Označeno štítky: léky a lékárny v thajsku
- Toto téma obsahuje celkem 14 odpovědi. Do diskuze (3 diskutující) se naposledy zapojil uživatel
Pavel Bergman a poslední změna proběhla před 2 roky a 4 měsíci.
-
AutorPříspěvky
-
-
Pavel Bergman
SprávcePokud pojedete do Thajska není nejmenší důvod si sebou brát základní léky jako např. Paracetamol, Ibuprofen, léky na žaludek, na střevní potíže, kapky do nosu, oční kapky, antibiotika atd. V případě potřeby je v Thajsku zakoupíte bez problémů, všude a mnohem levněji. Například Paracetamol 100 tablet stojí kolem 50 THB. Lékárny jsou tu na každém rohu. Léky jsou všechny v prodeji bez receptu. Lékárníci jsou velmi zkušení a velmi dobře poradí a to i proto, že Thajci neradi chodí k lékaři a nejdříve jdou do lékárny. Lékárníci tak suplují ve velké míře lékaře.
www.thajskyraj.com | Blog o životě v Thajsku
-
Daniel Safar
ÚčastníkPharmacy je skoro všude, ovšem domluva v jazyce anglickém možná jen ve velkých turistických centrech. Název léku vám bude většinou k ničemu, protože většina léků jsou generické přípravky pod jinými názvy, často jen pod názvem účinné látky. Příklad – lék na alergickou reakci Zyrtec – účinná látka cetirizin (asi), přijdete do lékárny a že chcete cetirizin. Nemohli jsme se domluvit, ale hodná paní lékárnice nás nechala prohrabat šuplíčky až jsme našli generický cetirizin za směšnou cenu, dostali do pytlíku ba který napsala dávkování a po poděkování jsme se rozloučili.
-
Pavel Bergman
SprávceVětšina léků, které jsou v Evropě, jsou k dostání i v Thajsku i pod stejnými názvy. Léky se v Thajsku zabývám a mám přístup do Thajské lékárenské databáze MIMS. Konkrétně Zyrtec (UCB Pharma) má v Thajsku registraci a je tu v prodeji. Ovšem ne každá lékárna ho má, protože je dražší než lokální přípravky se stejnou účinnou látkou. Je třeba navštívit více lékaren.
www.thajskyraj.com | Blog o životě v Thajsku
-
-
Pavel Bergman
SprávceV Thajsku jsou zastoupené všechny velké světové farmaceutické firmy jako např. Pfitzer, GlaxoSmithKline, Novartis, Berlin, Roche, Sanofi, Merck & Co., Johnson & Johnson, Bristol-Myers Squibb, Bayer, Novo Nordisk, Boehringer Ingelheim, Lilly atd. Tito farmaceutické firmy do Thajska dováží velkou část své produkce. Neměl by být větší problém v Thajsku zakoupit stejný lék, jako jste zvyklí kupovat v ČR. Jediný problém může být ten, že některé léky jsou těmito firmami prodávány pod jiným názvem, i když se jedná o jejich původní výrobek – nikoliv generický přípravek. Vedle těchto mezinárodních farma koncernů je v Thajskou celá řada místních farmaceutických firem, které pak vyrábí tzv. generické léky se stejnými účinnými látkami.
www.thajskyraj.com | Blog o životě v Thajsku
-
Anyzzz
HostDobrý den,
chtěla bych poradit co se týče léků na žaludek, jestli víte zdali je mají v lékárně v Thajsku nebo pod jakým názvem Helicid a Controlog 20, abych věděla co si popřípadě koupit.Děkuji Aneta
-
Pavel Bergman
SprávceHelicid 20 a Controlog 20 v prodeji v Thajsku pod těmito názvy nejsou. Nicméně důležité jsou účinné látky, což je v případě Helicid 20 látka „OMEPRAZOL“ a v případě Controlog 20 látka „PANTOPRAZOL“. OMEPRAZOL se v Thajsku prodává pod mnoha názvy, například MIRACID od Berlin Pharm, DESEC od T.O. Chemicals, DUOGAS od MacroPhar, GASTER od Unison, O-SID od Siam Bheasach atd. PANTOPRAZOL se prodává pod názvy například PANTOPRAZOL SANDOZ od Sandoz, ULCED IV od Siam Bheasach, PANTOVAL od Takeda, STRIPOLE od Gufic Stridden atd.
www.thajskyraj.com | Blog o životě v Thajsku
-
-
Anyzzz
HostDěkuji mnohokrát za odpověď, moc jste mi pomohl.
-
Linda
HostDobrý den,
trpím na záněty močových cest a léky z domova mi již došly.Je možnost zakoupit nějaké thajské léčivo a po jakém se mám konkrétně ptát?Moc děkuji za odpověď!-
Pavel Bergman
SprávceV Thajsku je v prodeji vetšina léků, které máme v ČR, často však pod jinými jmény. Nevím co za léky můžete na chronický zánět močových cest užívat kromě antibiotik, nicméně pokud potřebujete antibiotika, pak ty můžete bez problémů zakoupit v kterékoliv lékarně. Žádný recept k tomu nepotřebujete. Jen řekněte jaké antibiotikum potřebujete a v jakém množství a lékárník vám ho prodá. Pokud užíváte ještě další léky, pak je důležitá účinná látka. Napište si účinnou látku na papír a ukažte lékárníkovi, který vám prodá ekvivalent, který je dostupný v Thajsku.
www.thajskyraj.com | Blog o životě v Thajsku
-
Daniel Safar
HostDobry den. možná trošku od věci. Pokud došla antibiotika, asi jste dokončila lékařem doporučenou délku léčby. Pokud obtíže přetrvávají, nemá nejmenšího smyslu kupovat stejná antibiotika (rozumějte stejnou účinnou látku). Na opakované akutní záněty močových cest je hromada antibiotik, neznám Vaše alergie ani případné těhotentství, ale vypíši účinné látky a dávkování. Nitrofurantoin 100mg 1-1-1. Ciprofloxacin 500 mg 1-0-1 (nechodit na sluníčko, fotosenzitivizuje!!). Trimetoprim 200 mg 1-0-1. amoxicilin+kyselina klavulonova (firemní třeba Augmentin) buď 625 mg 1-1-1 nebo 1gr 1-0-1, cefalexin 250 mg 1-0-1 (nejsem si teď úplně jistý), cotrimoxazol atd atd. Chinolony (ciprofloxacin, ofloxacin, norfloxacin etc) v Thajsku nebrat. Viz sluneční senzitivita. Pokud máte více než 6 zánětů za rok (definice recidivující cystitidy), zkuste 6 měsíců n 1 tabletu Nitrofurantoinu (třeba máte výsledky kultivací s citlivostí na antibiotika) 50mg na noc, vymočit se do půl hodiny po styku a pít jak duha. Pokud máte chronické problémy a vystřdala jste řadu urologů a kultivace moče je povětšinou negativní, na další antibiotika zapomeňte, zkuste různé extrakty z brusinek, jedlou sodu (mění pH moče a často výrazně utlumí ty řezavé pocity) a dejte na modlení. Howgh, promluvil urolog.
-
Pavel Bergman
SprávceSkvele!!! Zaplat panbuh za to, ze urolog promluvil! 😉 Jeste mne napadlo, co nasadit treba Java Tea kapsle – https://www.thailandpharmacy.net/product/java-tea-capsules-wangphrom/? Jaky na to mate nazor jako urolog?
www.thajskyraj.com | Blog o životě v Thajsku
-
Daniel Safar
Hostupřímně řečeno názor nemám žádný, protože jsem o tom v životě neslyšel a zkušenosti mám nulové. Zkusme na to jít logicky. Diuretika – léky s odvodňujícím účinkem – (byť přírodní) bych asi u jednoduchého akutního zánětu nedoporučoval. Jen by zvýšila už tak značnou „uchcanost“ postižené. Možné vyzkoušet u těch chronických potíží (bolesti v podbřišku, občasné pálení v trubici etc), tak ty zoufalé baby zkouší vše a jsou ochotny experimentovat. Nemají co zratit.
-
Pavel Bergman
Správce😀 😀 😀
www.thajskyraj.com | Blog o životě v Thajsku
-
-
Adéla
HostDobrý den, pokud má přítel (pravděpodobně si dovezl z domu nebo zafungovala letadla) horečku a kašel a hledáme něco jako stoptusin a paralen, co máme hledat?
Moc děkuji -
Pavel Bergman
SprávceParalen je Paracetamol 500 mg, ten je k dispozici pod desitkami ruznych znacek. Staci v lekarne rici, ze chcete paracetamol. Znacky s paracetamol napriklad: Tylenol, Cemol, Sara, Paramed, Paracap atd. Je jich opravdu strasne moc. Vetsinou jsou baleny po 100 ks v plastove lahvicce. Na kasel je pak k dispozici napr. Mucosolvan od Sanofi-Aventis (znate z Cech), Sinecod (take znate z Cech), Icolid / Throatsil Dex / Pusiran / Dextroral (vsechny stejna ucinna latka jako Robitussin) a mnoho dalsich a nebo jednoduse reknete lekarnikovi, ze chcete sirup nebo tablety na kasel a typ kasle a on vam rad vyda spravny sirup s odpovidajici ucinnou latkou – ucinna latka muze byt stejna jako u pripravku na ktere jste zvykly z CR, jen nazev muze byt jiny. A nebo si vyberte jakou chcete ucinnou latku a tu pak chtejte v lekarne a oni vam vydaji odpovidajici pripravek s danou ucinnou latkou. Thajsko je nejvetsim vyrobcem leku na svete a mnoho znamych farmaceutickych firem vyrabi sve leky prave v Thajsku. Cili v lekarne zakoupite temer cokoliv na co jste zvykly z CR (co se ucinne latky tyce) jen casto pod jinym nazvem. Vsechny leky v lekarnach jsou schvalene a registrovane Thai FDA (obdoba naseho SUKL). V Thajsku neexistuji recepty a ani leky na recept a vetsinu leku zakoupite v lekarne bez predpisu vcetne antibiotik atd.
www.thajskyraj.com | Blog o životě v Thajsku
-
-
AutorPříspěvky