Thajsko pocasi Zari

Září (september) – thajské počasí

Pro většinu thajského území září přináší obecné zlepšení počasí. Dešťové srážky pomalu ustupují a dochází i k mírnému poklesu teplot.  Ostrovy v provincii Surat Thani stále nabízejí nejlepší thajské počasí v tomto období.

Bangkok a Střední Thajsko

I když všude jinde jsou srážky na ústupu, pak září přínáší do Bangkoku paradoxně o více než 50% nárůst. Nicméně je to jistá kulminace s následným výrazným úbytkem. Bangkok v tuto dobu zažívá každoroční městské záplavy. Stejně je na tom například i oblíbená destinace Pattaya v provincii Chonburi. Vodopády v provincii Kanchanaburi jsou v tuto dobu obzlášť impozantní. Skoro tak nezapomenutelné jako zaplavené ulice Bangkoku či Pattaya, kde se vám může hodit příruční kajak. 🙂 Teploty jsou stále kolem 33°C.

Východní Thajsko

Do východních provincií a obzvlášť na Koh Chang září přináší v podstatě 50% snížení dešťových srážek. Stále je většina dní z měsíce s deštěm, ale stále se jedná o přeháňky, byť vydatné. Od této chvíle jsou pak srážky na ústupu až do skvělých měsíců jako listopad, prosinec a leden.  Teploty stále kolem 30°C.

Severní Thajsko

Také na sever září přináší ústup deště se zhruba polovinou dní v měsíci se srážkami, což znamená nějaký déšť každý druhý den. Průměrné denní teploty jsou kolem 32°C.

Thajsko pocasi Zari

Severovýchodní Thajsko – Isán

Zatímco většina provincií Isánu zažívá v září úbytek srážek, paradoxně některé provincie jako např. Buriram nebo Khon Kaen registruje mírný nárůst před radikálním snížením v říjnu. V září tedy prší v Isánu také cca každý druhý den, jedná se o krátké přeháňky, jak je to již v Thajsku typické. Teploty přes den na tuto oblast poměrně příjemné, tj. kolem 32°C.

Jižní Thajsko – východní pobřeží

Září přináší na jihovýchod opět velmi příjemné počasí.  Je to však poslední měsíc dobrého počasí před více deštivými měsíci říjen a listopad, což je pro tuto oblast typické a pro zbytek Thajska naopak velmi netypické. V září tedy opět tato část Thajska představuje území s nejlepším thajským počasím. Trošku zaprší asi každý druhý den, což není v žádném případě na závadu. Teploty kolem 32°C.

Jižní Thajsko – západní pobřeží

Září je na jihozápadě nejdeštivějším obdobím z roku, obzvlášť to platí pro Phuket a provincie na jih od Phuketu. Moře zůstává stále poměrně rozbouřené a dokonce mohou v tuto dobu chytit surfaři na Phuketu pár dobrých vln. Denní teploty na úrovni kolem 30°C.

Počasí v dalších měsících

 1. Leden – január
 2. Únor – február
 3. Březen – marec
 4. Duben – apríl
 5. Květen – máj
 6. Červen – jún
 7. Červenec – júl
 8. Srpen – august
 9. Září – september
 10. Říjen – október
 11. Listopad – november
 12. Prosinec – december

Připraveno ve spolupráci s Thajským meteorologickým úřadem – Thai Meteorological Department.