Thajsko pocasi Leden

Leden (január) – thajské počasí

Leden je vrcholem thajské turistické sezóny a má to samozřejmě svůj důvod – počasí je v tu dobu skvělé. Všechny přímořské destinace v Thajsku jsou v tu dobu zalité sluncem s velmi málo srážkami. Teploty jsou z celého roku nejpříjemnější a přes den se pohybují těsně pod 30°C.

Bangkok a Střední Thajsko

V Bangkoku a Středním Thajsku není tak velké teplo, teploty jsou relativně nejchladnější z celého roku a prakticky bez deště.  Večery mohou být chladnější.

Východní Thajsko

Teploty jsou podobné jako v Bangkoku a Středním Thajsku. Pravděpodobnost srážek je o něco málo větší – cca 3 – 4 dny během ledna se mohou objevit krátké přeháňky.  Leden je nejlepší čas k návštěvě východních ostrovů jako je Koh Chang či Koh Kood.

Severní Thajsko

Klima v Severním Thajsku je v lednu chladnější, ale příjemné. Obzvlášť večer je chladněji a může se hodit lehká bunda, svetr či mikina. V noci teploty klesají i hlouběji pod 20°C a ve dne vystoupají kolem 27°C. Pokud se chystáte na horský trek, pak si určitě nezapomeňte přibalit bundu a deku, aby vám v noci nebyla zima.  Leden je v Severním Thajsku v podstatě bez deště.

 Thajsko pocasi Leden

Severovýchodní Thajsko – Isán

Severovýchodní Thajsko má v lednu velmi podobné počasí jako Střední Thajsko. Jen večerní a noční teploty jsou o něco nižší a mohou klesnout kolem 15°C. Leden je v podstatě bez deště a lze ho zcela jistě doporučit k návštěvě Isánu.

Jižní Thajsko – východní pobřeží

V části k Thajskému zálivu očekávejte denní teploty kolem 25°C – 27°C. Zcela jistě bude několik dní se srážkami, ale určitě ne celé dny, a to obzvlášť v provinciích Surat Thani (Koh Samui, Koh Phangan, Koh Tao) a Nakhon Si Thammarat. Severnější část, kolem Chumphonu má srážek o něco méně.

Jižní Thajsko – západní pobřeží

Také pro tuto část, tj. pobřeží Andamanu platí, že je leden nejlepší měsíc k návštěvě.  Je to jeden z měsíců s nejméně srážkami v roce. Nebuďte ale překvapeni, pokud bude několik dní s krátkými přeháňkami. V této části Thajska nějakou dobu prší každý měsíc v roce. Teploty se pohybují cca od 27°C do 30°C.

Počasí v dalších měsících

 1. Leden – január
 2. Únor – február
 3. Březen – marec
 4. Duben – apríl
 5. Květen – máj
 6. Červen – jún
 7. Červenec – júl
 8. Srpen – august
 9. Září – september
 10. Říjen – október
 11. Listopad – november
 12. Prosinec – december

Připraveno ve spolupráci s Thajským meteorologickým úřadem – Thai Meteorological Department.

Přejít k navigační liště