Advertisements

Léky a lékárny v Thajsku

Blog Thajský RájFórumZdravotnictví v ThajskuLéky a lékárny v Thajsku

Označeno štítky: 

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 5 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #3400 Reply
   Pavel Bergman
   Správce

   ParacetamolPokud pojedete do Thajska není nejmenší důvod si sebou brát základní léky jako např. Paracetamol, Ibuprofen, léky na žaludek, na střevní potíže, kapky do nosu, oční kapky, antibiotika atd. V případě potřeby je v Thajsku zakoupíte bez problémů, všude a mnohem levněji. Například Paracetamol 100 tablet stojí kolem 50 THB. Lékárny jsou tu na každém rohu. Léky jsou všechny v prodeji bez receptu. Lékárníci jsou velmi zkušení a velmi dobře poradí a to i proto, že Thajci neradi chodí k lékaři a nejdříve jdou do lékárny. Lékárníci tak suplují ve velké míře lékaře.

   www.thajskyraj.com | Blog o životě v Thajsku

  • #63189 Reply
   Daniel Safar
   Účastník

   Pharmacy je skoro všude, ovšem domluva v jazyce anglickém možná jen ve velkých turistických centrech. Název léku vám bude většinou k ničemu, protože většina léků jsou generické přípravky pod jinými názvy, často jen pod názvem účinné látky. Příklad – lék na alergickou reakci Zyrtec – účinná látka cetirizin (asi), přijdete do lékárny a že chcete cetirizin. Nemohli jsme se domluvit, ale hodná paní lékárnice nás nechala prohrabat šuplíčky až jsme našli generický cetirizin za směšnou cenu, dostali do pytlíku ba který napsala dávkování a po poděkování jsme se rozloučili.

   • #63198 Reply
    Pavel Bergman
    Správce

    Většina léků, které jsou v Evropě, jsou k dostání i v Thajsku i pod stejnými názvy. Léky se v Thajsku zabývám a mám přístup do Thajské lékárenské databáze MIMS. Konkrétně Zyrtec (UCB Pharma) má v Thajsku registraci a je tu v prodeji. Ovšem ne každá lékárna ho má, protože je dražší než lokální přípravky se stejnou účinnou látkou. Je třeba navštívit více lékaren.

    www.thajskyraj.com | Blog o životě v Thajsku

  • #63199 Reply
   Pavel Bergman
   Správce

   V Thajsku jsou zastoupené všechny velké světové farmaceutické firmy jako např. Pfitzer, GlaxoSmithKline, Novartis, Berlin, Roche, Sanofi, Merck & Co., Johnson & Johnson, Bristol-Myers Squibb, Bayer, Novo Nordisk, Boehringer Ingelheim, Lilly atd. Tito farmaceutické firmy do Thajska dováží velkou část své produkce. Neměl by být větší problém v Thajsku zakoupit stejný lék, jako jste zvyklí kupovat v ČR. Jediný problém může být ten, že některé léky jsou těmito firmami prodávány pod jiným názvem, i když se jedná o jejich původní výrobek – nikoliv generický přípravek. Vedle těchto mezinárodních farma koncernů je v Thajskou celá řada místních farmaceutických firem, které pak vyrábí tzv. generické léky se stejnými účinnými látkami.

   www.thajskyraj.com | Blog o životě v Thajsku

  • #64224 Reply
   Anyzzz
   Host

   Dobrý den,
   chtěla bych poradit co se týče léků na žaludek, jestli víte zdali je mají v lékárně v Thajsku nebo pod jakým názvem Helicid a Controlog 20, abych věděla co si popřípadě koupit.

   Děkuji Aneta

   • #64225 Reply
    Pavel Bergman
    Správce

    Helicid 20 a Controlog 20 v prodeji v Thajsku pod těmito názvy nejsou. Nicméně důležité jsou účinné látky, což je v případě Helicid 20 látka “OMEPRAZOL” a v případě Controlog 20 látka “PANTOPRAZOL”. OMEPRAZOL se v Thajsku prodává pod mnoha názvy, například MIRACID od Berlin Pharm, DESEC od T.O. Chemicals, DUOGAS od MacroPhar, GASTER od Unison, O-SID od Siam Bheasach atd. PANTOPRAZOL se prodává pod názvy například PANTOPRAZOL SANDOZ od Sandoz, ULCED IV od Siam Bheasach, PANTOVAL od Takeda, STRIPOLE od Gufic Stridden atd.

    www.thajskyraj.com | Blog o životě v Thajsku

  • #64228 Reply
   Anyzzz
   Host

   Děkuji mnohokrát za odpověď, moc jste mi pomohl.

  • #64240 Reply
   Linda
   Host

   Dobrý den,
   trpím na záněty močových cest a léky z domova mi již došly.Je možnost zakoupit nějaké thajské léčivo a po jakém se mám konkrétně ptát?Moc děkuji za odpověď!

   • #64254 Reply
    Pavel Bergman
    Správce

    V Thajsku je v prodeji vetšina léků, které máme v ČR, často však pod jinými jmény. Nevím co za léky můžete na chronický zánět močových cest užívat kromě antibiotik, nicméně pokud potřebujete antibiotika, pak ty můžete bez problémů zakoupit v kterékoliv lékarně. Žádný recept k tomu nepotřebujete. Jen řekněte jaké antibiotikum potřebujete a v jakém množství a lékárník vám ho prodá. Pokud užíváte ještě další léky, pak je důležitá účinná látka. Napište si účinnou látku na papír a ukažte lékárníkovi, který vám prodá ekvivalent, který je dostupný v Thajsku.

    www.thajskyraj.com | Blog o životě v Thajsku

   • #64261 Reply
    Daniel Safar
    Host

    Dobry den. možná trošku od věci. Pokud došla antibiotika, asi jste dokončila lékařem doporučenou délku léčby. Pokud obtíže přetrvávají, nemá nejmenšího smyslu kupovat stejná antibiotika (rozumějte stejnou účinnou látku). Na opakované akutní záněty močových cest je hromada antibiotik, neznám Vaše alergie ani případné těhotentství, ale vypíši účinné látky a dávkování. Nitrofurantoin 100mg 1-1-1. Ciprofloxacin 500 mg 1-0-1 (nechodit na sluníčko, fotosenzitivizuje!!). Trimetoprim 200 mg 1-0-1. amoxicilin+kyselina klavulonova (firemní třeba Augmentin) buď 625 mg 1-1-1 nebo 1gr 1-0-1, cefalexin 250 mg 1-0-1 (nejsem si teď úplně jistý), cotrimoxazol atd atd. Chinolony (ciprofloxacin, ofloxacin, norfloxacin etc) v Thajsku nebrat. Viz sluneční senzitivita. Pokud máte více než 6 zánětů za rok (definice recidivující cystitidy), zkuste 6 měsíců n 1 tabletu Nitrofurantoinu (třeba máte výsledky kultivací s citlivostí na antibiotika) 50mg na noc, vymočit se do půl hodiny po styku a pít jak duha. Pokud máte chronické problémy a vystřdala jste řadu urologů a kultivace moče je povětšinou negativní, na další antibiotika zapomeňte, zkuste různé extrakty z brusinek, jedlou sodu (mění pH moče a často výrazně utlumí ty řezavé pocity) a dejte na modlení. Howgh, promluvil urolog.

   • #64263 Reply
    Pavel Bergman
    Správce

    Skvele!!! Zaplat panbuh za to, ze urolog promluvil! 😉 Jeste mne napadlo, co nasadit treba Java Tea kapsle – https://www.thailandpharmacy.net/product/java-tea-capsules-wangphrom/? Jaky na to mate nazor jako urolog?

    www.thajskyraj.com | Blog o životě v Thajsku

   • #64264 Reply
    Daniel Safar
    Host

    upřímně řečeno názor nemám žádný, protože jsem o tom v životě neslyšel a zkušenosti mám nulové. Zkusme na to jít logicky. Diuretika – léky s odvodňujícím účinkem – (byť přírodní) bych asi u jednoduchého akutního zánětu nedoporučoval. Jen by zvýšila už tak značnou “uchcanost” postižené. Možné vyzkoušet u těch chronických potíží (bolesti v podbřišku, občasné pálení v trubici etc), tak ty zoufalé baby zkouší vše a jsou ochotny experimentovat. Nemají co zratit.

   • #64267 Reply
    Pavel Bergman
    Správce

    😀 😀 😀

    www.thajskyraj.com | Blog o životě v Thajsku

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 5 vlákna odpovědí
Odpověď na: Léky a lékárny v Thajsku

You can use BBCodes to format your content.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Osobní informace:
Přejít k navigační liště