Ze Surat Thani na Samui

Označeno štítky: , ,

 • Toto téma obsahuje celkem 4 odpovědi. Do diskuze (3 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Petr a poslední změna proběhla před 7 roky a 3 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #26355 Odpovědět
   Marek
   Účastník

   Dobrý den, prosím o radu jak se co nejlépe (levně a přitom elegantně) dostat z letiště Surat Thani (Airasia) na Koh Samui. Ubytování máme ve Florist resort (195/3 Moo 1, Tambon Maenam, Koh Samui, Suratthani, 84330 Mae Nam) ale to asi není podstatné. Nabízí se trajekt. Je nějaká firma co zařizuje transfer rovnou z letiště? Bus + trajekt. Kde se dá koupit lístek a kolik stojí zpáteční?

   Děkuji,

   Marek

  • #26658 Odpovědět
   Marek
   Účastník

   Tak už jsem si našel SEATRAN FERRY společnost, na letišti Surat Thani v 1. patře, vedle okýnka Nok Air, z letiště kombi ticket až na Koh Samui za 400 THB na osobu jeden směr.

  • #28292 Odpovědět
   Pavel Bergman
   Správce

   Úplně nejlepší je si koupit letenku s Air Asia až na Samui. Veškerá doprava z letiště v Surat Thani až na Samui je pak v režii Air Asia a celkově to vyjde i levněji, protože to Air Asia dotuje. Stejný případ je i Nok Air. To je co se týká letiště.

   Pokud by jste byli přímo ve městě Surat Thani a chtěli se dostat na Samui, pak se vyhněte trajektu firmy Songserm Ferry, kterou prodává většina cestovních agentů a kanceláří. Raději zvolte trajekt firmy Seatran a nejen, že pojedete pohodlněji, ale také rychleji (cesta trvá z Donsak pier cca 90 minut) a levněji. Ze Surat Thani má firma Seatran autobusový servis do Donsak pier. Jejich moderní autobusový terminál se nachází na Talad Mai 19 / Talad Mai Road, kde si můžete zakoupit jízdenku jak na autobus tak i na trajekt. Cesta autobusem Seatran do Donsaku trvá cca 60 minut. Celková cena autobusové jízdenky + jízdenky na trajekt je 240 THB za osobu. Proti tomu cestovní kanceláře a agenti v Surat Thani běžně prodávají přepravu do Donsaku plus pomalejší a horší trajekt Songserm za dvojnásobek ceny.

   Seatran Ferry jezdi i z letiště a to v 8:30, 11:30, 12:00, 12:30, 14:30 a 16:00 hodin, jízdenka až na Samui stojí 400 THB.

   www.thajskyraj.com | Blog o životě v Thajsku

  • #51731 Odpovědět
   Iva
   Host

   Dobrý den,s manželem jsme koupili letenky (jelikož pracuji ve školství, tak přelom července a srpna) do Bangkoku a podle informací z netu jsem se dočetla, že v této době je nejlepší počasí na Koh Samui, tak bychom se rádi dopravili letecky do Sura Thani. Můžete mi prosím poradit, jestli si mám zajistit letenku a jízdenku na bus a trajekt už teď, nebo, až na místě…Popř., jestli byste mi mohl napsat, jak z letiště ze Sura Thani a nakonec, jak se dostaneme do oblasti Ban Bang Po, kde máme zarezervované bydlení. Nebo, kterou část Thajska byste doporučil navštívit v tuto dobu. Děkuji za váš názor 🙂

  • #54408 Odpovědět
   Petr
   Host

   Dobrý den, ceny letenek Bangkok – Surat Thani sleduji již skoro půl roku. Letíme na Samui 13.7. Letenka v Thajsku dle mých zkušeností určitě levnější nebude. Chce hlídat NokAir nebo Air Asia občas vylezou promo letenky. Nám se podařilo sehnat 4 zpáteční letenky za 300 USD i s příplatkem za větší váhu zavazadla u 2 osob kdyby náhodou. Autobus a trajekt se dá sehnat pžímo na místě – cena je okolo 400 Bth za osobu přímo na letišti. Je vše výborně značené, nebál bych se pustit své 14-ti leté děti samotné (to s nadsázkou). Moje manželka pracuje také ve školství, tak jinou možnost také nemáme. Loni jsme byli 17 dnů na Pattaye a pršelo nám za celou dobu 2x (asi tak 30 minut). Tím chci jen říct, že u moře v Thajsku prostě neprší. V Noci bylo v červenci okolo 25 stupňů, přes den okolo 33 ve stínu. Jezdíme v červenci.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 vlákna odpovědí
Odpověď na: Ze Surat Thani na Samui

You can use BBCodes to format your content.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Osobní informace: