Šikují se červení extremisti z UDD

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 0 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #4119 Odpovědět
   Pavel Bergman
   Správce

   Opět začínají dělat v Thajsku problém tzv. červená trička nebo chcete-li červené košile UDD – United Front for Democracy against Dictatorship (Sjednocená Fronta Pro Demokracii Proti Diktatuře), která je jednoznačně skupinou extremistickou a dle mého názoru i dost nebezpečnou. Červení jsou zastánci současné vlády a obdivovatelé a fanoušci expremiéra Thaksina. S UDD je hlavní problém v tom, že se chovají velmi násilně a nekontrolovatelně a jejich členové jsou zodpovědni za mnohá úmrtí během politických krizí v minulosti i současnosti. UDD již v minulých dnech provedla několik protestních akcí, které skončili opět zraněními – například v pondělí 24.3.2014 napadli a zmlátili buddhistického mnicha během jejich protestní akce v Nonthaburi.

    

   UDD ohlásili na sobotu 5.4.2014 svou větší protestní akci, na podporu současné vládě a proti demonstrantům, na celkem 20-ti různých místech v Bangkoku a jeho okolí včetně např. Saraburi a Nakhon Ratchasima. A mimo to plánují také protiúčast na sobotní demonstraci PDRC 29.3.2014, což může skončit nepříjemných střetem, násilým a zraněními.

    

   UDD je násilím a extremismem již velmi dobře známá a proto se chce do všeho vložit armáda, která ve středu 26.3.2014 prostřednictvím jejího šéfa Generála Prayutha zaslala CAPO (Centre for the Administration of Peace and Order) svůj návrh a plán na rozmístění svých bezpečnostních checkpointů, které by zajistili bezpečnost během protestů a pomohli zamezit násilným střetům mezi UDD a protivládními demonstranty. Šéfové UDD samozřejmě ihned armádu obvinili z toho, že chystá vojenský převrat a že Generál Prayuth je na seznamu protivládních demonstrantů jako jeden z kandidátů na budoucího premiéra. Všechna tato obvinění Generál Prayuth důrazně popřel a prohlásil, že se jen obává násilných střetů, kterým chce pomoci zamezit.

    

   Hlavně díky aktivitám a mobilizaci UDD tedy doporučuji se opět Bangkoku v těchto dnech raději vyhýbat.

   www.thajskyraj.com | Blog o životě v Thajsku

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 0 vlákna odpovědí
Odpověď na: Šikují se červení extremisti z UDD

You can use BBCodes to format your content.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Osobní informace: