Minibus a autobus z letiště Suvarnabhumi na Koh Chang

 • Toto téma obsahuje celkem 24 odpovědi. Do diskuze (3 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Petr a poslední změna proběhla před 2 roky a 8 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 12 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #3558 Odpovědět
   Pavel Bergman
   Správce

   Způsoby jak se dostanete z Bangkoku na ostrov Koh Chang naleznete v článku na https://www.thajskyraj.com/2013/04/22/jak-se-dostat-na-ostrov-koh-chang/ a jedním z nejlepších, co se týče poměru cena x pohodlí x rychlost, je minibus. Většina minibusů na Koh Chang jezdí buď z Kaosan Road nebo od Victory Monumentu, což však vyžaduje po příletu strávit minimálně jednu noc v Bangkoku. Ti, kteří se Bangkoku chtějí vyhnout, přiletí do Bangkoku nejpozději do 12:00 hodin dopoledne a chtějí jet na Koh Chang minibusem přímo z letiště v ten samý den, mohou využít relativně nového servisu firmy Suvarnabhumi Burapha Bus Company, která jako jediná nabízí autobusové i minibusové spojení na Koh Chang přímo z letiště. Jejich prodejní stánek, kde si můžete zakoupit jízdenky, naleznete v nejnižším podlaží letištní budovy, u východu číslo 8 a poblíž vstupu do jídelny Food Court.

   Firma Suvarnabhumi Burapha Bus Company nabízí dva servisy spojení na Koh Chang – spojení autobusovou linkou č. 392 a sběrným minibusem.

   1. Minibus

   Minibusy odjíždí z letiště Suvarnabhumi dvakrát až třikrát denně. S garantovanými minimálně dvěma odjezdy. Jízdní řád je odjezd v 7:30 hodin,  v 11:00 hodin a ve 14:00 hodin.  Jízdenka stojí 600 THB za osobu a jednu cestu nebo 900 THB za osobu a zpáteční jízdenku včetně trajektu. Minibus zpět z ostrova na letiště Suvarnabhumi odjíždí v 7:00 hodin a v 17:00 hodin. Cesta trvá cca 5 hodin vč. trajektu.

   2. Autobus

   Autobusová linka č. 392 odjíždí z letiště Suvarnabhumi jednou denně a to v 7:50 hodin ráno. Linka staví ve městech Pattaya – Rayong – Chanthaburi – Trat. Jízdenka stojí 600 THB za osobu a jednu cestu nebo 900 THB za osobu a zpáteční jízdenku včetně trajektu. Celá jízda autobusem až na Koh Chang trvá cca 10 hodin. Na palubě cestující dostanou v ceně jízdenky i lehké občerstvení a vodu.

   Více informací o přepravních službách firmy Suvarnabhumi Burapha Bus Company mezi letištěm a ostrovem Koh Chang včetně kontaktů získáte na webových stránkách firmy na http://www.bussuvarnabhumikohchang.com/

   Prepazka minibus na Koh ChangMinbus prepazka na Koh ChangSuvarnabhumi prepazka TratMinibus na Koh Chang prepazkaMinibus na Koh Chang prepazkaSuvarnabhumi - Trat cenik

   www.thajskyraj.com | Blog o životě v Thajsku

  • #62585 Odpovědět
   Karel Tržil
   Host

   Dovoluji si nesouhlasit s informací o minibusu z letiště Suvarnabhumi na Ko Chang. Použil jsem ho již několikrát a mohu říci, že cesta z letiště k ferry trvá většinou přibližně 5 hodin. Následně cca 1 hod na lodi a dalších minimálně půl hodiny do resortu (konkrétně Ao Phrao, Chok Dee). Kdyby někdo spoléhal na vaši informaci 5 hodin s ostrova až na letiště uletí mu s největší pravděpodobností letadlo.
   Další nesrovnalost je ranní odjezd s ostrova v 7 hodin.
   Konkrétně včera t.j. 3.12.2015 jsem svým známým potřeboval zajistit transfer minibusem na tuto hodinu na letiště. Bohužel zatím mě v každé agentuře, kde jsme se informovali řekli, že první minibus odjíždí z Lonely Beach v 8:30, takže v našem resortu bude cca 8:50. Dřívější nejede. Podle vaší informace by stačil ten, který zmiňuji, jelikož 9 + 5 = 14, ale jsem přesvědčen, že v tomto případě by moji přátelé letadlo v 18:20 dost možná nestihli.
   Několikrát se nám stalo, že trajekt (Centerpoint), který je těmito minibusy převážně využíván, těsně odjel, nebo byl už plný, následné čekání na další a pak dvojí tankování a zastávka jedna až dvě délku cesty posunují na oněch 5 a více hodin od ferry.
   Příklad nedávný. 26.11.2015
   odjezd z letiště úplně přesně ve 14 hodin. Možná stojí uvést také to, že jsme k přepážce ve spodním patře přišli v cca 13:10 a jelikož jsme byli jen dva, tak nechtěli minibus vypravit, nakonec se sešlo 7 cestujících a tak minibus jel. Přijezd do resortu Chok Dee 21:40 hod ať počítám jak chci dostávám se spíš blíže k 8 než 5 hodinám! Pochválit přepravní společnost mohu za to, že mají zřejmě s ferry dohodu a loď na ně po zavolání čeká, a už se nám i stalo že byla vypravena mimořádná po skončení provozní doby.

   Ale rozhodně bych nedoporučoval odjíždět na letiště bez časové reservy.

   • #62867 Odpovědět
    Pavel Bergman
    Správce

    Děkuji za vaše poznatky. Ale musíme si uvědomit několik faktů.

    – Nenacházíme se ve Švýcarsku, ale v Jihovýchodní Asii – v Thajsku, kde jsou jízdní řády často jen orientační a spíš k tomu, aby bylo co vystavit a na oko bylo vše „Kosher“. Vše ostatní se jimi řídí jen částečně. Thajci improvizují a take mají tzv. thajské hodinky, čili čas chápou trošku jiným způsobem než běžný Evropan.

    – informace, ktere jsou v příspěvku pocházejí jednak z oficiálních informací firmy, která linku provozuje a z letiště ve směru na Koh Chang je stále jediná. A druhak jsem na ostrově Koh Chang žil téměř tři roky a s tímto minibusem jsem jel asi 10x, čili je to psáno tak jak to v té době jezdilo.

    – cesta na trase Bangkok – Ao Centre Point nebo Ao Thammachart je časově velmi nevyzpytatelná a nestabilní. Někdy se to dá jet za 3,5 hodiny a někdy to může trvat klidně i 6 hodin. Vše je podle dopravy a není to možné nikdy předem odhadnout. Já žiji v Chanthaburi, které je asi o 70 km blíž Bangkoku. Někdy tu trasu jedu osobním autem 2,5 hodiny a mnohokrát se mi stalo, že jsem jel více než 5 hodin – trasa má cca 230 km. Za těchto okolností pak není možné napsat jakýkoliv návod tak, aby to odpovídalo všem situacím a všem případům. Popsané časy jsou tedy průměrné a dosažitelné – navíc osobně vyzkoušené v praxi.

    – co se týče trasy z Ostrova, tak bych se společností Suvarnabhumi Burapha Bus Company v tomto směru nikdy nejel. Z ostrova do Bangkoku jezdí mnoho firem, provozující minibusy. První minibusy nabírají lidi již tak, aby stihli odjet první trajekt v 6:30 h. Navíc Burapha jezdí s trajektem Centre Point, který je o cca 15 minut delší než Koh Chang Ferry, který na Koh Changu jezdí z Ao Sapparot. Minibusy pak od těch 6ti ráno odjíždí v intervalech po 30ti minutách a na letiště jezdí v podstatě všechny. Na ostrově Koh Chang jsem provozoval cca 3 roky resort a prodávali jsme samozřejmě i jízdenky z Ostrova, proto o tom mám velmi přesné informace.

    – v případě, že bych měl odlet odpoledne z Bangkoku, tak bych nikdy nejel minibusem z Koh Changu ráno, protože je to příliš riskantní. V takovém případě je prozřetelnější jet do Bangkoku o noc dříve a přespat v Bangkoku. Já jsem to tak dělal vždy, pokud nebyl odlet večer či v noci.

    Nicméně děkuji za vaší zkušenost. Přemýšlíte o tom zase z jiného úhlu pohledu, který já bohužel již nemám. Tím že tu člověk žije trvale, tak ho místní způsob života „sešrotuje“ a již nevidím věci, které vidíte vy, nebo je nepovažuji za tolik důležité jako vy. Přeji mnoho krásných pobytů v Thajsku.

    www.thajskyraj.com | Blog o životě v Thajsku

  • #62594 Odpovědět
   Karel Tržil
   Host

   Upřesňuji svúj příspěvek.
   Včera t.j. 5.12.2015 se mi podařilo zajistit minibus na letiště Suwarnabhumi a to s přistavením po 6 hodině (mezi 6:10 a 6:25) do resortu Ckok Dee. Jediná cestovní agentura v širším okolí (od Chai Chet po Siam Bay), která to byla schopná zajistit je Honey Tour se sídlem na silnici mezi resorty Grand Cabana a Magic
   Ale stále zůstává faktem to, že to není jednoduché a nelze tvrdit, že první tato služba (minibus) je ráno v 7:00. Mě trvalo toto vyřídit 3 dny. Telefonem by to spíš nešlo, to jsem se setkal s tím, že první minibus odjíždí v 8:30 z Lonely Beach.

  • #62730 Odpovědět
   Tomáš černý
   Host

   Dobrý den, chěl bych se zeptat, kde je zastávka autobusu linky č. 392 na Pattaya. Příští návštěvu Thajska bych se chtěl podívat na Ko Chang A do Rayong. Předpokládám, že je to někde na Sukumit road, pokud je Vám znám i čas odjezdu z Pattaya. Děkuji.

  • #62750 Odpovědět
   Ondra
   Host

   Ahoj vsem,

   prilet do BKK mame ve 12:45, je realne stihnout odjezd minivanu ve 14:00 ? Nechce se mi travit jednu „zbytecnou“ noc v Bangkoku (vse uz jsme videli) a jet az rano 🙁

   diky
   O.

   • #62869 Odpovědět
    Pavel Bergman
    Správce

    Myslím si že vzhledem k frontám na pasovou kontrolu je to těžce stihnutelné. Nicméně nějaká šance tam je. Na immigration No. 1 je většinou nejméně lidí (je to část paradoxně nejdál od letadel). Můžete to prostě zkusit a pokud to nestihnete, tak bych jel normálně taxi. Je to nejpohodlnější a zas tak drahé to není. Měli by jste se vejít do 4.000 THB za celé taxi.

    www.thajskyraj.com | Blog o životě v Thajsku

  • #62904 Odpovědět
   Ondra
   Host

   Diky, pro jistotu uz mame zarizene private taxi za cenu 3500 THB az na ostrov.
   Immigration No. 1 najdu kde presne? myslel jsem ze je tam pouze jedno imigracni, a to kdyz prijdu od letadla pruchodem do priletovy haly, tak myslim ze to bylo po leve strane ? cca 5 prepazek ?

   • #62909 Odpovědět
    Pavel Bergman
    Správce

    Ta příletová hala je obrovská a přepážky pasové kontroly jsou po celé její délce. Za nimi jsou na celou délku pásy kam přijíždí zavazadla. K přepážkám jsou 3 chodby a je to rozdělené do 3 úseků – Immigration No. 1, Immigration No. 2 a Immigration No. 3. Při příletu většina letadel je umístěna tak, že jako první je Immigration No. 3 a tam jdou také všichni, proto jsou tam obrovské fronty. Je to jen odbočka z chodby doleva. Další Immigrační jsou stále rovně a každé má tu svojí odbočovací chodbu. Nicméně to vše ústí v té samé obrovské příletové hale. Jen prostě Imm. 3 přijdete na začátku a Imm č. 1 na konci. Viz obrázek.

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.

    www.thajskyraj.com | Blog o životě v Thajsku

  • #62906 Odpovědět
   Petra Havlikova
   Host

   Ahoj, v kterém čase přiletět do Bangkoku na letiště Don Mueang ( 10:20, 14:40, 19:25, 23.15.) Chtěli bychom hned pokračovat na ostrov Koh Chang – je to reálné – stihnou přepravu ještě týž den až na ostrov?
   Díky moc za odpověď
   Petra

   • #62907 Odpovědět
    Pavel Bergman
    Správce

    Tak to jen v tech 10:20 h, ty ostatni casy uz jsou nereálné. Poslední trajekt na Koh Chang z Ao Thammachat jede v 19:00 h a z Centre Point v 19:30 h. Cesta k trajektu vám bude trvat cca 5 hodin.

    www.thajskyraj.com | Blog o životě v Thajsku

   • #62908 Odpovědět
    Petra Havlikova
    Host

    Díky moc, a jak se dostat z letiště – myslím,kde nastoupit asi na nej.minivan, nebo jakou nejjednosusí dopravu (bez prestupu) doporucite?
    Petra

   • #62911 Odpovědět
    Pavel Bergman
    Správce

    Autobusem nebo taxi na autobusové nádraží Mochit (Mó Čit) a odtamtud autobus nebo minibus na Ao Thamachat (Au Thamačát) Ferry Koh Chang (Ko Čang). Druhá varianta autobusem nebo taxi k Victory Monumentu a minibusem na Koh Chang. Třetí varianta autobusem nebo taxi na Ekamai Eastern Bus Terminal a odtamtud autobusem na Ao Thamachat. Čtvrtá poslední varianta autobusem na letiště Suvarnabhumi a ze Suvarnabhumi tento servis, který je popsán výše v hlavním příspěvku

    www.thajskyraj.com | Blog o životě v Thajsku

   • #62912 Odpovědět
    Petra Havlikova
    Host

    Diky, super…a cenove? Jeste jedna prosba,jak se cenove pohybuje na Koh Changu projizdka na slonech? Mate nejaky odkaz?
    Moc dekuji
    P.

   • #62920 Odpovědět
    Pavel Bergman
    Správce

    Ceny najdete v článku https://www.thajskyraj.com/2013/04/22/jak-se-dostat-na-ostrov-koh-chang/, ceny taxi v článcích https://www.thajskyraj.com/2014/04/10/preprava-taxi-soukromymi-vozidly-thajsku/ a https://www.thajskyraj.com/2014/12/20/taxi-meter-zvyseni-sazeb/. Sloni na Koh Changu stojí 800 THB na hodinu a 1.500 THB na 2 hodiny s koupáním.

    www.thajskyraj.com | Blog o životě v Thajsku

   • #62921 Odpovědět
    ondra.f
    Účastník

    super, diky ! to je presne to, co jsem potreboval..
    Samozrejme jsem asi jako kazdej vylezl z letadla a priritil se na Immigration 3 do nejvetsi fronty 😀

    protentokrat uz budeme chytrejsi 🙂

  • #63094 Odpovědět
   Petr Pracný
   Host

   Dobrý den Pavle, díky moc za radu. Také vždy přiletíme a jsme jak ovce a plujeme za davem a stojíme a čekáme. Vůbec nás to nenapadlo.

  • #64325 Odpovědět
   Vladimíra Kolečková
   Host

   Dobrý den Pavle,

   z letiště pojedeme na Ko Chang,po pár dnech pobytu pokračujeme na Ko Kood.Jak jem pochopila tak z přístavu asi rychlolodí.Z Ko Koodu se potřebujeme dostat do Pattaye.Koupím na Koodu celou cestu,jako balíček??Myslím lodí do přístavu,kde by čekal minivan a dál do Pattaye?

  • #64779 Odpovědět
   Kristýna P.
   Host

   Dobrý den,

   v listopadu se chystáme s manželem do Koh Changu – Klong Prao Resort. Přílet máme v 6:55 do Bangkoku – SUVARNABHUMI. Chtěli bychom cestovat asi minibusem. Ale v tom ještě nejsme úplně rozhodnuti. Rozhodně ne klasickým autobusem.
   Chtěla bych se zeptat, které společnosti doporučujete, které jezdí ideálně rovnou od letiště, ať to nemusíme nikde po Bangkoku hledat. Jaká je adekvátní cena?

   Zároveň bych se chtěla zeptat, v kolik doporučujete vyrazit zpět z Koh Changu, když nám letadlo letí z Bangkoku SUVARNABHUMI v 19:30?

   Děkuji
   Kristýna

  • #65880 Odpovědět
   Monika
   Host

   Ahoj, v diskuzi zmiňuješ, že bys se společností Suvarnabhumi Burapha Bus Company zpět do Bangkoku nejel. Je to z důvodu pozdního odjezdu z ostrova, nebo je i jiný důvod? Mě totiž přijde výhodné, koupit při cestě tam tu jejich zpáteční jízdenku za 900THB – v tom je nějaký zádrhel?

   • #65882 Odpovědět
    Pavel Bergman
    Správce

    Asi hlavně kvůli tomu, že v té době bylo mnoho konkurenčních společností, které ve směru Koh Chang – Bangkok Suvarnabhumi Airport jezdili a to i o něco „lepšími“ minibusy, přičemž ve směru opačném tj. Bangkok Suvarnabhumi Airport – Koh Chang to jezdila jen tato společnost. Čili na cestu z ostrova byl mnohem větší výběr a člověk se nemusel spoléhat jen na tuto jednu společnost a bylo se možné tak na letiště dostat i rychleji. Nicméně situace na Koh Changu se za tu dobu také změnila, výrazně klesl počet turistů na ostrově a všechny ty spoje se již na té trase nemohou uživit, čili počet spojů klesl. I tak by ale měl být výběr na cestu do Bangkoku větší než být zavislý jen na jednom spoji s touto společností. Jinak ale proti této společnosti zvlášť nic nemám a pokud nabízí cenově výhodnější zpáteční jízdenku a vyhovuje ti ten spoj časově, tak asi není co řešit.

    www.thajskyraj.com | Blog o životě v Thajsku

  • #65891 Odpovědět
   Petr
   Host

   Dobrý den, díky za skvělé a podrobné info o Thajsku. Nicméně mám jeden skromný dotaz. Je nutné objednávat minivan a trajekt z BK na Ko Chang dopředu z ČR? Nebo lze objednat až na místě v BK? Jedem do TH potřetí, ale poprvé na Ko Chang a při předchozích cestách na Ko Samui jsme objednávali letenku a v dalším případě bus i trajekt předem z ČR. Ale v tomto případě mi spíše vychází, že ji lze koupit až na místě. Děkuji za odpověď.

   • #65893 Odpovědět
    Pavel Bergman
    Správce

    Kdyz jsem timhle minibusem jeste jezdil, tak ty jizdenky nesli nijak rezervovat. Musela se jizdenka koupit az na miste a resili to stylem „kdo driv prijde, ten driv mele“. Ale nikdy se mi nestalo, ze by mne nevzali. Kdyz se naplnil jeden minibus, vypravili dalsi. Ale muzete jim napsat email. Co se tyce trajektu, tak ten neni vubec treba rezervovat i kdyby jste nejeli s touto firmou a jeli treba taxikem, tak trajekt se vzdy kupuje az na miste. Prijdete, koupite listek na trajekt a jedete.

    www.thajskyraj.com | Blog o životě v Thajsku

  • #65894 Odpovědět
   Petr
   Host

   Děkuji za odpověď.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 12 vlákna odpovědí
Odpověď na: Minibus a autobus z letiště Suvarnabhumi na Koh Chang

You can use BBCodes to format your content.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Osobní informace: