Premiérka Thajska Yingluck a ministr a šéf CMPO Chalerm obviněni z vraždy

Označeno štítky: ,

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 0 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #3479 Odpovědět
   Pavel Bergman
   Správce

   Rodiny dvou civilistů, kteří byli zabiti v Bangkoku, na mostě Phan Fah, během policejních zásahů proti demonstrantům dne 18.2.2014, obvinili současnou úřednickou premiérku Yingluck Shinawatra (čti Jinglak Šinawat), úřednického ministra a šéfa CMPO – Centre for Maintaining Peace and Order (Centrum pro udržování míru a pořádku) Chalerma Yubamrunga (čti Čahlém Jůbamrung) a další 4 policejní důstojníky – jmenovitě to jsou Adul Saengsingkaew (Národní policejní šéf), Tarit Pengdith (šéf oddělení speciálního vyšetřování DSI), Pol Lt Gen Kawee Supanant (velící důstojník provinční policie oblast 2) a Pol Maj Gen Khatcha Thatsat (šéf policie provincie Chonburi), z vraždy. Během tohoto incidentu zemřeli 2 policisté a 4 osoby z řad demonstrantů. Pol Lt Gen Kawee Supanant byl zodpovědný za velení policejního zásahu proti demonstrantům na mostě Phan Fah a Pol Maj Gen Khatcha Thatsat, byl jeho zástupce.

   Trestní žalobu podal u Trestního soudu advokát Chaiway Sitthisooksakul – právní zástupce PDCR (People's Democratic Comittee Reform) – který zastupuje paní Jongjit Saedan, manželku zabitého Satthi Saedana a paní Umaporn Angthong, matku zabitého Jeeraponga Chuichaie. Sattha a Jeerapong podlehli smrtelným střelným zraněním, která utrpěli poté, co na ně zaútočili neznámí střelci, během policejního zátahu a střetu s demonstranty.

   Podle obžaloby, první 4 obžalovaní Yingluck, Chalerm, Adul a Tarit přikázali policejním důstojníkům Kawee a Khatcha, aby veleli policejnímu zásahu proti demonstrantům. Následně bylo několika policistům dovoleno se ozbrojit a použít střelné zbraně, výbušniny a další munici proti demonstrantům, čímž porušili standartní policejní postupy při zvládání pokojných demonstrací. Obžalovaní podle soudní žaloby dobře věděli, že policisté smrtelné zbraně mohou použít při pokusu o ukončení demonstrací, přičemž použití ozbrojené policejní síly přímo způsobilo smrt Satthovi a Jeerapongovi. V soudní žalobě je také uvedeno, že nebylo podáno trestní oznámení policii, jelikož rodinní příslušníci obětí policejního zásahu nemají důvěru v policii a řádné plnění jejích úkolů při vyšetřování těchto vražd. A proto, využili svého práva podání trestní žaloby přímo Trestnímu soudu. Trestní soud nyní musí vyhlásit první slyšení za účelem potvrzení platnosti žaloby, jelikož tato nebyla podána policejními vyšetřovateli.

   Advokát Chaiway Sitthisooksakul k žalobě dále uvedl, že jeho kolegové momentálně sestavují důkazy od více než 60-ti rodin, jejíž rodinní příslušníci byli buď zabiti či zraněni během násilných a neadekvátních policejních zásahů, za účelem podání dalších podobných žalob proti premiérce Yingluck a ostatním členům vlády a policejních složek.

   Policie strili do demonstrantu

   www.thajskyraj.com | Blog o životě v Thajsku

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 0 vlákna odpovědí
Odpověď na: Premiérka Thajska Yingluck a ministr a šéf CMPO Chalerm obviněni z vraždy

You can use BBCodes to format your content.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Osobní informace: