Tygří chrám v Kanchanaburi – Wat Pha Luang Ta Bua

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
 • Autor
  Příspěvky
  • #58552 Odpovědět
   Pavel Bergman
   Správce

   Dříve v tomto roce provedla policie a vojsko razii v tygřím chrámu v Kanchanaburi – chrám Wat Pha Luang Ta Bua, jehož výsledkem bylo velmi smutné zjištění skutečného stavu tygrů a dalších zvířat nachazejících se v chrámu. Chrám a jeho opat je obviněn ze zapojení do nelegálního obchodu se zvířaty. Tento týden Správa národních parků dala chrámu ultimátum do pátku 24.4.2015 na odevzdání všech 147 tygrů Správě národních parků, která je chce převézt do dvou středisek pro záchranu divokých zvířat a to konkrétně do Khao Pra Thap Chang Wildlife Breeding Centre v Chom Bung a Khao Son Wildlife Breeding Centre v Suan Phung v provincii Ratchaburi.

   Chrám založil v roce 1994 jeho současný opat Phra Wisutthisarathen. Během let se počet tygrů rozrostl z jednoho na 147 a z původního záměru ochrany zvířat se stal výnosný kšeft, který chrámu přinášel denně kolem půl milionu THB. Bohužel však na úkor zvířat.

   Více informací o historii chrámu se dočtete v článku J. Brožíka na thajsko.com/pruvodce/provincie/kanchanaburi/tigertemple/tigertemple.htm a aktuální informace o ultimátu Správy národních parků v článku Bangkok Post na http://www.bangkokpost.com/learning/learning-from-news/534211/tigers-must-leave-temple-by-friday

   Tygri chram kanchanaburi

   www.thajskyraj.com | Blog o životě v Thajsku

  • #59025 Odpovědět
   Pavel Bergman
   Správce

   Tygří chrám pokračování: Jak se pravděpodobně dalo čekat, ultimátem od Správy národních parků se toho mnoho nevyřešilo a tygry nakonec nikdo tygřímu chrámu neodebral. Pravděpodobně z více důvodů, z nichž některé zazněli v komentářích u minulého příspěvku o Tygřím chrámu. Žádné odebírání tygrů se tedy nekonalo a jediné čeho bylo dosaženo je, že chrám nemůže oficiálně prodávat vstupenky na tuto zvláštní atrakci, protože prý nemá licenci na provozování Zoo. Nicméně i když nyní chrám nemůže vybírat vstupné, může přijímat finanční dary na krmení pro tygry. Chrám přislíbil, že zastaví množení tygrů a tak zvyšování jejich počtu, který se postupně zvýšil z 10 na 147 tygrů. Dříve v tomto roce bylo chrámu odebráno cca 100 ptáků a několik medvědů.

   No nevím, celé mi to spíš připadá jako fraška ve stylu „Vlk se nažral a koza zůstala celá“

   www.thajskyraj.com | Blog o životě v Thajsku

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
Odpověď na: Tygří chrám v Kanchanaburi – Wat Pha Luang Ta Bua

You can use BBCodes to format your content.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Osobní informace: