preprava na Phuket

Označeno štítky: 

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
 • Autor
  Příspěvky
  • #17071 Odpovědět
   Zuzana
   Host

   Zdravím chcela by som Vás poprosiť o pomoc ak by ste mi vedel poradiť. Na január máme zakúpené letenky do BKK a chceli by sme dalej letieť na Phuket. Zistili sme že vyhodnejšie je ísť z letiska Don Muang. Plánovaný prílet do BKK máme o 10.50 avšak je možné že pri prestupoch ktoré máme môžeme mať meškanie. Preto nevieme presne o akom čase by sme letenky potrebovali. Vedel by ste mi poradiť či sa oplatí a či sa vôbec dá zakúpiť si letenky aj priamo na letisku na najbližší let ktorý by išiel na Phuket? Letíme 4 osoby. Ďakujem za akúkoľvek radu. Poprípade aj cez akú stránku je najlepšie letenky rezervovať. Ďakujem

  • #19484 Odpovědět
   Pavel Bergman
   Správce

   Přímo z letiště Suvarnabhumi na letiště Phuket létá Bangkok Airways (www.bangkokair.com) – 8x denně a letenky stojí od 2.590 THB za osobu a cestu, a také Thai Airways (www.thaiairways.com) – 11x denně a letenky stojí od 2.750 THB za osobu a cestu. Z letiště Don Muang létají nízkonákladové letecké společnosti Air Asia (www.airasia.com) – 12x denně, letenka v lednu od 1.400 THB za osobu a cestu, Nok Air (www.nokair.com) – 5x denně, letenka v lednu od 1.100 THB za osobu a cestu. Mezi letištěm Suvarnabhumi a Don Muang jezdí kyvadlově autobus zdarma – podrobné informace o tomto autobusu naleznete v tomto článku: https://www.thajskyraj.com/forums/tema/autobus-letistem-suvarnabhumi-don-muang/

   Časování bych viděl asi takto. Na vystoupení z letadla, pasovou kontrolu a vyzvednutí zavazadel bych si dal rezervu cca 1,5 hodiny. Doporučuji jít na pasovou kontrolu na imigrační přepážky č. 1 (jako první budete procházet kolem čísla 3, kde jsou velké fronty). Pokud poletíte z letiště Suvarnabhumi, tak to bude vnitrostátní let, kde musíte být minimálně 1 hodinu před odletem. Čili já bych dal alespoň další 1,5 hodinu rezervu na odbavení na let na Phuket. Tj. 3 hodiny. Přiletíte-li v 10:50 h, pak je to plus 3 hodiny řekněme 14:00 hodin. To by jste stihli let Bangkok Airways PG285 ve 14:35 hodin s příletem na Phuket v 16:00 h. Dřívější let ve 12:30 h nestihnete.

   Pokud se rozhodnete pro přesun na Don Muang, pak k těm 3 hodinám ještě připočítejte další 1 hodinu na cestu autobusem. Tedy celkem 4 hodiny. V tom případě by jste mohli stihnout poslední let Nok Air v 15:15 h s příletem na Phuket v 16:35 h. A nebo let Air Asia v 15:30 h s příletem na Phuket v 16:50 h.

   Letenky bych vám určitě doporučoval zakoupit dostatečně dopředu (alespoň 4 týdny předem – nebo i dříve) a to výhradně na internetu na stránkách každé jednotlivé letecké společnosti. Odkazy jsem u každé společnosti uvedl. Pokud si letenky nekoupíte předem, pak je možné je zakoupit i na letišti, ale velmi pravděpodobně nebudou ten samý den žádné lety volné – lednový termín je největší sezóna v Thajsku a budou na 100% mnohem dražší – o 100-300%.

   Snad jsem zodpověděl váš dotaz k vaší spokojenosti a omlouvám se za zpoždění.

   www.thajskyraj.com | Blog o životě v Thajsku

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
Odpověď na: preprava na Phuket

You can use BBCodes to format your content.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Osobní informace: