Thajsko pocasi Prosinec

Prosinec (december) – thajské počasí

Prosinec je sezónní špička a často se zdá, že do Thajska v tu dobu přiletěl snad celý svět. Důvodem je samozřejmě skvělé počasí. Minimum srážek, příjemné teploty a spousta slunce – to je Thajsko v prosinci. Prosinec má večery chladnější a Thajci tuto dobu nazývají „chladným obdobím“, i když na naše poměry se o žádné chladné období v podstatě nejedná 🙂

Bangkok a Střední Thajsko

Bangkok a střední Thajsko je v prosinci v podstatě bez deště. Denní teploty kolem příjemných 30°C, večer mohou teploty klesnout k 20°C.  Nebe bez mráčku není vyjímkou. Určitě skvělá doba k návštěve památek Bangkoku a k prohlídce města.

Východní Thajsko

Stejně jako Bangkok a střední Thajsko, je i východ v prosinci velmi příjemný. Bez deště, spousta slunce a čistá obloha, krásné klidné moře. Denní teploty kolem 30°C, chladnější večery s teplotami kolem 20°C, někdy i lehce pod 20°C. Koh Chang je v tuto dobu velmi oblíbený a zvlášť o Vánocích a Novém roce doslova praská ve švech. V tuto dobu je tu bezkonkurenčně nejvíce lidí a ti kdo nemají zajištěné ubytování budou mít problém najít volnou postel. Proto si ubytování zajistěte rozhodně předem!

Severní Thajsko

I Chiang Mai a severní provincie stojí za to v prosinci navštívit. Žádný déšť a teploty pod 30°C to je počasí na severu v prosinci. Prosinec je na severu nejchladnější měsíc a v tuto dobu uvidíte Thajce v bundách, zimních čepicích a rukavicích 😀 Denní teploty se pobyhují mezi 25 – 28°C. Večery jsou chladné a budete určitě potřebovat slabý svetr či bundu. Teploty mohou klesnout kolem 15°C v noci a ve vyšších polohách nejsou v tuto dobu vyjímečné ani ranní přízemní mrazíky a jinovatka, na kterou se jezdí dívat celé autobusy Thajců z celého Thajska.

Thajsko pocasi Prosinec

Severovýchodní Thajsko – Isán

Počasí na severovýchodě je o něco teplejší než na severu, nicméně i v Isánu je prosinec nejchladnější měsíc. Denní teploty kolem 30°C, chladné večery s teplotami kolem 17°C nejsou vyjímkou. Thajci se tu v tuto dobu na venkově scházejí večer kolem táboráku. Déšť má samozřejmě dovolenou.

Jižní Thajsko – východní pobřeží

Jediná oblast, kde v Thajsku v prosinci prší je východní pobřeží jižního Thajska a ostrovy Koh Samui, Koh Phangan a Koh Tao. Očekávejte nějaké krátké přeháňky cca každý druhý den. Mezi přeháňkami však svítí slunce a je příjemně. Denní teploty těsně pod 30°C a večerní teploty kolem 24°C. I přes horší počasí je tu mnoho turistů.

Jižní Thajsko – západní pobřeží

Dobré počasí a hordy turistů, to je prosinec v Andamanu. Počasí je tu lepší než naproti na východním pobřeží, i když ne tak dobré jako třeba na Koh Changu na východě Thajska. Spousta slunce a občasné krátké přeháňky s denními teplotami kolem 30°C je typické počasí prosincového jihozápadu.  Všude jsou tisíce turistů.

Počasí v dalších měsících

 1. Leden – január
 2. Únor – február
 3. Březen – marec
 4. Duben – apríl
 5. Květen – máj
 6. Červen – jún
 7. Červenec – júl
 8. Srpen – august
 9. Září – september
 10. Říjen – október
 11. Listopad – november
 12. Prosinec – december

Připraveno ve spolupráci s Thajským meteorologickým úřadem – Thai Meteorological Department.