Tuké – Gekon obrovský

Označeno štítky: , ,

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 0 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #3347 Odpovědět
   Pavel Bergman
   Správce

   Toto je Tuké – ตุ๊กแก, anglicky Tokey Geko a česky se mu říká Gekon obrovský. Je aktivní většinou v noci a ozývá se velmi hlasitým hlasem, který zní jako „tuké, tuké“ a proto mu tak thajci také říkají. Je to samotář a když se dostane do obydlí, velmi těžko se ho zbavuje (něco jako kuna v Čechách). Geko v bytě, pokoji nebo domě je však nepříjemný v tom, že je v noci dost hlasitý a člověk se pak v podstatě skoro nevyspí. Thajci se Tuké skoro všichni bojí a tvrdí o něm, že kouše.

    

   Pověrčivý thajci mají o této ještěrce také pověru, která je podobná naši kukačce (čím víc zakuká tím lépe, tím více let člověka čeká). Říkají, že když se Tuké ozve 3x a méně za sebou, pak to znamená neštěstí a není to dobré. Pokud však udělá více než 3x po sobě, pak to znamená štěstí a čím více tím lépe, tím větší štěstí pro člověka. Tuké je v mnoha barevných kreacích s velkýma očima a skvrnami. Dorůstá délky 18 – 51 cm. Thajci o něm také říkají, že pokud se dotkne svými packami s přisavkami lidské kůže, že je pak těžké až téměř nemožné ho z kůže sundat, což však bude zřejmě jen pověra na strašení malých dětí.

    

   Každopádně se z Tuké stal velmi žádaný artikl hlavně mezi japonci a číňany, kteří mu přisuzují mnohé účinky, pokud ho člověk sní. Za velkého Tuké, vážícího 400 g jsou schopni zaplatit nemalé sumy – i 20.000 USD!

   www.thajskyraj.com | Blog o životě v Thajsku

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 0 vlákna odpovědí
Odpověď na: Tuké – Gekon obrovský

You can use BBCodes to format your content.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Osobní informace: