Pavel Bergman

O mně

Díky za návštěvu webu Thajský Ráj a doufám, že informace a články zde uvedené, budou pro vás užitečné i zábavné. Jmenuji se Pavel Bergman a v Thajsku jsem žil nepřetržitě 7 let – do srpna 2017. První rok jsem bydlel na severovýchodě země nedaleko provinčního města Khon Kaen, pak jsem se přestěhoval na ostrov Koh Chang v provincii Trat, kde jsem strávil 3 roky a další 3 roky jsme prožil ve městě Chanthaburi (čti Džanthaburi), městě drahých kamenů a durianu, v provincii Chanthaburi, které je od Bangkoku vzdálené cca 230 km. Společně se svojí thajskou manželkou vychováváme 3 thajské děti.

Thajsko je zajímavá země a možná je to i jeden z důvodů, proč nyní čtete tento web.

Blog Thajský Ráj jsem začal psát proto, že bylo v češtině k dispozici velice málo informací o skutečném životě v Thajsku a také proto, že o Thajsku koluje v naší společnosti mnoho fám, lží a polopravd. Proto se zde snažím o přiblížení Thajska v jeho opravdové podobě. O každém tématu píši zodpovědně, co nejvíce objektivně (snažím se zdržet svých subjektivních pocitů s větším či menším úspěchem) a každému článku předchází velmi důkladná analýza a sběr informací z mnoha zdrojů. To, co se zde dočtete, nejsou jen mé vlastní subjektivní názory, ale snažím se různá témata popsat a přiblížit co nejvíce fakticky, jak jen to je možné.

Kromě tohoto webu, jehož součástí je i fórum a e-shop, Thajský Ráj najdete i na Facebooku i na YouTube a dalších sociálních mediích, kde najdete spoustu dalších informací o Thajsku.

Pokud máte nějaký tip, o čem by jste si zde rádi přečetli, komentář nebo připomínky k webu, pak prosím neváhejte a kontaktujte mne prostřednictvím kontaktního formuláře níže.

Webu Thajský Ráj jsem věnoval tisíce hodin svého volného času a pevně věřím, že pro vás bude užitečný. Pokud se vám Thajský Ráj líbí a přinesl vám užitek, můžete jeho provoz a mojí práci podpořit a ocenit buď nákupem letenek, rezervací ubytování, rezervací automobilu přes odkazy a vyhledávače na tomto webu, nákupem na e-shopu nebo přes patronátní systém Patreon na www.patreon.com/thajskyraj.

Vaše podpora má pro existenci webu Thajský Ráj velký význam a předem za ní velmi děkuji.

Pokud vás znepokojuje ochrana osobních údajů při používání tohoto webu, pak bych vás chtěl tímto ujistit, že s vašimi osobními údaji je nakládáno plně v souladu s platnou legislativou a především s evropským nařízením známém obecně jako “GDPR”. Podrobné informace o ochraně osobních údajů a cookies na tomto webu naleznete zde.

Hezké čtení

Pavel

***

Kontaktní formulář