Konec Visa run pro lidi bez řádného víza

Označeno štítky: ,

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 0 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #10399 Odpovědět
   Pavel Bergman
   Správce

   Stamps on passportPokud jste občany ČR a SR můžete vstoupit do Thajska na dobu 30-ti dní (při překročení hranice na letišti) resp. 15 dní (při překročení hranice pozemní) bez řádného víza pouze s platným cestovním pasem za účelem turismu. V thajském zákoně se také praví, že bez víza na tzv. visa exception, můžete pobývat v Thajsku během 6ti měsíců po dobu max. 90 dní kumulovaně. Pokud tuto dobu překročíte, pak již zákoně nemusíte být do země vpuštěni bez řádného víza.

    

   Je mnoho cizinců, kteří však této bezvízové vyjímky zneužívají a na bezvízový styk v Thajsku trvale žijí, aniž by si zajistili řádná víza, což je protizákonné . Dělají to tak, že každých 15 – 30 dní absolovují tzv. visa run, tj. cestu na thajské hranice, kde Thajsko opustí, vstoupí do sousední země, ihned z ní zase vystoupí a jdou opět do Thajska, kde dostanou 15 – 30 dní pobytu do pasu bez víza. Do této doby tyto opakované bezvízové vstupy thajská imigrační policie tolerovala a neuplatňovala proti takovým cizincům žádná opatření. I když již několik let imigrační úředníci na tuto problematiku upozorňovali s tím, že to přestanou tolerovat, doposud se o tom jen hovořilo a reálně se nic nedělo. Nicméně to se nyní má změnit.

    

   S okamžitou platností totiž vedení imigrační policie nařídilo všem svým úředníkům zaměřit se na cizince, kteří opakovaně zneužívají bezvízové vyjímky a těm, kteří mají již několik vstupů po sobě a vracejí se do Thajska ihned po jeho opuštění, již neumožnit další vstup do země bez řádného víza. A po několikadenní praxi to vypadá, že to imigrační policie myslí skutečně vážně, neboť již mnoha cizincům vstup do země bez víza neumožnila. Imigrační policie začala být velice striktní obzvlášť proto, že většina těchto cizinců, kteří bezvízový styk zneužívají v Thajsku i nelegálně pracují, což je další velký problém, se kterým se thajští úředníci potýkají.

    

   Proto tedy všem, kteří mají v plánu pobývat v Thajsku delší dobu než 30 dní, rozhodně doporučuji zajistit si minimálně turistické vízum. Jak turistické vízum získáte a jak na něj můžete v Thajsku pobývat i delší dobu než jen 60 dní se dozvíte v článku Delší pobyt v Thajsku na turistické vízum. Visa run cizinců, kteří mají platné vízum, se tato opatření netýkají.

   www.thajskyraj.com | Blog o životě v Thajsku

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 0 vlákna odpovědí
Odpověď na: Konec Visa run pro lidi bez řádného víza

You can use BBCodes to format your content.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Osobní informace: