Útok v provincii Trat

Označeno štítky: ,

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #3471 Odpovědět
   Pavel Bergman
   Správce

   V sobotu 22.2.2014 večer se poblíž městečka Centung, okres Khao Saming, ve východní provincii Trat, cca 300 km od centra Bangkoku, odehrál politováníhodný a zbabělý útok. Na místním sobotním trhu se konalo shromáždění cca 2.000 místních občanů, kteří podporují demonstrace v Bangkoku a přejí si odstoupení vlády a premiérky Jinglak. Místní lidé si přišli poslechnout Pong Sarakham z PDRC (Lidová Rada pro Demokratickou Reformu). Na tento poklidný trh plný obyčejných bezbranných lidí a dětí, přijela dvě auta typu pick up, ze kterých do lidí „násilní provokatéři“ vypálili několik dávek ze samopalu a vhodili několik granátů a pak rychle odjeli. Na místě zanechali 41 zraněných osob, z toho 4 osoby těžce. Mezi nimi je i 5-ti letá holčička, která byla postřelena do hlavy. Některé zdroje uvádí, že holčička je po smrti, některé však uvádí, že stále o život bojuje v nemocnici. V tuto chvíli tedy nevím, jak na tom chudák malinká je.

   V obou nemocnicích v Tratu došli zásoby plné krve a situace nebyla pro lékaře jednoduchá, neboť takový masakr tu nikdo nečekal. Na místo incidentu po pár minutách dorazila i policie, která celou událost vyšetřuje.

   Některá média tuto situaci okamžitě využila k tomu, aby jí překroutila a upozornila na „neustálé či brutální násilí“ mezi demonstranty v Thajsku, což je nebetyčná a zavádějící lež. V tomto případě se v podstatě nejednalo ani o žádnou velkou organizovanou demonstraci. Občané si vyrazili s celými rodinami včetně dětí na místní trh, kde bylo mimo jiné i zřízeno pódium PDRC, kde probíhal protivládní program na podporu hlavních demonstrací v Bangkoku. Sešlo se tak kolem 2.000 lidí, neboť mnoho lidí z východních provincií jako je Rayong, Chanthaburi, Trat atd. s vládou totiž nesouhlasí a chce její odstoupení. Do tohoto naprosto mírumilovného a poklidného prostředí následně vtrhli ozbrojení vrazi, kteří do bezbraných obyčejných lidí stříleli a házeli granáty.

   Podívejte se na záběry televize BBC z místa události na http://youtu.be/DubWmGH1mKk

   Nic nového se v Thajsku ani neděje, kromě toho, že se k demonstrantům přidali i davy nespokojených farmářů, kteří již přes 3 měsíce nedostali od vlády zaplaceno za svou rýži a kteří byli hlavní voliči, kteří současné vládě a premiérce pomohli do čela státu. Celkově se tak demonstrace posílili o další lidi a celý nátlak na vládu zvýšili. Hlavní demonstrace stále probíhají v Bangkoku. V některých dalších thajských provinciích a městech si lidé organizují lokální protesty. Všechny demonstrace jsou ze strany demonstrantů pokojné a nenásilné a demonstranti nejsou ozbrojeni. Bohužel se však na těchto místech nepravidelně vyskytují různí provokatéři, kteří mna demonstrace různě útočí granáty a střelbou. Tito „militantní provokatéři“ mají za úkol násilí v demonstrujících lidech vyprovokovat, aby pak měla vláda důvod a mandát k použití policejní síly a násilnému ukončení demonstrací. Těchto incidentů se v Thajsku od začátku roku odehrálo několik a vždy za sebou zanechali mnoho zraněných demonstrantů. Násilí mezi nimi se však doposud díkybohu vyprovokovat nepodařilo.

   I přes tento incident však zatím stále nevidím důvod, proč by turisté neměli jezdit do Thajska na dovolenou. Pokud se nebudou aktivně účastnit demonstrací a vyhnou se jim, pak jim nehrozí žádné zvláštní nebezpečí.

   www.thajskyraj.com | Blog o životě v Thajsku

  • #3478 Odpovědět
   Pavel Bergman
   Správce

   Tak 5-letá holčička svým zraněním v nemocnici v Tratu podlehla. Dneska začal její pohřeb 🙁

   www.thajskyraj.com | Blog o životě v Thajsku

  • #3487 Odpovědět
   Pavel Bergman
   Správce

   Nakonec je těžce zraněná ještě jedna 5-ti letá holčička, která stále leží v komatu v nemocnici s poškozeným mozkem. Lékaři jí nedávají žádnou naději, neboť její mozek již byl nenávratně poškozen a dýchají za ní přístroje 🙁

   www.thajskyraj.com | Blog o životě v Thajsku

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
Odpověď na: Útok v provincii Trat

You can use BBCodes to format your content.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Osobní informace: