Útok u nákupního centra Big C v Bangkoku v neděli 23.2.2014 = 2 zavražděné děti

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 0 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #3488 Odpovědět
   Pavel Bergman
   Správce

   V neděli 23.2.2014 odpoledne šli rodiče Yosubonovi se svým 4-letým synem Kornwichem a 6-ti letou dcerou Patcharakorn z pozdního oběda v restauraci KFC z nákupního centra Big C v Bangkokské ulici Ratchaprasong, které leží nedaleko protestního tábora pokojných protivládních demonstrantů. Když nasedali do Tuk-Tuku, byl do jejich blízkosti vhozen granát M79, který okamžitě explodoval. 4-letý chlapeček Kornwich byl prohlášen za mrtvého v 18:28 hodin téhož dne, jeho 6-ti letá sestřička Patcharakorn ho po marném boji v nemocnici Ramathibodi Hospital následovala v pondělí 24.2.2014 v 6:25 hodin ráno. Opustili tak navždy, zcela bezdůvodně a kvůli lidské nenažranosti a touze po moci, své rodiče zhroucené v slzách a smutku. Spolu s nimi byla zavražděna také 59-ti letá Thipaphan Suwanmanee a dalších 21 lidí, směřujících do a z nákupního centra, bylo zraněno.

   „Žádám a apeluji na každou stranu, nechť jsou mé děti posledními oběťmi násilí na Thajské půdě. Nevíme kdo to udělal, ale nemělo se to stát dětem, mým dětem. Neočekával jsem od mých dětí, že budou bůhvíco. Jen jsem z nich chtěl vychovat dobré lidi a aby byli schopni přežít v této společnosti. Ale tato společnost je práve teď velmi krutá. Velmi, velmi krutá.“ řekl otec obou dětí, 33-letý Tayakorn Yosubon, během prvního dne pohřbu jeho malých dětí.

   National Security Council – NSC – Národní Bezpečností Rada, ústy svého šéfa Paradorn Pattanatabuta prohlásila, že po prvním vyšetřování vše nasvědčuje tomu, že tento nedělní útok má přímou spojitost se sobotním útokem v provincii Trat a že jeho úřad je přesvědčen, že útočníci museli být dobře trénovaní profesionálové, motivovaní politicky.

   Premiérka víkendové útoky komentovala slovy: „Země bude trpět ještě více bolestí, pokud se nedohodneme“. Což zní, jako by měla něco v plánu.

   Od začátku politické krize na podzim 2013 bylo k dnešnímu dni v Thajsku zavražděno 19 osob a 717 osob bylo zraněno.

   www.thajskyraj.com | Blog o životě v Thajsku

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 0 vlákna odpovědí
Odpověď na: Útok u nákupního centra Big C v Bangkoku v neděli 23.2.2014 = 2 zavražděné děti

You can use BBCodes to format your content.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Osobní informace: