vizum ma platnost 6 mesicu. Jeho platnost vsak plati pro vstup do zeme, tzn. ze nejpozdeji posledni den platnosti muzete vstoupit do Thajska a pak tu byt 60 resp. 90 dni. Preji stastnou cestu a hezky pobyt v Thajsku i Malaysii.

   www.thajskyraj.com | Blog o životě v Thajsku

  • #43257 Odpovědět
   Ferdinand
   Host

   moc díky za odpověď.
   Takže jestli tomu rozumím správně, tak si můžu na thai ambasádě koupit 2x turistická viza pro sebe a 2x pro ženu a pak je uplatňovat nějak postupně?
   Díky,
   FV

  • #43278 Odpovědět
   Pavel Bergman
   Správce

   No je to jen jedno vizum, na jedne strance v cestovnim pasu, ale jsou na nem bud 1, 2 nebo 3 vstupy a podle toho, kolik je vstupu na vizu vyznaceno, tolikrat muzete do Thajska behem 6ti mesicu vstoupit na 60 resp. 90 dni. Thajska ambasada v Praze dava bud 1 nebo 2 vstupy. 3 vstupy vydava jen thajska ambasada ve Vidni. Musite si vyslovne na zadosti pozadat, ze chcete „2 entry visa“. A ano zada se za kazdou osobu zvlast. Zadosti ke stazeni a dalsi informace, co musite predlozit k zadosti o vydani turistickeho viza najdete v mem clanku na https://www.thajskyraj.com/2014/02/27/delsi-pobyt-thajsku-turisticke-vizum/

   www.thajskyraj.com | Blog o životě v Thajsku

  • #44578 Odpovědět
   Ferdinand
   Host

   Ještě jednou díky moc za cenné informace. Poslední dotaz:-)
   Jak byste cestu rozvrhl vy? Sice to nepatří do tohoto tématu, ale mohl byste poradit? Základní letenky budeme kupovat Praha – Bankgok
   28.2. tam, 5.7. zpět. Přemýšlím s ohledem na počasí, sezónost a délku pobytu, nejprve pár dní v Bankgoku, potom Ko Pha Ngan (březen), potom Ko Lanta (duben), potom někam ze země (zvažuji Vietnam, Kambodžu, Singapur, Malajsii), a potom v červnu opět návrat někam do Thajska, ale nejsem si jist počasím. Jsme vlastně maximálně flexibilní, tak by mě zajímal jen, jak byste ty 4 měsíce postavil vy? Děkuji,

  • #44994 Odpovědět
   Pavel Bergman
   Správce

   Podle meho nazoru je to uplne jedno. Vubec se na nejake pocasi neohlizejte. Zkratka od pulky kvetna obcas zaprsi, ale porad bude horko a zadne prevratne zmeny v pocasi necekejte. Pocasi v teto casti sveta je pomerne stale po cely rok a v tom obdobi co jste napsal tj. od 28.2. do 5.7. bude vice mene porad stejne. Od kvetna bude o neco tepleji a budou castejsi tak hodinove prehanky, ale to bude asi tak jedina zmena. Hlavni sezona zacina cca v polovine listopadu a konci v dubnu. Uplne mrtvo je v thajsku obvykle v mesicich srpen, zari a rijen. Od kvetna budou o neco nizsi ceny na ubytovani. Byt vami, tak bych si nic moc neplanoval a ridil bych se podle momentalni nalady a chute se nekam presunovat 🙂

   www.thajskyraj.com | Blog o životě v Thajsku

  • #45368 Odpovědět
   Ferdinand
   Host

   Moc díky!

  • #47867 Odpovědět
   Ferdinand
   Host

   Tak přeci jen ještě dotázek:-)
   Nemáte náhodou zkušenost, jak je to s možnostmi dostat se ze země? Někde na internetu jsem našel informaci, že při vstupu do země je požadována letenka ze země a že nestačí lístek na autobus nebo vlak ze země.
   A našel jsem i informaci, že pak naopak při vstupu do země jsou jiné lhůty na délku pobytu pokud přiletíte oproti tomu, když přijedete po zemi zpět do thajska. Nevíte náhodou co je na tom pravdy?
   Díky,

  • #48956 Odpovědět
   Klára
   Host

   Dobrý den,
   chtěla bych Vás požádat o Váš názor/radu. Dle výše popsaných článků se chci optat, zda nemáte informace od ostatních turistů, zda při vstupu do země žádali úředníci na letišti předložit potvrzení o rezervaci ubytování. Chystáme se do Bangkoku a nejspíš následně na Koh Chang již druhý únorový týden a ubytování jsme si nezajišťovali. Chtěli jsme si vybrat až na místě, i když určitý seznam ubytovacích zařízení jsme si vytvořili. Máme tedy raději si nějaké rychle opatřit anebo zkusit jet bez?

   Děkuji za Váší odpověď

   Klára

  • #49001 Odpovědět
   Pavel Bergman
   Správce

   @Ferdinand: internet je plny nesmyslu od lidi, kteri nic nevedi. Je tolik lidi co byli v Thajsku jednou ci dvakrat na par dni a uz jsou z nich okamzite odbornici na Thajsko. Takovych 80% internetu je plny samych nesmyslu a polopravd. Co se tyce te letenky, tak sami sefove imigracni policie nekolikrat verejne deklarovali, ze imigracni urednik ma dle zakona pravo pozadovat po turistovi zpatecni letenku a nebo jizdenku ze zeme. Neni nikde specifikovano, ze to musi byt jen letenka. A sef imigration rekl, ze to muze byt i jizdenka na autobus ci minibus. Dalsi veci vsak je, ze uz to zase moc nekontroluji. Samozrejme muzete narazit na nejakyho vola, ktery bude buzerovat, ale ta sance je spis velmi mala. Co se mne tyce, ja jezdim na navstevy do CR a vzdy mam letenku BKK – PRG – BKK, takze pri vstupu do Thajska zadnou letenku z Thajska nemam a nikdy jsem ji nemusel mit.

   Dale co se tyce delky pobytu, pak se nesmi michat dve veci dohromady. Jedna vec je vstup na turisticke vizum a druha vec je vstup na bezvizovy styk. Pokud vstoupite na turisticke vizum, pak dostanete do pasu povoleny pobyt na dobu 60ti dni bez ohledu na to, zda budete hranici prekracovat na letisti nebo na nekterem pozemnim hranicnim prechodu. Pokud vsak budete vstupovat na bezvizovy styk, resp. spravne vyjimku z vizove povinnosti tzv. Visa exemption, ktera plati take pro obcany CR, pak dostanete do pasu povoleny pobyt na dobu 30-ti dni na letisti a 15-ti dni na pozemnim hranicnim prechodu. Jenze lide vsechny tyto veci michaji dohromady – vizovy styk s bezvizovym stykem a jeste do toho motaji „visa on arrival“, ktera se nas cechu uz vubec netykaji a je z toho pak takovyhle gulas.

   Vy jste psal, ze tu budete delsi dobu a proto je lepsi, kdyz budete mit turisticka viza, tak jak jsme si psali. Pokud budete mit viza v pasech, pak dostanete i na pozemni hranici 60 dni.

   www.thajskyraj.com | Blog o životě v Thajsku

  • #49003 Odpovědět
   Pavel Bergman
   Správce

   @Klara: imigracni urednici opet polevili a vetsinou jiz opet zadne dalsi doklady krome cestovniho pasu videt nechteji. Spis ted upreli pozornost na cizince, kteri maji dlouhodoba viza, jako napr. studenstka viza a nebo na problematicke narodnosti (rusove, korejci atd.) mezi nez vsak jako cesi ci slovaci nepatrime – nejsou s nami v Thajsku nejake vetsi problemy, jako napr. s rusy.

   V kazdem pripade je ale velmi dulezite, aby jste nejaky hotel a adresu napsali do Arrival Card, kterou dostanete k vyplneni v letadle. Tam je kolonka na vyplneni adresy vaseho pobytu v Thajsku. Tam urcite napiste nejakou spravnou adresu a pak by jste jiz nemeli mit problem s prokazovanim ubytovani. Budte na to pripraveni a urcite si predem nejakou adresu pripravte. Treba si najdete nejaky konkretni hotel na internetu a pouzijte jeho adresu.

   www.thajskyraj.com | Blog o životě v Thajsku

  • #49095 Odpovědět
   Klára
   Host

   Dobrý den,
   děkuji za Vaší odpověď a radu. Zbývá nám týden do odletu, tzn., že buď nějaké ubytování zamluvíme anebo budeme postupovat dle vaší rady a zjistíme si konkrétní adresu ubytovacího zařízení a pojedeme bez rezervace.
   Děkuji

   S pozdravem

   Klára

  • #52546 Odpovědět
   Ana
   Host

   Dobry den, chtela bych se zeptat, mam koupeny dvouvstupova viza do thajska. Pri druhem pozemnim prechodu do thajska, imigracni urednik neumel vubec anglicky, mi dal razitko do pasu, ze musim opustit thajsko do 14 dnu, i kdyz mam zaplaceny viza na 60 dnu. Muzu razitko ignorovat a zustat 60 dnu nebo jak mam postupovat? Za jakoukoli radu budu moc rada, dekuju!

   • #52703 Odpovědět
    miromann
    Host

    Imigracni urednik neumel vubec anglicky? Velmi neobvikle.. Bez znalosti anglictiny by asi tezko obdrzel misto imigracniho urednika.

    Nebyl problem jinde? Byla dodrzena lhuta k (druhemu) vstupu do Thajska (entry before + datum = je uvedeno v textu viza)? Mozna chyba zpusobena brzskym vystavenim viza.

  • #52550 Odpovědět
   Pavel Bergman
   Správce

   Ve vasem pripade udelal imigracni urednik chybu a mel vam dat razitko na 60 dni, i kdyz teoreticky je v jeho pravomoci rozhodnout i o udeleni pobytu na kratsi dobu. Nejlepsi je si razitko ihned po vstupu zkontrolovat a pripadne problemy ihned reklamovat na miste u konkretniho imigracniho urednika. Bohuzel nyni muzete v Thajsku pobyvat jen do doby, kterou mate uvedenou v razitku tj. jen 14 dni. Vizum neni bohuzel garanci automatickeho naroku na 60 dni a pokud urednik rozhodne o kratsi dobe, tak s tim nelze mnoho delat. K temto problemum zacalo dochazet od kvetna 2014, kdy imigracni urad zacal vymahat a uplatnovat 30 let stare thajske imigracni pravo. Pokud se nachazite v blizkosti hranicniho prechodu, kde jste obdrzela jen 14 dni, pak bych se tam pokusil vratit a udeleny pobyt na 14 dni reklamovat, zda budou ochotni s tim neco delat. Druha moznost je ta, ze muzete zkusit navstivit nejblizsi imigracni urad a pokusit se o zmenu delky pobytu tam. Pokud neuspejete ani v jednom pripade, coz se muze stat, pak nejpozdeji v posledni den udeleneho pobytu (tj. 14ty den) muzete pozadat o prodlouzeni pobytu o dalsich 30 dni za poplatek 1.900 THB s jednou fotografii a kopii vaseho pasu.

   Co bych vam vsa urcite nedoporucoval, je ignorace razitka a nepovoleneho pobytu po dobu 60 dni. Mohla by jste se dostat do problemu s imigracnim uradem, musela by jste zaplatit za kazdy den overstay pokutu ve vysi 500 THB a riskujete take zakaz navratu do Thajska podle noveho narizeni.

   www.thajskyraj.com | Blog o životě v Thajsku

  • #59277 Odpovědět
   jitka
   Host

   Dobry den, potrebovala bych vedet co delat v pripade ztraty drparture card v thajsku? Je nutne navstivit ceskou ambasadu nebo to jde vyresit na letisti pri odletu? Nemuzu opustit zemi bez odevzdani tohoto formulare?Na inrernetu jsem zadne info nenasla.dekuji za rychlou odpoved a preji hezky den.

  • #59292 Odpovědět
   jitka
   Host

   Mnohokrát Vám děkuji za odpověd 🙂

  • #62251 Odpovědět
   Matej
   Host

   Dobry den. Chcel by som vycestovat do Thajska za ucelom dovolenky. Platnost pasu ma byt min. 6 mesiacov po opusteni krajiny. planovany odlet je 10.11.2015 a navrat 19.11.2015…platnost mojho pasu je do 17.5.2016. To znamena ze mi chybaju 2 dni. bude problem dostat sa do krajiny? Dakujem

  • #62505 Odpovědět
   žaneta
   Účastník

   Zdravím Vás, chtěla jsem se jen zeptat, zda při bezvízovém vstupu při příletu z letiště (vizum trvá 30 dní), budeme asi 20.den cestovat do Kambodži-tam stačí vízum až při příjezdu na hranici? Po 3 dnech plánujeme cestu zpět do thajska, tedy mě vpustí zpět nebo i dají nové vízum na 15 dní??? děkuji předem za odpověď:)

  • #62509 Odpovědět
   Pavel Bergman
   Správce

   Při bezvízovém styku není žádné vízum 😀 Při příletu jen dostanete do pasu razítko s povolením pobytu na 30 dní. Vízum do Kambodži si koupíte na hranicích, to je bez problému – buď si ho koupíte při překročení pozemní hranice, nebo po příletu do letiště v Phnom Phenu nebo Siem Reap v pripade letecke dopravy. Až se po 3 dnech budete vracet do Thajska tak opět v rámci bezvízového styku obdržíte do pasu razítko s povolením pobytu na 15 dní při překročení hranice po zemi, či 30 dní při překročení hranice na mezinárodním letišti.

   www.thajskyraj.com | Blog o životě v Thajsku

  • #62514 Odpovědět
   žaneta
   Host

   děkuji za odpověď:)))

  • #62737 Odpovědět
   jirsom
   Host

   Ahoj, chtěla bych se zeptat, jak je to s překročením hranice na lodi, chceme jet ze Sihanoukville na Koh Mak. Jestli je něco potřeba, nebo nás nikdo kontrolovat nebude? 🙂 děkuji moc za odpověď.

   • #62739 Odpovědět
    Pavel Bergman
    Správce

    Mate sice zajimave predstavy, ale bohuzel na ne budete muset zapomenout. Nic takoveho mozne neni. Jednak zadne spojeni mezi Kambodzou a thajskymi ostrovy po mori neexistuje a druhak na to na ostrovech Koh Mak, Koh Kood ci dokonce velky Koh Chang nejsou zarizeni. Ze Sihanoukvile na Koh Mak se dostanete jedine po silnici do Thajska a pak presun na Koh Mak. Vzdycky musite projit imigracni kontrolou na vystupu z Kambodze a na vstupu do Thajska a naopak. A aby to bylo mozne musi k tomu statni sprava obou zemi poskytnout servis. A co se tyce vstupu do Thajska po mori, pak tento servis zajistuje omezeny pocet imigracnich uradu.

    www.thajskyraj.com | Blog o životě v Thajsku

  • #64128 Odpovědět
   Ksena
   Host

   Dobry den, Pavle! Mohl byste prosim poradit – mam koupenou jednosmernou letenku do BKK, s tim ze chci v Thajsku zustat 3 mesice (v BKK se zdrzim par dni po priletu a na zbytek doby do Chiang Mai, v mezicase mozna nejaky ten vylet na ostrovy). Jak prosim postupovat ohledne viza (na jednosmernou letenku jej nedostanu?), resp. kombinace s bezvizoveym vstupem? 3 mesice od priletu do BKK mam v planu odcestovat do Barmy (letenku si ale chci kupovat az v prubehu pobytu v Thajsku) a pak nejspis navrat pres BKK zept do Prahy. Ubytovani v BKK si zaridim predem, ChM budu hledat az na miste. Jmel byste poradit, na co se pripravit a jak? Predem dekuji!

  • #64136 Odpovědět
   Vladimír
   Účastník

   Ahoj Pavle,
   letím do Thajska koncem října a rád bych zde chtěl zůstal jak dlouho to půjde. Chci požádat o ED visa ve Vientiane a thajštinu se opravdu učit. Jen teď řeším jestli je pro mě lepší vycestovat z Česka jen na bezvízový styk a pak si požádat o extension of stay – podle jazykové školy by se to vše mělo stihnout cca do 4 týdnů anebo nejdříve požádat v Praze o single entry tourist visa. Multiple visa mi nedají protože jsem už ukončil práci v ČR.
   Když mi ale z nějakého důvodu nevystaví ED visa v Laosu, pak se nemůžu do Thajska na sigle entry visa z Prahy vrátit? Ale mohl bych se vrátit, pokud mám extension of stay a využívám bezvízový styk? Pročítám články tady pořád dokola, ale stejně jsem to nějak nepochopil, jak to přesně funguje.

  • #64200 Odpovědět
   Magda
   Host

   Dobrý den Pavle,

   tři měsíce jsem teď studovala v Thajsku a měla studenstké víza. Teď mám v plánu necelé 3 měsíce cestovat. Co jsem si zjišťovala, tak 90 dní můžu maximálně být v zemi při bezvízovém styku. Plány se mi ale trochu zkomplikovaly, tak jsem to musela trochu přeorganizovat. Byla jsem v Kambodži, teď se chystám do Malajsie potom budu si budu muset koupit prodloužení pobytu za těch 1900THB a pak poslední výjezd chystám do Vietnamu (vrátím se do Thajska za za 12 dní letím domů) – celý tento pobyt nepřesáhne 90 dní. Myslíte si, že to bude takto v pořádku? Děkuji

   • #64202 Odpovědět
    Pavel Bergman
    Správce

    Magdo, pokud vas pobyt kumulovane nepresahne 90 dni, pak je to v poradku. Ovsem je treba poznamenat, ze v kazdem pripade – at mate ci nemate vstupni vizum – vse je v rukou jednotlivych imigracnich uredniku a pokud se nektery urednik spatne vyspi a usoudi, ze vas do zeme jiz nepusti, pak s tim nikdo nic neudela. Imigracni urednici maji absolutni moc a nemusi poslechnout ani nadrizeneho. P.

    www.thajskyraj.com | Blog o životě v Thajsku

  • #64308 Odpovědět
   Libor
   Host

   Zdravím. Létám do Thajska posledních pět let vždy na cca. 3 měsíce v roce v období cca. říjen – listopad a leden-březen. Vždy 3x, můj pobyt nepřesáhne nikdy 90 dnů za půl roku. Vždy létám letadlem, nikdy jsem nebyl na pozemním přechodu. Hraju tam tenis a trochu cestuju, ale cestování jen velmi omezeně. Nikdy jsem v Thajsku neměl sebemenší problém s úřady. Ubytování mám vždy zajištěné, letenku zpáteční. Bohužel již vloni v říjnu jsem měl problém se vstupem, kdy se mne na letišti ptali, zda v Thajsku nepracuji, zda tam mám nějaký majetek, zda dokonce nemám thajskou manželku. A neustále mi bylo zdůrazňováno, že mám platit za vizum a kupovat si ho. Byl to dost nepříjemný zážitek. Nyní chci letět od druhé poloviny února do konce března, takže jsem požádal o vízum v Praze. Vše jsem doložil, včetně výpisu z účtu, zaplacené zpáteční letenky a opět problém. Pracovník, který normálně vyřizuje žádosti o víza o tomto údajně nemůže, protože mám příliš mnoho vstupů zadarmo. Takže moje žádost se předkládá konzulovi (v Praze je to žena), který není momentálně v ČR, a tak o tomto bude rozhodnuto asi za týden. Jako důvod – opět, že mám mnoho vstupů zdarma. Abych se přiznal, už mne to „nebaví“ a chci změnit destinaci, bohužel jsem vázán tím, že hraju tenis a co vím, tak v Kambodži zatím tenisové kurty nejsou. Pokud mi někdo poradíte, budu rád.
   Libor

   • #64309 Odpovědět
    Pavel Bergman
    Správce

    No Libore, vitejte v novem, tragickem a totalitnim Thajsku. Situace v Thajsku se zhorsuje od r. 2014 milovymi kroky a mesic od mesice je to horsi a horsi. Vy jste krasnym prikladem toho, jak moc Thajsko o cizince a turisty stoji, resp. spis nestoji. Pokud do Thajska chcete, musite si nechat libit vselijakou buzeraci a neprijemne zachazeni. Neni to pravidlem, ale je to cim dal tim castejsi, hlavne u lidi, kteri sem jezdi casto. Misto, aby si jich Thajci vazili, tak jim spis hazi klacky pod nohy. Jedine co muzete udelat je novy pas. Na ambasade v Praze tak nebudou mit prehled o tom, kolik vstupu na bezvizovy styk jste do Thajska mel. Na letisti v Bangkoku vam, ale novy pas moc nepomuze, jelikoz imigracni urad ma vsechny vase zaznamy v pocitaci a maji jiz zajistenou i kontinuitu pasu, cili novy pas nic neresi. Doporucuji vstupovat vzdy s vizem. Pokud v Praze nepochodite, pak doporucuji udelat ten novy pas a zajet si pro vizum na konzulat do Bratislavy. Je na vasem zvazeni, zda chcete v navstevach Thajska pokracovat, pokud se k vam chova takto…. Hodne zdaru.

    www.thajskyraj.com | Blog o životě v Thajsku

  • #64951 Odpovědět
   Honza
   Host

   Ahoj Pavle,
   vše důkladně pročítám, ale stejně mi stále není jasná nejlepší varianta, jak v Thajsku zůstat co nejdéle. Pochopil jsem, že nemohu přesáhnout 90dní za půl roku, nebo je to nějak možné, např. když bych měl ED vízum?
   Další alternativu, kterou zvažuji, tak je multiple entry visa, ale mám problém s tím, že nemám historii na účtu za posledních půl roku 160tis. Je to nezbytný požadavek, nebo stačí, když tam mám tyto peníze nyní?

   Chci mít v Thajsku základnu a např. na týden vždy odjet – Vietnam, Bali apod. a do Thajska se pak vrátit.
   Je nezbytné mít koupenou zpáteční letenku? A co když budu v Thajsku těch 90 dnů, pak budu např. 60 dnů ve Vietnamu, ale zpáteční letenku do ČR budu mít z Bangkoku, půstí mě tam? 🙂

   Děkuji a budu vděčný za dopovědi.

   • #64952 Odpovědět
    Pavel Bergman
    Správce

    Ahoj Honzo,

    bohuzel pokud nemas v Thajsku dite, nebo manzelku, nebo pracovni povoleni a nebo nejsi duchodoveho veku, pak dlouhodoby pobyt v Thajsku je velmi tezke resit.

    Nicmene, neplet dve veci dohromady. Ta podminka 90 dni za pul roku plati pouze v pripade, ze by jsi do Thajska vstupoval na vyjimku z vizove povinnosti tzv. bezvizovy styk na coz mas jako obcan CR pravo. Bez viza lze do Thajska vstoupit a v takovem pripade dostanes do pasu povoleni k pobytu na 30 dni, ktere si muzes prodlouzit o dalsich 30 dni na kteremkoliv imigracnim uradu. Pri tomto vstupu – bez viza – vsak plati podminka, ze muzes v Thajsku pobyvat maximalne 90 dni kumulovane behem 6ti mesicu. Coz jinymi slovy znamena, ze tam bez viza muzes byt max. 6 mesicu v roce. Tato podminka vsak neplati pro vstup s jakymkoliv vizem.

    Budes-li mit tedy jakekoliv vizum napr. turisticke vizum, Non-immigrant ED, Non-immigrant O, Non-immigrant B atd., pak tato podminka neplati a v Thajsku muzes pobyvat na jeden vstup vzdy maximalne 60 dni u turistickeho viza a 90 dni v pripade Non-immigrant viza. Pote si musis bud pobyt prodlouzit tzv. extension of stay a nebo musis Thajsko opustit. U turistickeho viza muzes pobyt prodlouzit max. o 30 dni a pak musis Thajsko opustit. U Non-immigrant ED viza lze prodlouzit maximalne o dalsich 90 dni, pak muzes zase pozadat o prodlouzeni a takto po celou dobu studia, nicmene te budou imigracni urednici zkouset, aby zjistili, ze opravdu studujes. U vsech ostatnich Non-immigrant viz se prodluzuje o 9 mesicu (aby souhrn cinil 1 rok), ale musis splnit mnoho ruznych podminek, ktere jsou specificke pro kazde vizum.

    Je potreba zminit, ze vizum neni pobyt. Thajsko nema pobytova viza, ale jen vstupni viza. Typ viza urcuje maximalni delku pobytu na jeden vstup. Povoleni k pobytu vyznacuje pri vstupu imigracni urednik do pasu razitkem „Pobyt povolen do“ a datumem. Kazdy pobyt lze prodlouzit na imigracnim urade za poplatek 1900 B, ale zalezi jaky typ viza mas.

    Pokud mas jakekoliv vizum jen jednovstupni, pak vstupem jeho platnost konci a vizum jiz podruhe pouzit nejde. Pokud mas vicevstupni vizum, pak muzes vstupovat jak casto jen chces az do data vyznacenem na vizu jako nejzazsi datum vstupu.

    Pokud nemas ani TH manzelku, TH dite, nejsi v duchodovem veku, nestudujes a nebo nemas legalni praci a pracovni povoleni, pak ti zbyva jedina varianta a to je turisticke vizum, jenze to ti nebudou davat donekonecna. Cili na nejaky dlouhodoby X-rocni pobyt to stejne neni. Dobra volba v tvem pripade by bylo to vicevstupni turisticke vizum, na ktere by jsi mohl byt v Thajsku pri dobrem planovani az 9 mesicu. Nejzazsi datum vstupu vyznacene na vizu je 6 mesicu od vystaveni viza. Nicmene pamatuj na to, ze s timto vizem muzes byt na kazdy jeden vstup v Thajsku jen 60 dni, s prodlouzenim 90 dni a pak musis Thajsko opustit. Pak zase muzes vstoupit na 60 + 30 dni a pak zase musis vypadnout atd. Posledni vstup musis planovat tak, aby jsi vstoupil tesne pred poslednim datumem vyznacenym na vizu. Podminky na vydani toho viza jsou jasne dane. Ambasada proste chce mit dokladovany prumerny zustatek 160 tisic korun po dobu poslednich 6ti mesicu a chce to dolozit jednotlivymi mesicnimi vypisy za poslednich 6 mesicu. Musis i dolozit, ze jsi zamestnan a ze s tebou neni vedeno rizeni o ukonceni pracovniho pomeru. Thajska ambasada s vydanim tohoto viza dela potize a vyzaduji striktni splneni vsech podminek.

    Zpatecni letenku mit koupenou nemusis. K zadosti o vizum staci predlozit jen rezervaci zpatecni letenky.

    Snad se mi to tedy podarilo vysvetlit srozumitelne.

    Na zaver, s prihlednutim k aktualni situaci v Thajsku bych ti spis doporucoval si udelat zakladnu jinde – Filipiny, Kambodza, Bali, Malaysie atd. a naopak Thajsko jen navstevovat. Vsude jinde je pobyt a vizum bez problemu a muzes v tech zemich byt v podstate bez omezeni, pokud zaplatis pozadovane poplatky za vizum a za prodluzovani pobytu. Thajsko ma nejprisnejsi a nejhorsi vizova pravidla z cele JV Asie.

    Hodne stesti!!!

    www.thajskyraj.com | Blog o životě v Thajsku

  • #64959 Odpovědět
   Honza
   Host

   Ahoj Pavle,
   mnohokrát Ti děkuji za podrobný popis a tipy, které jsi mi napsal. Velmi si toho cením!
   Myslím, že to udělám tak, jak píšeš na konci a sice, udělám si základnu někde jinde a do Thaj si zajedu občas na měsíc (popř. dva s prodloužením) na bezvízový styk. Takto jsem se rozhodl hlavně z toho důvodu, že nesplňuji tu historii 160tis. Kč na bank. účtu za posledních 6měsíců.
   Ještě možná, jestli na to budu mít chuť a budu tam chtít být mermomocí déle, tak zkusím to studijní ED.

   Ještě jednou díky a ať se Ti daří.

   Honza

  • #65129 Odpovědět
   Přemek
   Host

   Ahoj všem,
   pročítám si všechny tyto diskuze a tady hodně informací. Nicméně nerad bych udělal nějakou chybu při cestě tak daleko od ČR.

   Je možné nějak krátce odpovědět na tento dotaz?

   Koncem ledna 2018 plánujeme cestu do Thajska na 3 týdny.

   Během tohoto pobytu bychom rádi navštívili Kambodžu na cca 3 dny.

   Prostě potřebujeme do Thajska, pak 3 dny v Kambodži a pak zase zpátky do Thajska.

   Před nasednutím do letadla, musím tedy někde nějaké vízum nebo něco zařizovat? Nebo vše jde zařídit na letišti v Bangkoku?

   Další věcí je prokázaní kde budeme bydlet, no 3 dny Bangkok a pak uvidíme. Bude problém když na zbylé dny nebudeme mít žádné ubytování?

   Děkuji

   Přemysl Brož

   • #65130 Odpovědět
    Pavel Bergman
    Správce

    Premku, ve vasem pripadem nepotrebujete zadne vizum. Poletite jen s pasem a do zeme budete vstupovat na vyjimku z vizove povinnosti, ktera se tyka obcanu CR (i SR mimo jine). Neplette si s Visa on Arrival, ktera se nas netykaji! Na letisti zadne vizum nezarizujete, jen si vyplnite Arrival a Departure Card, kterou jiz obdrzite v letadle, kde si ji muzete rovnou v klidu vyplnit a pak po vystupu z letadla jdete rovnou s pasovou controlu (Immigration), kde vam da imigracni urednik do pasu razitko s povolenim pobytu na 30 dni. Az opustite Thajsko tak vizum do Kambodzi si muzete koupit pri vstupu do Kambodzi (hranicni prechod, letiste) a nebo popripade si muzete zajistit vizum online – pozor tam je potreba si vizum pak vytisknout 2x – jednou odevzdavate pri vstupu a podruhe pri vystupu. 2. vstup do Thajska udelate opet bez problemu na bezvizovy styk jen s pasem a opet dostanete do pasu razitko s povolenim pobytu 30 dni. Momentalne nemam zadne zpravy, ze by zase imigracni urednici delali problemy s ubytovanim a jeho prokazovanim pri vstupu. Stastnou cestu a hezky pobyt v JV Asii.

    www.thajskyraj.com | Blog o životě v Thajsku

   • #65131 Odpovědět
    Přemek
    Host

    Moc děkuji za pomoc a upřesnění 🙂

  • #65314 Odpovědět
   Honza
   Host

   Ahoj Pavle,
   tady ještě jednou Honza. Tak už jsem měsíc v Thajsku.
   Prosím-Tě, chtěl bych se ještě jenom zeptat a ujistit se. Jak píšeš, že těch 90 dnů v půl roce je kumulativních, znamená to, že mohu do Thajska přijet, dostanu VISA on arrival na 30 dnů, ale odjedu za 5 dnů, tak se mi počítá pouze těch pět dnů. A takhle můžu přijet například klidně 10x vždy na těch 5 dnů a bude to stále v 90ti denním limitu?
   Nebere se, že se mi započítá těch 30 dnů, že ne?

   Děkuju, potřebuji si toto raději 100% ujistit 🙂

   Ať se Ti daří a díky za odpověď.

   Honza

   • #65315 Odpovědět
    Pavel Bergman
    Správce

    Predne je potreba si ujasnit pojmy a nazyvat to spravne. Ty pri prijezdu bez viza nedostanes Visa on arrival. Visa on arrival se Cechu jiz minimalne 7 let netykaji a to od te doby co mame vyjimku z vizove povinnosti tj. tzv. Visa exemption. Visa on arrival je vstupni vizum, ktere se kupuje pri vstupu do Thajska u narodu, kteri nemaji vyjimku z vizove povinnost. My jako Cesi mame vyjimku z vizove povinnosti a vstupujeme tedy do Thajska bez vstupniho viza jen na pas. Thajsko nema pobytova viza a ma jen vstupni viza. Aby jsi mohl do Thajska vstoupit musis mit bud radne vizum a nebo jsi clenem skupiny narodu, kteri maji s Thajskem uzavrenu dohodu o bezvizovem styku. Jelikoz jsme mezi temito narody pak vstupujes jen s pasem bez viza a do pasu dostavas razitko s povolenim pobytu na 30 dni. V pripade, ze prijizdis s vizem v pase, pak take pobyt a jeho delku legalizuje a urcuje vstupni razitko s povolenim pobytu podle typu viza. My jako cesi muzeme zadat bud o klasicke vizum na Thajskych ambasadach a nebo vstupujeme bez viza. Visa on arrival je zcela jina vec a je to vizum, ktere se kupuje na specialni prepazce na miste v Thajsku a tyka se konkretnich zemi, mezi ktere jiz Ceska republika nepatri.

    Co se tyce tveho dotazu pak pro tebe nemam v zadnem pripade jednoznacnou odpoved. Zakon sice hovori celkem jasne, nicmene vyklad zakona je na kazdem jednotlivem imigracnim urednikovi. Ten rozhoduje a vyklada zakon jako jednotlivec, a nemuze jeho nazor zvratit ani jeho nadrizeny. Je mnoho pripadu, kdy urednik zapocital do delky pobytu plnych 30 dni i presto, ze cizinec na uzemi Thajska pobyval jen nekolik dni a ne plnych 30 dni. Znam osobne nekolik lidi, ktere na hranicich otocili zpet a to i presto, ze zdaleka tech 90 dni kumulovane v Thajsku nepobyvali behem 6ti mesicu. A je stejne tak mnoho pripadu, kdy to spocitali spravne a zapocitali skutecne jen ty dny, kdy clovek v Thajsku pobyval. Navic pri prechodu po pozemni hranici te pusti jen 2x behem kalendarniho roku. Cili na zneni zakona se nelze v Thajsku v zadnem pripade spolehat, nebot kazdy urednik ma jiny vyklad zakona a nepomuze ani stiznost nadrizenemu. Ostatne to plati o vsech thajskych zakonech, jejich vyklad se je jiny podle konkretniho policajta ci statniho urednika.

    Tak snad se mi tohle podarilo vysvetlit.

    www.thajskyraj.com | Blog o životě v Thajsku

  • #65320 Odpovědět
   Honza
   Host

   Ahoj Pavle,
   znovu Ti mnohokrát děkuji za odpověď. Tak to je tedy sranda a zároveň taková loterie 🙂
   Jsem zvědavý, jestli když přijdu na ambasádu, jestli mi budou schopni alespoň říci, kolik dní mám již započítáno a kolik mi ještě zbývá 🙂
   Holt když to dopadne tím horším případem a nepustí mě na ten jeden den to Thajska, abych mohl nastoupit na ten svůj let zpátky do ČR, tak si budu muset koupit novou letenku.
   A ještě jeden poslední dotaz pro upřesnění mám.. Když tedy teď čerpám dny na vyjímku z výz. povinnosti. Vyčerpám třeba 80 dnů. A poté si půjdu zažádat na ambasadu o vízum např. na těch 60 dnů? – dají mi ho, nebo tím překročím těch 90 dnů v kalendářních 6ti měsících..?

   • #65321 Odpovědět
    Pavel Bergman
    Správce

    🙂 V Thajsku je uplne vsechno loterie 😉 Tam nemuzes spolehat vubec na nic a musis byt vzdy pripraven uplne na vsechno.

    Ta podminka 90 dni behem 6ti mesicu se tyka vyhradne na bezvizovy styk (vyjimku z vizove povinnosti), jakmile mas vstupni vizum, tak uz ta podminka neplati. P.

    www.thajskyraj.com | Blog o životě v Thajsku

  • #65517 Odpovědět
   Eva
   Host

   Dobrý den,
   v březnu letíme na Phuket přes Bangkok na 15 dní. Chtěla bych se proto zeptat, zda informace ohledně toho, že stačí mít pro vstup do země cestovní pas + finanční hotovost ve výši 10 000 THB na osobu je aktuální. A zda tedy již nic jiného nepotřebujeme? Na internetu se informace ohledně finanční výše různí..dokonce na ministerstvu zahraničních věcí píší pouze o tom, že má být 20 000 THB na osobu a 40 000 na rodinu..Nevím tedy zda mají tyto informace správné/aktuální…..
   Děkuji mockrát předem za odpověď.
   Eva

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 37 vlákna odpovědí
Odpověď na: Odpověď č. 64952 v Imigrační novinky při vstupu do Thajska

You can use BBCodes to format your content.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Osobní informace:
Storno