Pitná voda v Thajsku

Označeno štítky: 

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #3386 Odpovědět
   Pavel Bergman
   Správce

   Pitná voda v Thajsku. V Thajsku voda z vodovodu či z kohoutku není pitná nikde v Thajsku. Tato voda je určena pouze pro hygienu či splachování toalety. Hlavním důvodem je fakt, že voda není zbavená nečistot. Nejde ani tak o nějakou hrozící nákazu z vody, jako spíše to, že voda není vyčištěná. Thajci pitnou vodu většinou kupují od lokálních distributorů pitné vody, kterou získávají z místních pramenů pitné vody. Plastová vratná láhev o obsahu 25 litrů stojí kolem 15 THB. Thajci, kteří žijí na venkově s čistým ovzduším, k pití zachytávají dešťovou vodu do velkých keramických nádob, kde je voda uchována v temnu a při ideální teplotě. Stále více thajců však vodu kupuje.

   V tradičních thajských vývařovnách (restaurace je moc elegantní slovo) je voda vždy k dispozici zákazníkům zdarma a nemusíte za ní platit. To však není případ v dražších restauracích. V hotelech většinou dostanete 1 litr vody na pokoj zdarma. Vodu levně zakoupíte ve všech obchodech a supermarketech. Běžně kolem 10 báhtů za půl litrovou láhev.

   www.thajskyraj.com | Blog o životě v Thajsku

  • #4244 Odpovědět
   Wsystem
   Host

   Thajsko je nádherná země, ovšem s tou pitnou vodou je problém. Koupit si barelovou vodu je asi nejlepší řešení..

  • #33919 Odpovědět
   lenka
   Host

   Zdravim, jak to s vodou resite vy? kupujete barelovou (neni to opravdu problem? nebo je dobre si treba privest nejaky filtr na vodu? pouzivate tuto treba na omyti nejakeho ovoce, zeleniny? nevim, jak moc je to horke a z webu o pitne ciste vode se clovek dozvi i to, ze by se v ni mel i sprchovat a prat, jinak m hrozi nejaka nakaza apod….pojedu navic s tehotnou kamaradkou, tak at to pro ni nebo mimino neni rizikove.. jako mate zkusenost? dekuji moc!!

  • #38701 Odpovědět
   Pavel Bergman
   Správce

   Kupujeme vodu v barelech a balenou vodu. Voda v Thajsku je nezavadna co se tyce nejakych bakterii nebo viru. Neni pitna jen z jednoho jedineho duvodu a tim je fakt, ze obsahuje mikronecistoty. Muzete v ni bez problemu umyvat nadobi, myt ovoce, koupat se v ni a sprchovat. Absolutne zadne riziko nakazy v Thajsku nehrozi. V Thajsku o vode neplati to co napriklad plati v Indii, kde je voda velky problem. Thajsko tento problem s vodou nema.

   www.thajskyraj.com | Blog o životě v Thajsku

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí
Odpověď na: Pitná voda v Thajsku

You can use BBCodes to format your content.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Osobní informace: